Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Wędki spinningowe

Wędkarstwo spinningowe pomaga w wyciszeniu umysłu, zrelaksowaniu się i trenowaniu cierpliwości oraz uważności. Jest także świetną metodą spędzania czasu w weekendowe poranki. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja ulubiona metoda wędkowania, na Sportano.pl znajdziesz sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb, gwarantujący połowy na najwyższym poziomie. Znajdujący się w ofercie sprzęt marek takich jak Abu Garcia, DAM czy Berkley to gwarancja najwyższej jakości produktów, gotowych na wyzwania każdego stylu wędkarskiego.

Wędki spinningowe: rodzaje i zastosowanie

Wędki spinningowe są rodzajem produktów przystosowanych do połowu drapieżników. To, co charakteryzuje sam styl spinningowy to zastosowanie w niej wędek o długości od 1,5 do 3 metrów długości oraz przynęt gumowych imitujących małe rybki. Do tego rodzaju przynęt należą zarówno małe gumowe rybki nazywane ripperami oraz twisterami, jak i plastikowe lub drewniane woblery. Dodatkowo w wędkach spinningowych ważne jest zastosowanie plecionki, która jest mniej widoczna dla ryb od tradycyjnej żyłki oraz, co najważniejsze, bardziej wytrzymała. Musi być gotowa utrzymać rybę drapieżną taką jak sum, sandacz czy szczupak.


W tej kategorii wędek rozróżniamy produkty przystosowane do różnych form spinningu. Na rynku można znaleźć wędki do spinningu: ciężkiego, średniego, lekkiego i ultralekkiego. Różnią się one między sobą długością wędziska (dłuższa część wędki, do której przymocowana jest reszta zestawu jak np. kołowrotek) wagą przynęty oraz zastosowaniem.


Wędki do spinningu ciężkiego to produkty o długości wędziska od 2,5 do 3 metrów. Sprawdzą się z cięższym rodzajem przynęt o wadze do 70 gramów oraz mocną plecionką. Zdadzą egzamin jako wędki spinningowe na szczupaka czy suma. Nadadzą się również do łowienia w morzu.


Wędki w spinningu średnim to produkty przystosowane do przynęt o wadze do 30 gramów i długości wędziska do 2,7 metra. Są idealne do połowu ryb o średniej wielkości.


Spinning lekki charakteryzuje się wędkami o długości wędziska na poziomie 1,7 do 2,5 metra. W tym rodzaju spinningu sprawdza się przynęty o niskiej wadze do 10 gramów. Stosowany w połowie pstrąga czy klenia.

Wędka do spinningu ultralekkiego stosowana jest wraz z przynętą do 3 gramów o długości wędziska do 2,3 metra. Charakteryzuje stosowaniem kołowrotka o możliwości bardzo szybkiego zwijania.


To o czym warto pamiętać przy wyborze wędki spinningowej to też rodzaj kołowrotka. Powinien on być solidny, średnich lub dużych rozmiarów i wykonany z wytrzymałego materiału jak włókno węglowe, czy stal nierdzewna.

Najlepsze wędki spinningowe od profesjonalnych marek

Wędkarstwo to dyscyplina, która da najwięcej przyjemności dzięki dobrze dobranemu sprzętowi od najlepszych producentów na rynku. Ze względu na świetnie dopasowane rękojeści, estetyczny wygląd i prowadnice wykonane ze stali nierdzewnej warto rozważyć wędki spinningowe od marki Abu Garcia.


Wśród producentów wędek nie można zapomnieć o najstarszym z nich, czyli marce DAM. Założona w XIX wieku firma od początku swojej działalności dostarcza najlepszej jakości wędki i akcesoria do wędkowania. Ich produkty wykonane są z wytrzymałych materiałów jak np. włókna węglowe.


Marka Berkley oferuje klientom wysokiej jakości wędki wielozadaniowe, z możliwością szybkiej akcji i wysokiej klasy wykonaniem z materiałów węglowych z poręcznymi uchwytami wykonanymi z pianki.

Rozwiń opis Zwiń opis