Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Komperdell

Komperdell

Powstała w 1928 roku austriacka firma Komperdell specjalizuje się w produkcji profesjonalnych kijów trekkingowych oraz narciarskich. Pierwszy duży sukces marki przypada na 1939 rok, kiedy to opracowuje ona pierwsze kije bambusowe. Zaledwie kilka lat od tego wynalazku Komperdell dzieli się ze światem jeszcze nowszym odkryciem, jakim są pierwsze metalowe kije. 
 
W latach 50. marka podejmuje się współpracy z Tonim Sailerem, znanym narciarzem alpejskim, który w 1956 roku przy pomocy akcesoriów od Komperdell zdobywa pierwsze miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Cortina d’Ampezzo. Ten fakt znacznie wpływa na jeszcze większy rozwój marki i stawia ją wśród liderów w produkcji sprzętu narciarskiego.  
 
Firma Komperdell zasłynęła na przestrzeni lat z ponadczasowych odkryć. W latach 90. jako pierwsza zaprezentowała światu niezwykle wytrzymałe i lekkie modele kijów trekkingowych, narciarskich oraz kijów do nordic walking wykonanych z carbonu i titanalu. Te tworzywa wykorzystywane są w produkcji kijów do dziś. Przełomowe odkrycia bezpośrednio wpłynęły na renomę firmy, którą dziś śmiało można określić jako jedną z najlepszych marek sportowych.  
 
Od tamtego czasu marka nieustannie kreuje trendy oraz wytycza nowe ścieżki w projektowaniu kijów trekkingowych i narciarskich. Oprócz tego firma posiada w swojej ofercie także rakiety śnieżne, ochraniacze na narty oraz rękawice. Za pomocą produktów od Komperdell można zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria niezbędne podczas jazdy na stoku. 

Rozwiń opis Zwiń opis