Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Naciągi tenisowe

Naciągi do tenisa od profesjonalnych marek w sklepie Sportano.pl 

Jeśli grasz profesjonalnie w tenisa ziemnego, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak ważny jest naciąg w rakiecie. Wśród początkujących czy graczy rekreacyjnych ten fakt jest często pomijany. Naciągi do tenisa mają przede wszystkim wpływ na wydajność samej rakiety, co przekłada się na dynamikę i styl gry. W Sportano posiadamy profesjonalny sprzęt, w tym naciągi tenisowe, dzięki którym poprawisz jakość każdej rozgrywki na korcie. 

Rodzaje naciągów tenisowych: na co zwrócić uwagę? 

Wśród naciągów do rakiety tenisowej można zauważyć ich kilka rodzajów. Wykonane zostały z różnych materiałów i odpowiadają za inne właściwości, które każdy gracz musi dopasować do siebie indywidualnie. Wyróżnić można:  

  • naciąg naturalny – umożliwia lepszą kontrolę i czucie uderzenia, odpowiada za stabilne napięcie oraz elastyczność, jednak trudniej nadać rotację czy charakteryzuje się szybszym zużyciem; 
  • naciąg wielowłóknisty – zapewnia wysoką siłę uderzenia i komfort, ale nie jest zbyt trwały, przez co nie daje pełnej kontroli w trakcie uderzeń; 
  • naciąg syntetyczny (poliestrowy i co-poliestrowy) – tańszy model, który ma mniejszą wytrzymałość, ale charakteryzuje się dobrą siłą uderzenia; 
  • naciąg hybrydowy – umożliwia wysoką kontrolę i lepszą wytrzymałość, zapewnia komfort podczas gry; 
  • naciąg owijany – cechuje się dobrą siłą uderzenia i utrzymuje odpowiednie naprężenie, przy czym nie jest do końca trwały. 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tenisem, najlepiej wybierać naciągi, które umożliwią większą siłę uderzenia oraz rotację. Można wśród nich wymienić model syntetyczny oraz wielowłóknisty. Z kolei profesjonaliści powinni wybrać hybrydowy lub poliestrowy, aby zapewnić lepszą wytrzymałość i kontrolę.  

Rodzaj naciągu do tenisa wybierz nie do modelu rakiety tenisowej, a do własnych preferencji i stylu gry, dzięki temu osiągniesz najlepszą precyzję oraz czucie uderzeń podczas rozgrywek. 

Jak dobrać naciąg do rakiety tenisowej? 

Przy doborze naciągów do tenisa, zwróć uwagę na właściwości takie jak naprężenie, czyli siła naciągu i grubość (średnica). Siła podawana jest najczęściej w kilogramach, gdzie jej średnia wartość została wyrażona w przedziale 20-30 kg. Odnosi się przede wszystkim do kontroli i siły uderzenia, a także wytrzymałości strun rakietowych. Im większa siła naciągu, tym naciąg jest bardziej precyzyjny, cechuje się wytrzymałością, a struny nie ulegają przesuwaniu. Z kolei mniejsza siła naciągu pozwala na lepszą rotację i wygodę w trakcie gry, wpływając jednocześnie na przesuwanie się strun oraz utratę kontroli. Jednak siła naciągu to indywidualne podejście do gry i zależy od preferencji każdego zawodnika

Średnica całego naciągu ma wpływ na jego trwałość i elastyczność. Optymalna wartość mieści się w przedziale 1,1-1,4 mm. W przypadku, gdy naciąg jest grubszy, pozwala na lepszą wytrzymałość, ale negatywnie wpływie na kontrolę, komfort i moc. Z kolei cienki naciąg umożliwia efektywniejsze czucie, precyzję, wygodę oraz tłumi drgania przy uderzeniach. Oprócz tego pamiętaj, że naciąg należy wymieniać, ponieważ jak każdy inny sprzęt tenisowy ulega szybszemu zużyciu. Nie warto czekać do całkowitego zniszczenia materiału i dopuścić do pęknięcia strun. Jeśli zauważysz mniej precyzją grę, a także słabą jakość strun – czas na wymianę naciągu do tenisa. 

W Sportano posiadamy profesjonalny sprzęt do uprawiania tenisa, w tym naciągi marki BABOLAT, które charakteryzują się znakomitą kontrolą i wytrzymałością oraz marki Wilson, zapewniające lepsze czucie czy prawidłową rotację. Nasza profesjonalna obsługa klienta pomoże Ci wybrać niezbędny sprzęt, a jeśli dany produkt nie przypadnie Ci do gustu – możesz go zwrócić do 30 dni!  

Rozwiń opis Zwiń opis