Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Siatki do badmintona

Siatki do badmintona – właściwą znajdziesz w sklepie sportowym Sportano

Siatki do badmintona dostępne w sklepie Sportano to gwarancja wyboru spośród najlepszych modeli od czołowych producentów branży. Znajdziesz u nas siatki do gry w badmintona wykonane z wytrzymałych materiałów, które zapewnią Ci komfortowe rozgrywki i posłużą przez lata. Niezależnie od poziomu Twojego zaawansowania znajdziesz tu siatki do badmintona dopasowane do własnych potrzeb. W asortymencie mamy siatki przeznaczone zarówno na zewnątrz, jak i do hal sportowych. Każda z nich cechuje się wysoką jakością, charakterystyczną dla produktów dostępnych na Sportano.pl.

Siatki do badmintona – rodzaje, ceny, parametry

Siatki do badmintona różnią się między sobą parametrami, materiałem wykonania i rozmiarem, a co za tym idzie – także ceną. Gra w badmintona odbywa się na prostokątnym boisku, które siatka przedziela na dwie równe części. W zależności od tego, gdzie rozgrywany jest mecz oraz ile osób bierze w nim udział, siatki do badmintona mogą mieć różną długość. W grze deblowej stosuje się siatki do badmintona 6-metrowe, a w singlu siatki do badmintona 5-metrowe. Na rynku dostępne są także mniejsze 3- i 4-metrowe siatki dzięki którym można rozgrywać mecze nawet w przydomowych ogrodach na ograniczonej przestrzeni. Szerokość siatki do badmintona to zwykle 76 cm.

Siatki do badmintona występują w różnych rodzajach. Mogą to być same siatki, siatki z słupkami czy przenośne siatki na stelażach. Wszystko zależy od ich przeznaczenia. Wśród graczy rekreacyjnych dużą popularnością cieszą się siatki do badmintona przenośne, ponieważ można z nich korzystać w dowolnym miejscu: zarówno na podwórku, jak i podczas weekendu nad jeziorem. Ich stelaże są łatwe do złożenia i zawsze można zabrać je ze sobą, np. na wakacyjny wyjazd. Ceny siatek do badmintona są dość zróżnicowane. Można je kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Za kilkaset złotych można natomiast nabyć cały rekreacyjny zestaw do gry z siatką, rakietami i lotkami do badmintona, a także same siatki o bardzo wysokiej jakości.

Siatka do badmintona – jak wybrać właściwą?

Przy wyborze siatki do badmintona trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim należy określić jej przeznaczenie – od tego będzie zależał jej rozmiar i materiał, z którego została wykonana. Siatki do gry w badmintona na hali często wykonane są z polipropylenu czy nylonu. Na zewnątrz lepiej sprawdzą się odporne na działanie wody siatki z polietylenu. Rozmiar siatki do badmintona zależy od tego, ile osób będzie brać udział w rozgrywkach oraz czy będą to osoby dorosłe, czy może dzieci. Siatki do deblowych rozgrywek dla dorosłych mają 6 metrów długości, podczas gdy te przeznaczone dla najmłodszych zaledwie 3 metry. W zależności od tego, czy masz już słupki, czy nie, wybierz siatkę do badmintona w zestawie z słupkami, stelażem lub samą. W Sportano czekają na Ciebie wysokiej klasy siatki z najlepszych materiałów od takich producentów, jak Talbot-Torro czy Victor. Skompletuj swój zestaw do badmintona razem z nami!

Rozwiń opis Zwiń opis