Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Słownik technologii

 

#

360º 
Stosowany w obuwiu treningowym nowoczesny system, który wzmacnia połączenie między podeszwą a cholewką, dzięki czemu w trakcie chodu ciężar rozkłada się równomiernie. 

360° SPIN GROMMETS  
Technologia stosowana w rakietach tenisowych zwiększająca ruchomości głównych strun naciągu, co przekłada się na większą moc i rotacje podczas uderzenia. 

360° Fit System 
Technologia umożliwiająca perfekcyjne dopasowanie kasku do obwodu i kształtu głowy. 

3D Flex System 
Technologia opatentowana przez włoską markę Sportiva polegająca na specjalnym systemie sznurowania pomiędzy górną i dolną częścią buta wysokogórskiego. Zapewnia idealne dopasowanie do łydki dla optymalnego komfortu noszenia.  

3D VECTOR SHAFT 
Technologia poprawiająca sztywność rakiety i stabilność dzięki zastosowaniu głębszych rowków. 

4-WAY ULTRA STRETCH 
Technologia podnosząca rozciągliwość materiału w czterech kierunkach, co zwiększa komfort i wspomaga lepsze dopasowanie.  

4 Degree™ Elite Fit System 
Technologia stosowana w skarpetkach sportowych gwarantująca idealne dopasowanie i przyczepność w trakcie aktywności fizycznej. 

3D Bionic Sphere® 
Trójwymiarowa, unikalna struktura wspomagająca termoregulację stosowana w odzieży i bieliźnie sportowej. Skutecznie odprowadza wilgoć i kontroluje mikroklimat skóry. Technologia wspiera optymalną pracę mięśni. 

3D Radius 
Nowoczesna technologia umożliwiająca większą manewrowość nart. Zastosowano w niej 3 długości promienia, które gwarantują wszechstronność i stabilność przy wysokiej prędkości zjazdowej na świeżym śniegu oraz w trudnym terenie. 

3D Ridge 
3D Ridge to karbonowy grzbiet nart znajdujący się na całej ich długości. Gwarantuje lepszą stabilizację i sztywność, co przekłada się na wyraźniejsze czucie podłoża. Podnosi manewrowość nart przy zachowaniu ich parametrów jezdnych.  

4 Way Stretch 
4 Way Stretch to materiał o wysokiej rozciągliwości i wzmocnionej warstwie zewnętrznej. Materiału jest wodoodporny i wiatroszczelny. Efektywnie odprowadza wilgoć, a elastyczność materiału w czterech kierunkach zapewnia większą swobodę ruchów. 

4F Warm 
Technologia ocieplenia materiału stosowana w odzieży marki 4F m.in. w kurtkach, bluzach. Gwarantuje odpowiednią ochronę przed zimnem i oddychalność oraz wygodę noszenia w różnych warunkach.

3D Grip Texture 
Technologia, która zwiększa przyczepność butów narciarskich. Dodatkowy materiał znajduje się w miejscu, w którym jest potrzebny, aby usztywnić dolną powłokę. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze przekazanie mocy z buta na nartę. Specjalna konstrukcja chroni przed zadrapaniami i poprawia ogólną wytrzymałość.  

3D RADIUS SIDECUT 
Innowacyjna technologia, dzięki której narty zachowują perfekcyjną manewrowość w najtrudniejszych warunkach i świeżym śniegu. Nowoczesne rozwiązanie wykorzystuje trzy promienie skrętu, co pozwala zachować maksymalną wszechstronność w nartach oraz większą stabilność przy wysokich prędkościach.

3Expand Ladies Stripes
System trzech elastycznych pasków w środkowej części skarpety odpowiadających za dopasowanie do wąskiej kobiecej stopy. 

100% PFC-free  
Technologia niewykorzystywania w produkcji odzieży związków per- i polifluorowanych (PFC), mających niekorzystny wpływ na środowisko naturalne.

10k Quiksilver DryFlight 
Membrana o wysokich właściwościach wodoodpornych [10 000 mm/5000 g] i oddychających opracowana przez firmy Quiksilver oraz Roxy. 

3D.Glass 
Wzmocnienie nart all mountain (na całej długości i szerokości deski oraz jej krawędziach) trójwymiarową warstwą włókna szklanego. Narta jest bardziej zwrotna, przekaz energii na krawędź większy, a jej trzymanie na oblodzonych stokach stabilniejsze. 

3M™  Thinsulate™ 
Nowoczesna technologia mikrowłókien o grubości 2-5 mm odpowiedzialna za utrzymanie najwyższych parametrów cieplnych przy niskiej wadze i grubości obuwia. Wysoka oddychalność i niska absorbcja wody (mniej niż 1% w stosunku do wagi materiału) zapewniają utrzymywanie ciepła na stałym poziomie oraz suchość w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.  

37 °CCR Technology™  
System 37 °CCR (Climate Controlling and Regulation) opatentowany przez X-Technology stosuje się w odzieży sportowej, m.in.: dla lekkoatletów i rowerzystów. Odpowiada za regulację temperatury ciała, zapobiega ochłodzeniu i jednocześnie podnosi wydajność organizmu. 

 

A

ABS 
Szeroko stosowany materiał, który cechuje się niską wagą z zachowaniem wysokiej wytrzymałości oraz sztywności, często wykorzystywany w produkcji kasków. 

