Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Piłki lekarskie

Piłki lekarskie: uniwersalny sprzęt do ćwiczeń na Sportano.pl   

Od klasycznej przez crossfitowy slam ball po wersję z uchwytami. W kategorii Piłki lekarskie w sklepie sportowym Sportano znajdziesz specjalistyczny sprzęt zarówno do rehabilitacji, jak i treningu siłowego czy ogólnorozwojowego. Oferujemy solidne i wytrzymałe piłki lekarskie od renomowanych marek, m.in.:  których produkty są chętnie używane przez światowej sławy sportowców, jak również pasjonatów aktywnego stylu życia.  

Jak wybrać właściwą wagę piłki lekarskie?  

Odpowiednio dobrana waga piłki lekarskiej pomoże poprawnie wykonać konkretne ćwiczenie, jak również pozwoli właściwie progresować osiągane wyniki. Wybór zależy od stopnia wytrenowania, siły osoby trenującej oraz znajomości techniki ćwiczeń.  

Piłka lekarska 1-4 kg 

Dobry wybór dla osób początkujących, które potrzebują poznać prawidłową technikę ruchów z wykorzystanie piłki lekarskiej i powoli budować kondycję. Piłki lekarskie o wadze 1-4 kg świetnie sprawdzą się również przy ćwiczeniach wytrzymałościowych, ukierunkowanych na poprawę koordynacji ruchowej, o wysokiej intensywności czy w rehabilitacji. 

Piłka lekarska 5-10 kg 

Piłki lekarskie w takim przedziale wagowym będą odpowiednie przy dłuższym stażu treningowym, gdzie pracuje się już nad większą siłą mięśni, szybkością, wydolnością i precyzją ruchów.  Pozwolą stopniowo progresować intensywność ćwiczeń zarówno w pozycji stojącej, siedzącej, jak i w leżeniu. Dla większego komfortu ćwiczeń możesz sięgnąć po piłkę lekarską z uchwytami np. marki InSPORTline. 

Piłka lekarska powyżej 15 kg 

Zwykle są to piłki lekarskie przeznaczone dla zaawansowanych sportowców, którym zależy na poprawie siły eksplozywnej czy wyrzeźbieniu sylwetki. Wybierając piłki lekarskie o wadze 15 i więcej kg, warto postawić na wytrzymały, antypoślizgowy materiał o dobrej chwytliwości oraz wysokiej odporności na wilgoć, np. skórę naturalną lub wysokiej jakości tworzywo sztuczne.  

Klasyczna, slam ball, wall ball, z uchwytami. Jaki rodzaj piłki lekarskiej wybrać? 

Wybierając piłkę lekarską, oprócz wagi, ważna jest to, do jakich ćwiczeń będziesz jej używał(a). Klasyczny model sprawdzi się w rehabilitacji i u osób początkujących, z kolei slam ball pomoże w pracy nad dynamiką i wzmocnieniem mięśni. Zwróć uwagę na materiał – najlepszą opcją będą piłki lekarskie wyprodukowane z wysokiej jakości gumy (antypoślizgowa, ma bardzo dobrą przyczepność) lub ze skóry syntetycznej (wytrzymała, odporna na wilgoć). 

Klasyczna piłka lekarska 

Tradycyjny model piłki lekarskiej najczęściej posiada powierzchnię o dwóch teksturach, co wzmacnia precyzję chwytu. Stosowana w treningu plyometrycznym (ćwiczenia wykorzystujące naturalny cykl pracy mięśni, czyli rozciągnięcie-skrócenie), czyli przy przysiadach, brzuszkach, wykrokach itp. 

Piłka lekarska slam ball 

Slam ball jest grubsza i elastyczniejsza niż klasyczna piłka lekarska. Najczęściej wypełniona piaskiem lub żelem, przez co się nie odbija. Idealnie nadaje się do ćwiczeń poprawiających dynamikę i sprawność oraz wzmacniających triceps, barki czy pośladki. Nadaje się do treningu obwodowego, interwałowego typu HIIT czy crossfitu. 

Piłka lekarska wall ball 

Wall ball to piłka o dużych gabarytach, produkowana z wytrzymałego i odpornego na warunki atmosferyczne materiału. Wykorzystywana do ćwiczeń siłowych i technicznych, w tym do popularnego wall ball shots, czyli przysiadu z wyrzutem piłki lekarskiej w górę/z uderzeniem o ścianę.  

Piłka lekarska z uchwytami 

Obecność antypoślizgowych uchwytów (jednego lub dwóch) po bokach tej piłki lekarskiej pozwala na pewny chwyt, większy zakres ruchu i dużą dynamikę ćwiczeń. 
 
Na Sportano dostępne są wysokiej jakości piłki lekarskie, które z powodzeniem znajdą zastosowanie w gimnastyce korekcyjnej, rehabilitacji czy w trakcie ćwiczeń siłowych. Regularne ćwiczenia z ich użyciem m.in.: poprawią koordynację ruchową, równowagę oraz siłę mięśni. 

Rozwiń opis Zwiń opis