Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Kołowrotki karpiowe

Kołowrotki karpiowe: najlepsze modele na Sportano.pl

Jednym z najpopularniejszych rodzajów wędkarstwa jest wędkarstwo karpiowe. Rynek ze specjalistycznym sprzętem do połowu karpi jest bardzo szeroki. Odpowiedni ekwipunek to połowa sukcesu – bardzo istotnym elementem jest kołowrotek karpiowy, od którego zależy czy uda się skutecznie wyłowić rybę. Na Sportano.pl zgromadzone są najlepszej jakości kołowrotki karpiowe od producentów, którzy specjalizują się w tej dziedzinie. Profesjonalny sprzęt na Sportano.pl pomoże Ci zarówno w amatorskim, jak i profesjonalnym wędkarstwie.

Jaki kołowrotek karpiowy wybrać? Najpopularniejsze rodzaje

Kołowrotki karpiowe to niezbędna część wędki, która pozwala na łowienie karpi. Stanowi to duże wyzwanie ze względu na masę i prędkość tych ryb. Wybór odpowiedniego sprzętu do wędkarstwa karpiowego jest bardzo istotny, aby połów okazał się sukcesem. Jaki kołowrotek karpiowy wybrać, aby był dopasowany do Twoich indywidualnych preferencji? Przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych kołowrotków karpiowych, które cieszą się dużym uznaniem w świecie wędkarzy.

Kołowrotek karpiowy z przednim hamulcem

Kołowrotek karpiowy z przednim hamulcem jest przeznaczony do rekreacyjnego wędkarstwa. Modele wykonane z solidnych materiałów posiadają metalowy korpus i rotor, dzięki którym przystosowane są do walki z silnymi osobnikami. Wyposażone w 5 uszczelnionych łożysk ze stali nierdzewnej i łożysko oporowe, zapewniają płynność pracy nawet z najcięższymi okazami.

Kołowrotki karpiowe z wolnym biegiem

Profesjonalne kołowrotki karpiowe wykonane są z solidnych materiałów, które pozwalają na holowanie ciężkich karpi. Kołowrotki z wolnym biegiem wyróżniają się wielkością oraz posiadają dwa hamulce: jeden przedni i drugi hamulec do wolnego biegu. Dzięki takiej funkcji możliwe jest swobodne wyciąganie żyłki karpiowej ze szpuli kołowrotka i regulowanie oporu, z jakim ryba musi się zmierzyć. Firma York specjalizuje się w solidnych kołowrotkach typu Big Pit, które stworzone są do zadań specjalnych. Ich sprzęty posiadają płynny system oscylacyjny S-Curve, dzięki czemu układ żyłki jest zawsze prawidłowy. Kołowrotki tego typu poradzą sobie w każdych warunkach – są w stanie przezwyciężyć największe okazy karpi nawet na dalekich odległościach.

Kołowrotki karpiowe do dalekich rzutów

Wędkowanie karpiowe wymaga specjalnych sprzętów, które wytrzymają opór ciężkich ryb. W przypadku dalekich rzutów powyżej 100 metrów potrzebne są specjalne kołowrotki, które skutecznie wspomogą połów ryby na taką odległość. Kołowrotki karpiowe do dalekich rzutów muszą być znacznie lżejsze niż np. te z wolnym biegiem, które nie pozwalają na odpowiednio daleki, a zarazem delikatny, niepłoszący ryb rzut. Kołowrotek do dalekich rzutów cechuje się zatem lekkością, wydłużonym kształtem i wyważonym środkiem ciężkości, co pozwala na jak najdalsze rzucenie przynęty. Kołowrotki firmy Penn to narzędzia idealnie nadające się do takich rzutów. Wykonane z aluminium stanowią mocny, a zarazem lekki sprzęt. Modele firmy Penn zostały wyposażone w system hamulcowy anti-retour i 5 łożysk kulkowych, które zmniejszają tarcie i zapewniają płynność pracy szpuli. Dodatkowo wygodne modele posiadają ergonomiczny uchwyt, aby praca z wędką była maksymalnie komfortowa.

Rozwiń opis Zwiń opis