ABS Hard Shell 
Technologia stosowana m.in. w kaskach snowboardowych i narciarskich, która dzięki zewnętrznej powłoce z ABS pochłania uderzenie, minimalizując jego siłę. 

ABS SANDWICH CONSTRUCTION 
Technologia przenosząca siłę na krawędzie deski snowboardowej. Skutecznie tłumi drgania, przez co deski są precyzyjniejsze i łatwiejsze w prowadzeniu. 

Ace Arrow Technology 
Nowoczesna technologia stosowana w nartach, która umożliwia wycinanie zakrętów z wysoką precyzją. Wykorzystanie tytanowych warstw oraz specjalnie ukształtowanych płyt, harmonijnie ze sobą współpracujących, powoduje, że narty są sprężyste, zwinne i szybkie, a na dodatek bardzo szybko inicjują skręty. 

Active Air Core 
Specjalna kompozycja poliuretanowa o niskiej gęstości pozwala obniżyć wagę rdzenia narty o 70 g. Przekłada się to na większą dynamikę i wydajność jazdy. 

Active Aircon Venting 
Najbardziej zaawansowany system chłodzenia, który został zastosowany w kaskach narciarskich. Technologia polega na zastosowaniu większej ilości kanałów wentylacyjnych w każdej warstwie kasku, przez które uchodzi gorące powietrze.

Adjustable Rear Cuff Spoiler 
Technologia stosowana w butach narciarskich, która pozwala lepiej dopasować cholewkę do nogi narciarza. Dzięki temu zwiększa się wygoda oraz stopień pochylenia w trakcie zjazdu. Cholewka wyposażona jest w modułowy spojler, który dopasowuje się do kształtu stopy.

Aero Fin Technology 
Nowoczesna technologia stosowana w rakietach tenisowych, która zmniejsza o 16% opór aerodynamiczny, co przekłada się na większą szybkość uderzenia. Specjalne nacięcia na 2 i 10 godzinie pozwalają zwiększyć rotację i uzyskać szybsze zagranie piłki. 

AEROMODULAR3 
Nowoczesna technologia zwiększająca prędkość główki rakiety, co przekłada się na jeszcze lepszą rotację po uderzeniu. 

AEROREADY 
Innowacyjna technologia materiału, który bardzo dobrze odprowadza wilgoć oraz zapewnia suchość i ciepło. 

Aero Trench 
Innowacyjne rozwiązanie, które stosowane jest w rakietach tenisowych, wykorzystuje w górnej części głowicy gumowe gromety. Są one specjalnie schowane, co przekłada się na większą prędkość osiąganą przez główkę rakiety i lepszą rotację podczas uderzenia. 

AEROSKIN 
Technologia stosowana w rakietach tenisowych zmniejszająca opór aerodynamiczny o nawet 25% i zwiększająca szybkość oraz moc uderzenia. Wszystko to dzięki innowacyjnemu materiałowi ze specjalnymi rowkami przypominającym skórę rekina.

Air Carbon Ti 
Rodzaj drewnianego rdzenia pokrytego podwójną powłoką z titanalu, który dodatkowo jest wzmocniony technologią Air Carbon (kompozytem węglowym). Zapewnia świetną kontrolę nart. 

Air Power 
Technologia marki Fischer zmniejszająca wagę nart poprzez zastosowanie w nartach rdzenia o mniejszej gęstości. To gwarantuje łatwiejszą jazdę przy mniejszym nakładzie sił. 

Air Tec 
Unikalna technologia stosowana w nartach zjazdowych firmy Fischer. Umożliwia zmniejszenie masy nart o 25 procent poprzez specjalne nawiercenie i wyszlifowanie drewnianego rdzenia przy jednoczesnym zachowaniu stabilności i wydajności jazdy. 

AirComplex-Zone® 
Technologia stosowana w odzieży termoaktywnej, która dzięki specjalnej dzianinie o strukturze kanałowej usuwa nadmiar potu po intensywnym wysiłku fizycznym, jednocześnie tworząc warstwę izolującą dla skóry.  

Air-Conditioning Channel® 
Nowoczesny system wentylacji stosowany w odzieży termoaktywnej. Bardzo dobrze odprowadza wilgoć i ciepło dzięki aktywnym kanałom wentylacji. 

AirConditioningSpot® 
Technologia stosowana w bieliźnie termoaktywnej, która odprowadza pot na zewnątrz za pomocą temperatury ciała, bez jego wychładzania.

AirConditioning Zone® 
Technologia w odzieży termoaktywnej, wykorzystująca specjalną siateczkową dzianinę, która umożliwia skuteczną wymianę powietrza oraz wspomaga chłodzenie. Bardzo dobrze odprowadza wilgoć, a dzięki aktywnym kanałom wentylacyjnym chroni ciało przed przegrzaniem.  

AirExchange 
Nowoczesne rozwiązanie technologiczne stosowane w odzieży sportowej, zwiększające jej właściwości przepuszczające powietrze aż o 50% bardziej w porównaniu do innych syntetycznych tkanin. 

AirFlow Ankle Pads 
Nowoczesna technologia stosowana w skarpetach sportowych umożliwiająca ochronę kostek przed urazami dzięki specjalnym wkładkom w kształcie półksiężyca.   

