Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Żyłki spinningowe

Żyłki spinningowe i plecionki wędkarskie w ofercie Sportano.pl

W asortymencie Sportano znajdziesz najwyższej jakości żyłki i plecionki spinningowe, wykonane przez pionierów rynku wędkarskiego. Wykonane zostały z precyzją, przy użyciu nowoczesnych i innowacyjnych technologii. Na naszej stronie z pewnością znajdziesz sprzęt idealnie dopasowany do Twoich wymagań.

Plecionki spinningowe dla wędkarzy

Plecionki spinningowe sprawdzą się najlepiej w rękach doświadczonych wędkarzy, którzy z łatwością będą w stanie w pełni wykorzystać ich potencjał. Doskonale nadadzą się przy połowie na dalekie odległości. Plecionki wysokiej jakości pozwalają wędkarzom na wykonywanie celnych rzutów oraz cechują się dobrą sygnalizacją brania.


Plecionki powstają z polietylenowych włókien – niezwykle cienkich oraz gęstych. Takie włókna są następnie ze sobą łączone i tworzą wytrzymałą i nierozciągliwą plecionkę. Dostępne na Sportano plecionki sprzedawane są w wariantach z różnymi długościami oraz ilością splotów. Im mniejszą ilość splotów będzie miała plecionka, tym głośniejszy będzie wydawać dźwięk. Będzie jednak również znacznie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne jak na przykład przetarcia. Plecionki z dużą ilością splotów przypominają zwykłe żyłki o okrągłym przekroju. Są jednak mniej odporne na uszkodzenia i zniszczenie.


Ze względu na swoją wytrzymałość, plecionki wybierane są przez wędkarzy łowiących na trudnych zbiornikach wodnych, pełnych roślinności oraz innych przeszkód, w których holowanie ryby bardzo często związane jest z koniecznością użycia większej siły. Decydując się na zakup plecionki spinningowej, warto wziąć pod uwagę to, że nie we wszystkich zbiornikach wodnych można ich używać. Niektóre prywatne łowiska mają odgórny zakaz użycia plecionek, ponieważ mogą być one zagrożeniem dla niektórych ryb.

Najlepsze żyłki spinningowe od znanych marek

Żyłki dostępne w naszej ofercie dopasowane są do różnego stopnia zaawansowania wędkarza, co czyni je niezwykle uniwersalnymi. Świetnie nadają się zarówno do spinningu polegającego na łowieniu ryb drapieżnych, jak i również rekreacyjnego połowu ryb roślinożernych.


Przeznaczone do wędkarstwa spinningowego żyłki powstają w efekcie przetapiania nylonu oraz wytłaczania go przy pomocy specjalnej dyszy. Następnie materiał kształtowany jest na żyłkę oraz nadawane są mu właściwości takie jak odporność na ścieranie. Żyłki cechują się wysoką wytrzymałością nawet w przypadku dużego ciężaru, dlatego będą dobrym wyborem dla osób początkujących oraz wędkarzy łowiących na bliską odległość. Minusem żyłek spinningowych, jest to, że w przeciwieństwie do plecionki, słabiej sygnalizują branie, co może być problematyczne przy połowie na większy dystans.


Decydując się na zakup żyłki spinningowej, warto wziąć również pod uwagę jej zabarwienie. Najbardziej uniwersalny będzie kolor camou, który świetnie kamufluje się na dnie mulistego zbiornika wodnego oraz dopasowuje się do każdej pory dnia. Uniwersalną żyłką będzie też ta bezbarwna. W ofercie Sportano znajdziesz również akcesoria spinningowe, takie jak żyłki fluorocarbonowe, które są świetnie widoczne dla wędkarza i prawie całkowicie niewidzialne dla ryb takich jak okoń, sandacz lub szczupak.

Rozwiń opis Zwiń opis