Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Atlasy do ćwiczeń

Atlasy, bramy, wyciągi – wybierz sprzęt do ćwiczeń siłowych ze Sportano  

Kategorii Atlasy, bramy, wyciągi na Sportano.pl to najlepsze miejsce do wyboru sprzętu siłowego zarówno na profesjonalną, jak i domową siłownię. Szeroka oferta produktów czołowych i doświadczonych producentów, m.in.: Life Fitness, Matrix, Bowflex, Kellys czy ProForm, to gwarancja wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa. 

Atlasy do ćwiczeń i bramy treningowe – na co zwracać uwagę podczas zakupów?  

Atlas do ćwiczeń   

Zanim kupisz atlas do ćwiczeń, określ swoje oczekiwania względem maszyny, abyś odpowiednio dobrał(a) funkcje oraz rodzaj i liczbę stanowisk. Elementarne wyposażenie atlasu do ćwiczeń to ławka, wyciągi (górny i dolny), poręcze do pompek, dolny drążek (może służyć jako gryf lub wioślarz) oraz stanowisko do ćwiczenia mięśni brzucha, nóg i grzbietu. Zastanów się, ile osób będzie z niego korzystać. Jeśli zamierzasz ćwiczyć z osobą towarzyszącą w jednym czasie, wybierz model dostosowany do równoczesnej pracy kilku użytkowników. 
 
Istotną kwestią przy zakupie atlasu jest maksymalna waga użytkownika oraz stabilność sprzętu. Zadbaj o podwójne i wygodne oparcie pleców oraz siedzenie z opcją regulacji. Najlepsze modele to te z opcją odłączania oparcia – pozwoli to ćwiczyć w pozycji siedzącej, półprzysiadzie czy opadzie. 
 
Wybierając atlas do ćwiczeń, zwróć uwagę na możliwość rozszerzenia poszczególnych funkcjonalności. Wraz ze wzrostem zaawansowania atlas powinien pozwalać zwiększać ciężary i dodawać kolejne elementy, co przełoży się na osiąganie coraz lepszych wyników.  

Bramy treningowe  

Przy zakupie bramy treningowej lub wyciągu zwróć uwagę na wytrzymały i solidny materiał (np. stal malowana proszkowo) oraz maksymalny dopuszczalny ciężar, jaki można wykorzystać do ćwiczeń (Twój ciężar + dodatkowe obciążenie). To przełoży się na żywotność maszyny oraz komfort użytkowania. Ważny jest rodzaj konstrukcji – stacjonarny (np. maszyna jest przytwierdzona na stałe do podłogi) lub montowany do sufitu czy ściany (zajmuje mało miejsca, ale zapewnia mniejszy udźwig). 

Brama treningowa powinna mieć opcję regulacji wysokości ramion w pionie i poziomie, aby można było je odpowiednio dopasować do użytkownika i jego potrzeb. Zadbaj o to, aby sprzęt miał stopery zabezpieczające (umożliwią zatrzymanie, gdy np. poczujesz, że nie wykonasz całego powtórzenia), sztabki z czytelnym oznaczeniem wagi obciążników oraz aluminiowy uchwyt do regulacji stosu z przetyczką w postaci spiralnej linki. Komfort użytkowania bramy czy wyciągu podniosą gumowe odbojniki, które tłumią uderzenia ciężaru.  

Profesjonalny, domowy, z ławeczką – rodzaje atlasów do ćwiczeń  

W zależności od stopnia wytrenowania oraz celów treningowych, atlas do ćwiczeń może posiadać odpowiednie funkcjonalności i być bardziej/mniej rozbudowaną maszyną.  

Profesjonalny atlas do ćwiczeń 

To zaawansowane i wielostanowiskowe maszyna przeznaczona do użytku komercyjnego – na siłownie, do centrów fitness, hotelowych siłowni czy studiów treningu personalnego. Profesjonalny atlas do ćwiczeń to solidna konstrukcja pozwalająca na wykonywanie dziesiątek różnych ćwiczeń, dzięki czemu każdy użytkownik, niezależnie od stopnia zaawansowania, może zadbać o kondycję i szlifować formę. Posiadają wiele opcji regulacji np. nachylenia pozycji, kąta nacisku ramienia, zagłówka, siedzenia i obciążenia oraz są proste w obsłudze (w kilka sekund dopasujesz interesujące Cię parametry do swoich wymagań). Tego typu sprzęt oznaczony jest jako klasa S według norm PN-EN 957, czyli przeznaczony do użytku komercyjnego lub zawodowego. 

Atlas do ćwiczeń domowy 

Ilość stanowisk oraz zakres ćwiczeń w tym rodzaju atlasów jest uzależniony od tego, na jakim stopniu treningowego zaawansowania jesteś. Dobrym rozwiązaniem jest wybór sprzętu, który wraz z postępami da Ci możliwość rozbudowania dotychczasowych funkcjonalności. Wybierając domowy atlas do ćwiczeń zwróć uwagę na gwarancję producenta, maksymalną wagę użytkownika i wykorzystywanego obciążenia oraz spełnianie przez maszynę odpowiednich norm bezpieczeństwa (klasa H według norm PN-EN 957). Cena atlasu do ćwiczeń jest uzależniona zwykle od liczby stanowisk, jakości oraz marki. Ze względu na gabaryty, atlas jest wymagającym urządzeniem. Najlepiej wygospodarować na niego odrębne pomieszczenie, np. garaż, poddasze lub piwnicę. 

Atlas do ćwiczeń z ławeczką 

Atlas do ćwiczeń z ławeczką umożliwia trenowanie nie tylko mięśni brzucha (prostych i skośnych). Dzięki regulacji kąta nachylenia ławeczki, z powodzeniem zaangażujesz mięśnie klatki piersiowej, tricepsy czy aktony mięśni naramiennych. 

Atlas do ćwiczeń jednostanowiskowy  

To zwykle kompaktowy model wyposażony w regulowaną ławkę treningową (do np. wyciskania w pozycji siedzącej), stacja motylkowa (np. do rozpiętek w siadzie), wyciąg górny i dolny (np. do wiosłowania) oraz modlitewnik do ćwiczenia bicepsów. 

Na Sportano.pl wybierzesz atlasy do ćwiczeń i bramy treningowe, dzięki którym zarówno początkujący, jak i profesjonalista, wykona bezpieczny i efektywny trening. 

Rozwiń opis Zwiń opis