Air Guides® 
Technologia w odzieży termoaktywnej, która współpracuje z kolejnymi warstwami ubrań, perfekcyjnie odprowadzając wilgoć.

AirLite Bumper Guard 
Technologia wydłużająca żywotność rakiety tenisowej dzięki lekkim, plastikowym wstawkom w miejscach najbardziej podatnych na uszkodzenia.

Aktiv-Bund 
Technologia wykorzystująca wysoce elastyczną taśmę w skarpetach, gwarantującą idealne dopasowanie do stopy i zapobiegającą się ich zsuwaniu.

All Conditions Control (ACC) 
Nowoczesna konstrukcja cholewek butów do piłki nożnej zapewniająca doskonałą przyczepność piłki nawet podczas gry w wilgotnych warunkach atmosferycznych. Poprawia poziom czucia i kontroli w czasie rozgrywek. 

Amphibio TruLine Technology 
Technologia, która oparta jest na koncepcie prawej i lewej narty oraz optymalnym rozłożeniu materiału wzdłuż krawędzi nart. Strukturalny materiał został rozłożony na całym wewnętrznym odcinku nart, dlatego gwarantuje stabilność i dynamikę wejścia w zakręt. Mniejsza ilość materiału na krawędzi nart przekłada się na lekkość i płynność wycinania zakrętów.   

Anatomically Shaped 
Technologia, wykorzystująca wysokiej jakości materiał, bazująca na anatomicznej budowie stopy, gwarantująca idealne dopasowanie skarpet sportowych oraz stabilizację mięśni, ścięgien i stawów w trakcie ćwiczeń. 

Anatomically Shaped Sinofit Footbed 
Technologia materiału stosowana w skarpetach narciarskich, która wykorzystuje anatomicznie uformowane podstawy dla prawej i lewej stopy. Dzięki temu stopa zdecydowanie lepiej przylega do wkładki, co minimalizuje jej ruchy wewnątrz buta. 

APS TECHNOLOGY ADDED PRE-STRESS 
Technologia wykorzystująca wstępne sprężanie w desce snowboardowej, które przekłada się na celowe wytwarzanie nacisku w jej strukturze i poprawę wytrzymałości. Innowacyjne rozwiązanie sprawia, że deska jest sztywniejsza i odporniejsza na skręcanie. Technologia PRE-STRESS pozwala tworzyć cieńsze i lżejsze deski przy zachowaniu ich wysokiej wytrzymałości. 

Arrow Core Technologies 
Technologia stosowana w nartach, która umieszczona jest tuż pod butem, opierająca się na połączeniu płyt z włókna węglowego z wierzchnią warstwą titanalu. Gwarantuje ona doskonałą dynamikę, precyzję na zakrętach i szybkość reakcji. 

Arrow Technology 
Technologia zastosowana w nartach, która wykorzystuje w ich konstrukcji płytę z włókna węglowego umieszczoną pod wiązaniami. Takie rozwiązanie pozwala łatwiej i lżej inicjować skręty przy zachowaniu wysokiej precyzji.  

Aspen 
Mocne drewno, które wykorzystywane jest w produkcji desek snowboardowych, cechujące się wysoką wytrzymałością i niską wagą. 

Aspen Strong 
System specjalnie wybranych, przy wykorzystaniu technologii CNC, insertów z drewna o wysokiej gęstości. Ich zadaniem jest wzmacnianie strefy montowania szyny w desce snowboardowej, co gwarantuje jej większą trwałość i twardość.  

Aquashield® 
Technologia wykorzystująca wodoodporną membranę, dzięki której rękawice narciarskie utrzymują suchość i ciepło. 

 

B

BAFATEX® 
Innowacyjna lekka włóknina o znakomitym stosunku wytrzymałości do wagi wykorzystywany przez markę Fischer do konstrukcji nart. Laminat pozwala zachować niską wagę, co umożliwia precyzyjne prowadzenie na różnym podłożu, a do tego niweluje drgania i jest bardzo wytrzymały.

Bend-X Technology 
Innowacyjne rozwiązanie marki Atomic stosowane w nartach dla kobiet i dzieci o różnym stopniu zaawansowania. Specjalna strefa flexu w obszarze wiązania umożliwia wygięcie narty bez najmniejszego wysiłku i łatwiejszy skręt.  

Biomex Protection 
System marki Level stosowany m.in. w rękawicach snowboardowych, który zabezpiecza nadgarstki w trakcie upadku. Dzięki usztywnieniu przegubu utrzymuje dłoń w anatomicznej pozycji oraz zapewnia optymalną stabilność bez ograniczania swobody ruchów. 

BLX  
Technologia marki Wilson wykorzystująca bazalt, czyli naturalną skałę wulkaniczną. Używana w rakietach tenisowych dla tłumienia drgań, lepszej kontroli ruchu i ochrony stawów użytkownika. W trakcie obróbki bazaltu tworzy się z niego odporne na drgania włókna, które następnie są podłużnie splatane razem z tworzywem (K)arophite Black, co w efekcie pozwala uzyskać zaawansowany kompozyt.

BOA® COILER/BOA®   
System sznurowania zapewnia szybkie i łatwe wiązanie butów w niskich temperaturach. Oparty na automatycznym zwijaniu nadmiaru sznurówki.   

BPA Free 
Technologia wytwarzania tworzyw sztucznych wykorzystywanych w produkcji m.in. akcesoriów outdoorowych, w której nie używa się bisfenolu A (BPA). 

 

C

C² Evo Feel  
System maksymalnego tłumienia drgań w rakietach tenisowych. Znajduje się w 4 miejscach główki rakiety, co pozwala na poprawę czucia uderzenia.

Cabrio Design  
Trzyczęściowa konstrukcja (skorupa/mankiet/język) stosowana w butach narciarskich. Zabezpiecza stopę i dolną część nóg, jednocześnie zapewniając progresywną elastyczność. 

Calf Protector  
System poduszek w ochraniaczu na łydki stosowany w skarpetach X-Bionic doskonale chroniący i umożliwiający cyrkulację powietrza nawet wewnątrz buta (np. narciarskiego). Amortyzuje wstrząsy na trzy sposoby i trzech kierunkach. 

Calu®Tech 
Innowacyjna technologia stosowana w kijkach trekkingowych, która wykorzystuje połączenie włókna węglowego z aluminium. Dzięki temu są one lżejsze, a jednocześnie bardzo wytrzymałe, co przekłada się na ich żywotność.  

Carbon Alloy Matrix 
Innowacyjne, lekkie połączenie włókna węglowego i bazaltowego stosowane w nartach. Gwarantuje doskonałe prowadzenie, trwałość i amortyzację wstrząsów. 

Carbon Chassis 
Innowacyjny system w nartach Nordica, który integruje włókno węglowe z rdzeniem drewnianym. Przekłada się to na mocne i czułe odbicie oraz poprawia wszechstronność jazdy. 

Carbon Laminated Woodcore
Technologia w nartach, która wykorzystuje rozciągnięty na całej ich długości drewniany rdzeń laminowany. Jest czuły i wrażliwy na bodźce przekazywane przez narciarza, a jednocześnie niezwykle wytrzymały. 

Carbon Ply Stabilizer 
Stabilizator stosowany w rakietach tenisowych Babolat wykonany z przy użyciu wysokowydajnej technologii włókna węglowego opracowanego przez Chomarat. Zapewnia większą kontrolę, precyzję i stabilność przy każdym uderzeniu. 

Carbon Race Bridge 
Specjalne wzmocnienie czubka i ogona nart marki Nordica, odpowiadające za lepszą stabilność skrętną i przyczepność na krawędziach. Pomaga przenosić energię dla większej wydajności jazdy i gwarantuje większą przewidywalność skrętów. 

CAV - Complete Anti-Vibration Technology 
Technologia w deskach do kitesurfingu, która wykorzystuje zmienne strefy flexu, zaawansowane rdzenia deski i laminat, co pozwala wyeliminować praktycznie wszystkie drgania. Jazda jest płynniejsza i szybsza, a deska trzyma się krawędzi w każdych warunkach. 

Center Sidewall 
Technologia stosowana w nartach, która wykorzystuje częściowy centralnie ułożony sidewall, co pozwala na bezpośrednie przełożenie siły i lepszą kontrolę w trakcie jazdy. 

ClearVu Hartowane szkła 
Technologia soczewek wykorzystywana w maskach do nurkowania. Zapewnia lepszą widoczność, większe bezpieczeństwo oraz zachowuje odbiór naturalnych kolorów i przepuszcza światło.  

Climacool 
Technologia stosowana w odzieży sportowej, której zadaniem jest regulowanie temperatury ciała. Perfekcyjnie odprowadza ciepło i pot z powierzchni ciała poprzez połączenie kanałów wentylacyjnych i trójwymiarowych materiałów.

Climalite 
Specjalny materiał odprowadzający wilgoć ze skóry opracowany i stosowany przez firmę adidas.

ClimaProtect  
Warstwa termiczna stosowana w tkaninach odzieży sportowej, zapewniająca ochronę przed chłodem oraz innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Specjalny materiał produkowany jest w oparciu o technologię laminatu. 

COMPRESS-X™ 
Technologia stosowana w odzieży sportowej, która ściąga mięśnie i stymuluje tym samym przepływ krwi oraz redukuje w nich przyrost kwasu mlekowego. 

Control Frame Technology 
Technologia stosowana w rakietach tenisowych, opierająca się na innowacyjnym przekroju ramy, co zapewnia idealny balans pomiędzy kontrolą i siłą uderzenia. 

Coolmax  
Rodzaj włókien poliestrowych stosowanych w odzieży sportowej w celu ochrony przed wysokimi temperaturami. Technologia chłodząca odprowadza wilgoć z powierzchni skóry na warstwę tkaniny, z której szybko odparowuje, zapewniając uczucie suchości.   

Coolvent 
Technologia stosowana w odzieży sportowej, opierająca się na przewiewnym materiale, który doskonale odprowadza wilgoć i zapewnia skórze komfort. 

Cordura® Scuff Guards 
Specjalistyczne panele wzmacniające stosowane w odzieży sportowej, szczególnie w spodniach. Zapewniają odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

Cortex Pure Feel 
Precyzyjny filtr wibracji stosowany w rakietach tenisowych, który dzięki zintegrowanym materiałom w warstwach grafitu niweluje drgania i zwiększa “czucie piłki”. 

 

D

D-Dry® A+ 
Wodoodporna membrana z wewnętrzną podszewką termiczną stosowana w odzieży sportowej. 

D-Tech™ 
Inaczej Dynamic Technology to technologia wykorzystywana przez markę La Sportiva w produkcji butów wspinaczkowych. Redukcja krawędzi bocznych poprzez otulenie boków buta podeszwą zwiększa czucie krawędzi oraz dynamikę poruszania się po skałach. 

Dermizax®EV 
Technologia stosowana w kurtkach, składająca się z wiatro- i wodoodpornej bezporowej membrany, która dodatkowo odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz. 

Diagocarbon 
Innowacyjna technologia marki Fischer polegająca na ułożeniu włókna węglowego w obrębie wiązania pod kątem 90°. Taka koncepcja poprawia trzymanie krawędzi narty, wysoki poziom wydajności i stabilności jazdy. 

Diagotex™ 
Nowoczesna siatka diagonalna o stałym kącie 30°-60° stosowana w nartach marki Fischer. Ułożenie włókien jest zoptymalizowane tak, aby zapewniać większą wytrzymałość na zginanie i skręcanie przy wchodzeniu w zakręty z dużą prędkością, przy jednoczesnej stabilności jazdy. 

Dolomite Anatomic System  
System marki Dolomite zapewniający solidną i anatomicznie ukształtowaną wkładkę stosowaną w butach turystycznych. Gwarantuje odpowiednie dopasowanie, poprawną postawę, co przekłada się na stabilność i równowagę. 

Double Hole Technology 
Technologia używana do produkcji rakiet tenisowych, która charakteryzuje się wykorzystaniem większych przelotek, co wpływa na efektywniejszą pracę naciągu. Skutkuje to mocniejszym uderzeniem i lepszym czuciem piłeczki. 

Double Inmould
Materiał EPS spieniany w powłoce z poliwęglanu stosowany w kaskach. Sprawia, że są one lekkie i odporne na uszkodzenia. Dodatkowa polikarbonowa osłona znajduje się także w dolnej części kasków. 

Double Trust Rectangular Channels 
Technologia w deskach do kitesurfingu, która wykorzystuje w konstrukcji deski specjalnie zaprojektowane rowki. Przekłada się to na precyzyjną kontrolę nad deską w każdych warunkach pogodowych. 

Dual Radius System 
Popularna technologia konstrukcji nart produkowanych przez markę Fischer. Zróżnicowanie promienia skrętu dziobów i piętek zwiększa stabilność jazdy oraz trzymanie krawędzi przy długim i krótkim skręcie. 

Dual Ti 
Innowacyjna technologia stosowana w nartach. Opiera się ona na drewnianym rdzeniu, który przełożony jest dwoma warstwami blachy tytanalowej. Przekłada się to na większą sztywność nart, precyzyjną reakcję oraz ich trwałość.  

Dualfil 
Innowacyjna technologia stosowana w odzieży termoaktywnej, która wykonana jest z włókien poliamidowych. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością na zużycie i zapewnia optymalny komfort oraz wygodę podczas aktywności fizycznej. 

DURABILITY 
Zastosowanie w konstrukcji buta mocnej i odpornej na uszkodzenia gumy, która zapewnia obuwiu wysoki poziom wytrzymałości oraz poprawia jego żywotność. 

Durafelt HD Cloth 
Technologia stosowana w piłeczkach tenisowych, która opiera się na specjalnej włókninie. Dzięki niej piłeczki są znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na uderzenia. 

DriClime®   
Dwuskładnikowa dzianina stosowana w odzieży sportowej marki Marmot. Specjalna przędza o otwartej strukturze kapilarnej odprowadza wilgoć ze skóry na tylną stronę siatki, zapewniając odpowiednią wentylację i suchość.  

Dri-FIT 
Technologia stosowana w odzieży sportowej, która opiera się na dwóch typach włókien - hydrofobowych i hydrofilowych. Zapobiegają one pochłanianiu wilgoci oraz zwiększają skuteczność wentylacji. 

Drop-Stitch 
Stosowana w specjalistycznych deskach SUP nowoczesna technologia, która zapewnia im po napompowaniu doskonały poziom sztywności oraz stabilności. 

Dry Flight  
Wodoodporna technologia firm Roxy i Quiksilver stosowana w odzieży sportowej o właściwościach antybakteryjnych, zapewniająca komfort i suchość. 

DryVent™ 
Innowacyjna membrana stosowana w odzieży turystycznej, gwarantująca doskonałą ochronę przed wiatrem oraz wodą. Jej specjalistyczna struktura zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza oraz umożliwia odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. 

DWR  
Hydrofobowa technologia stosowana we wszystkich tkaninach z gamy M.I.T.I., stosowana w odzieży sportowej wymagającej odporności na wodę i śnieg. Dzięki niej, zamiast wchłaniania, wilgoć ślizga się po powierzchni materiału. 

Dynacore XTC 
Specjalny stop aluminium i poliestru stosowany w rakietach tenisowych, który poprawia komfort ich użytkowania.  

Dynalink Heel Retention System  
Technologia firmy Dalbello stosowana w butach narciarskich odpowiadająca za stabilizację stopy. 

Dynamic Race Shovel 
Specjalna koncepcja dzioba w nartach firmy Nordica. Poprzez niewielkie wygięcie jest on mniej agresywny niż w innych modelach, co zwiększa równowagę, kontrolę i wszechstronność jazdy oraz ułatwia skręt. 

 

E

Earcomp Zone  
Specjalna warstwa materiału umieszczana w czapkach sportowych w celu ochrony uszu przed niską temperaturą. 

Energy 2 Carbon 
Technologia opracowana przez markę Nordica, dzięki której narty zyskują większą stabilność i trzymanie krawędzi oraz wydajność jazdy. Rozwiązanie opiera się pokryciu krawędzi drewnianego rdzenia dwoma warstwami włókna węglowego. 

Energy 2 Titanium 
Technologia stosowana w nartach Nordica z wykorzystaniem pełnego drewnianego rdzenia z dwoma elementami metalowymi na krawędziach. Zapewnia najwyższy poziom przenoszenia mocy, stabilność skrętną oraz przyczepność na bokach.

Energy 2 Titanium AM 
Specjalna technologia konstrukcji nart opatentowana przez markę Nordica, stosowana w nartach zjazdowych. Umożliwia łatwiejsze sterowanie, stabilny skręt i doskonałe czucie w miękkim śniegu. 

EPS 4D 
Technologia stosowana w kaskach, która odpowiada za absorbowanie energii  wstrząsów oraz zwiększa poziom amortyzacji.

ERA 2.0 
Technologia stosowana głównie w nartach dziecięcych, która łączy funkcję rockera z progresywnym promieniem skrętu. Dzięki temu znacznie zwiększa się sterowność nart. 

ERA 3.0 
Technologia stosowana w nartach, wykorzystująca optymalnie dobraną długość rockera, a także piezoelektryczne włókna, co przekłada się na większą stabilność, łatwiejsze sterowanie i płynniejszą inicjację skrętów.  

ERA 3.0 S 
Technologia w nartach, która jest podrasowaną wersją ERA 3.0. Jest ona połączeniem konstrukcji rocker i camber, które dedykowane są dynamicznej i sportowej jeździe. Jednocześnie system zapewnia optymalne czucie nart i inicjowanie zakrętów.  

EVA  
Ethylene Vinyl Acetate, czyli materiał mający postać pianki, stosowany m.in. w butach sportowych oraz wielu elementach odzieży i sprzętu sportowego. Zapewnia optymalną równowagę między elastycznością a trwałością.  

Expansion Ribs®   
Materiał firmy X-Bionic stosowany w odzieży sportowej dla dyscyplin zimowych. Zapewnia izolację, utrzymywanie ciepła oraz swobodę ruchów w okolicach łokci i kolan.

Extra Cushion  
Materiał stosowany w skarpetach sportowych zapewniający dodatkową amortyzację.

EXTRALIGHT® 
Lekka konstrukcja podeszwy obuwia o właściwościach hydrofobowych i antybakteryjnych, zapewniająca doskonałą amortyzację. 

EZ Lock Eyelet 
Technologia stosowana w rakietach tenisowych, która opiera się na unikalnym kształcie oczek grommetu. Przekłada się to na szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze naciągnięcie rakiety oraz dostosowanie jej do indywidualnych preferencji.  

EZ System paska i klamry 
Technologia stosowana w płetwach i maskach do nurkowania, która umożliwia lepsze ich dopasowanie do anatomii ciała.

 

F

Fast Lock 
System blokowania kijów trekkingowych przy pomocy klamr, które umożliwiają szybką i płynną regulację długości sprzętu. 

Feel Warm Flock  
Wyściółka wykonana z syntetycznego włókna imitującego pióra, stanowiąca warstwę ocieplającą. 

Feelines 
Zastosowanie dynamicznych linii konturowych łączących strefy funkcjonalne w odzieży termicznej. System ten zapewnia komfort ruchów. 

Fiber Tech 
Innowacyjne rozwiązanie marki Fischer, które wykorzystuje w konstrukcji nart unikalne łączenie włókien szklanych. Ta technologia zapewnia świetny skręt i precyzyjną jazdę. 

Firetech Midsole 
Stosowany w butach snowboardowych system doskonale izolujący ciepło i zapewniający utrzymywanie odpowiedniej temperatury wewnątrz obuwia. 

Fitting Ribs 
Nowoczesna technologia odpowiadająca za dopasowanie odzieży do sylwetki użytkownika i zapobiegająca jej obsuwaniu. 

FlashDry™ 
Oddychająca tkanina, w której zastosowano specjalistyczne sploty, wspomagające termoregulację organizmu. Posiada ona doskonałe właściwości odprowadzające nadmiar wilgoci na zewnątrz materiału oraz wspomaga utrzymywanie suchości skóry. 

Flatflock 
Zastosowanie w odzieży sportowej płaskich szwów minimalizujących ryzyko otarć oraz zapewniających komfort ruchów. 

Flax Stringers 
Użycie w konstrukcji deski snowboardowej włókien lnianych odpowiadających za tłumienie wibracji i zapewniających precyzyjną oraz gładką jazdę po śniegu. 

FLEXO 
Nowoczesna konstrukcja linii zgięcia w podeszwie buta, która poprawia elastyczność obuwia oraz zapewnia użytkownikowi lepsze wsparcie podczas chodu. 

Flyknit 
Zaawansowana technologia polegająca na zastosowaniu w konstrukcji cholewki tylko jednego splotu tkanin. Nadaje to obuwiu niezwykłej lekkości, a użytkownikowi zapewnia komfort noszenia poprzez doskonałe dopasowanie butów do stopy. 

Flylite Outsole 
Specjalistyczna i lekka podeszwa wykonana z pianki EVA, która tłumi drgania i wibracje. Jest wykorzystywana w butach snowboardowych. 

Flylite outsole WMN  
Technologia stosowana w podeszwach butów narciarskich i snowboardowych marki HEAD zapewniająca lekkość i komfort noszenia. 

Fogstop Coating 
Innowacyjna powłoka wykorzystywana w profesjonalnych okularach sportowych zapobiegająca ich parowaniu.  

Forward Lean 7° 
Technologia wykorzystująca przednie pochylenia specjalistycznego buta w celu zwiększenia panowania nad deską snowboardową. 

FPG Insole 
Ergonomiczna wkładka wykorzystywana w butach snowboardowych, która zapewnia idealne dopasowanie do stopy użytkownika. 

Framewall 
Trójwymiarowa konstrukcja ścian bocznych pokrywająca górną warstwę narty i chroniąca ją przed ścieraniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Technologia ta znacznie zwiększa żywotność sprzętu i poprawia jego wydajność.  

Freedom Fit II  
Nowoczesna technologia odpowiadająca za zwiększenie wytrzymałości oraz sztywności kołnierza maski do nurkowania. Polega ona na zastosowaniu silikonu o różnej grubości oraz precyzyjnym wyprofilowaniu i wydłużeniu krawędzi maski. 

Freestyle EB 
Zmniejszenie dziobu oraz ogona deski snowboardowej w miejscach taliowania o 2 stopnie (oprócz przestrzeni między wiązaniami, gdzie różnica to 3 stopnie) w celu lepszego trzymania krawędzi oraz zapewnienia swobodnej jazdy. 

FrontLoader 
Stosowana w okularach pływackich innowacyjna powłoka o właściwościach zapobiegających parowaniu szkiełek. Poprawia komfort użytkownika oraz zapewnia mu doskonałą widzialność. 

FSI Power 
Nowoczesny układ strun rakiet tenisowych zapewniający im odpowiednią wytrzymałość oraz dodający uderzeniu siłę

FSI Power Technology  
Stosowany w rakietach tenisowych Babolat system interakcji między ramą a struną, z zoptymalizowanymi oczkami w kształcie rombu. Zapewnia większy sweet spot i moc w strefie uderzenia. 

FSI Spin 
Technologia stosowana w rakietach tenisowych wykorzystująca otwarty układ strun i aerodynamiczną ramę w celu zapewnienia doskonałej rotacji.

Full Cam Profile 
Innowacyjny profil w nartach opatentowany przez markę Nordica, dzięki któremu narciarz zyskuje większą stabilność i kontrolę jazdy z wysoką prędkością oraz dobre trzymanie krawędzi na ubitym śniegu czy lodzie. 

Full Carbon Jacket 
Specjalna technologia marki Head stosowana w nartach dla ułatwienia i stabilności skrętu. Odpowiednie ułożenie materiału pozwala bezpośrednio przenosić energię. 

Full Diagonal 
Nowoczesny system wiązań narciarskich wykorzystujący możliwość wypinania w promieniu 180°. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko upadków.

Full Power Grip 
Technologia stosowana w nartach, która zapewnia optymalne rozprowadzanie energii podczas dynamicznych zakrętów. 

Full Sidewall  
Rozwiązanie stosowane na całej długości bocznych ścian nart Atomic zapewniające precyzyjne sterowanie i kontrolę. 

Full Titanal 
Wykorzystanie w konstrukcji nart zaawansowanego technologicznie stopu aluminium – titanalu, który odpowiada za utrzymanie stabilności sprzętu i zapewnienie precyzji jazdy nawet przy rozwijaniu dużych prędkości. System stosowany jest głównie w nartach sportowych.

FUTURELIGHT™ 
Powstała za pomocą technologii nanospinningu innowacyjna membrana, która dzięki swojej gęstej strukturze doskonale blokuje wchłanianie wody, równocześnie zapewniając wysoki poziom przepuszczalności powietrza. 

 

G

Geometria sekcji RS 
Umieszczona w rakiecie do tenisa ziemnego kwadratowa belka, która odpowiada za zwiększenie stabilności sprzętu. 

Geometric Running Base Design 
Innowacyjna konstrukcja w nartach marki Nordica. Poziome cięcie wskazuje początek rockera, natomiast przecięcie przekątnej z krawędzią wskazuje najszerszy punkt narty. 

GORE® WINDSTOPPER® 
Membrana o doskonałych właściwościach hydrofobowych, zapewniająca wysoki poziom wiatroszczelności oraz oddychalności w każdych warunkach pogodowych. Materiał wykorzystywany jest powszechnie w odzieży turystycznej. 

GORE-TEX®   
Tkanina stosowana w odzieży, butach oraz akcesoriach sportowych. Zapewnia wysoki poziom wodoodporności, ochronę przed wiatrem oraz wentylację.

GORE-TEX Extended Comfort Footwear 
Wykorzystywana w obuwiu turystycznym membrana o właściwościach odpowiadających za odprowadzanie wilgoci i termoregulację. Sprawdzi się podczas ciepłych warunków pogodowych. 

GORE-TEX Jazz 
Innowacyjny rodzaj membrany stosowany w butach zapewniający właściwości hydrofobowe oraz odprowadzające nadmiar wilgoci na zewnątrz. 

GORE-TEX Vision 3LY 
Cienka wersja membrany zapewniająca dobry poziom cyrkulacji powietrza, izolację ciepła oraz wodoszczelność. 

GORE-TEX® 2L 
Dwuwarstwowy laminat membrany i siateczkowej podszewki odpowiadającej za doskonałe właściwości odprowadzające wilgoć na zewnątrz. 

GORE-TEX® 3L 
Trójwarstwowa konstrukcja membrany zapewniająca doskonałe właściwości hydrofobowe, wentylacyjne i wiatroodporne. 

GORE-TEX® C-KNIT™ 
Specjalna podszewka stosowana w membranowych ubraniach, która zapewnia skuteczne odprowadzanie wilgoci oraz komfort użytkowania odzieży. 

GORE-TEX® INFINIUM™ 
Innowacyjna membrana stosowana w odzieży trekkingowej o właściwościach wiatroodpornych. Zapewnia komfort wędrówki i skutecznie chroni przed podmuchami wiatru. 

GORE-TEX® Performance Comfort Footwear 
Rodzaj kultowej membrany o właściwościach hydrofobowych i wiatroodpornych stosowanej w górskich butach trekkingowych. 

GORE-TEX® PRO 
Nowoczesna membrana dedykowana na ekstremalne górskie wyprawy. Zapewnia ubraniom sportowym wysoką wytrzymałość oraz maksymalne właściwości hydrofobowe. 

Graphene 
Technologia polegająca na wykorzystaniu w konstrukcji desek snowboardowych, nart, a także rakiet tenisowych materiału o grubości jednego atomu charakteryzującego się niezwykłą lekkością i wytrzymałością. Dzięki temu sprzęt jest wydajny i pozwala na odpowiednie balansowanie.  

Graphene 360+  
Technologia stosowana w rakietach tenisowych HEAD zwiększająca elastyczność oraz zapewniająca zoptymalizowany transfer energii. 
 

Grid Tech  
Stosowany w odzież sportowej cienki materiał o wysokim poziomie oddychalności. Posiada doskonałe właściwości odprowadzające wilgoć. 

GripWalk  
System stosowany w podeszwach butów narciarskich poprawiający komfort chodzenia. Podeszwy GripWalk są całkowicie pokryte materiałem o wysokim współczynniku tarcia, co zapewnia przyczepność na każdej nawierzchni. Zintegrowany prążkowany bieżnik umożliwia bezpośrednie i efektywne przenoszenie energii na wiązania. 

 

H

HD Core 
Odpowiednio zaprojektowany rdzeń narty, który skutecznie tłumi drgania, nie zakłócając równocześnie dynamiki jazdy. 

Heatmemory 
Nowoczesna technologia stosowana w bieliźnie termicznej odpowiadająca za doskonałą izolację ciepła w trakcie aktywności fizycznej. 

Heel Transmission System 
System zapewniający odpowiednie rozłożenie energii w trakcie jazdy na snowboardzie pomiędzy butem, wiązaniami oraz deską. 

HeliXCoil System 
Wykorzystanie w strukturze skarpety spiralnych wstęg dociskowych wspomagających pracę mięśni bez wpływu na krążenie krwi. 

Hike Ride Mechanism 
Możliwość regulacji kąta w nartach do 33° pomiędzy pozycją zjazdową a chodem. System ten poprawia komfort chodzenia bez nart. 

HipHolder 
Specjalna konstrukcja materiału odzieży sportowej zapobiegająca jej zsuwaniu się i zapewniająca funkcjonalność oraz dopasowanie do sylwetki. 

HM6CARBON  
Technologia stosowana w rakietach tenisowych marki Dunlop, wykonana z włókna węglowego i materiału Aerogel. Pochłania energię uderzenia, rozprowadzając ją po całej rakiecie i redukując wibracje o 10%. 

Hole Ski Technology 
Technologia stosowana przez markę Fischer dla zmniejszenia wagi nart dzięki specjalnym wcięciom w czubkach. Takie rozwiązanie redukuje drgania, poprawia kontrolę przy skręcie i gwarantuje płynną jazdę.  

Holo Core 
Nowoczesna technologia stosowana w kaskach ochronnych zapewniająca im większą wytrzymałość oraz umożliwiająca odpowiednią cyrkulację powietrza. 

Horse Back Strip 
Odpowiednio wyprofilowany gromet rakiety tenisowej, który pozwala na zastosowanie każdego typu naciągu. 

Hybrid Core 
Specjalna mieszanka drewna topolowego i poliuretanu stosowana w nartach. Zapewnia płynną i precyzyjną jazdę, wycisza drgania, a przy tym gwarantuje wytrzymałość i niską wagę sprzętu. 

Hyperdry Elite 
System zamykający stosowany w fajkach do nurkowania, chroniący przed zalaniem przez fale.

Hyperdry Elite Dry Top 
Nowoczesna technologia dbająca o utrzymywanie suchej fajki do nurkowania poprzez zastosowanie uszczelki minimalizującej szanse dopływu wody. 

Hyperdry Semi-Dry Top 
System odpowiadający za utrzymanie suchości fajki do nurkowania poprzez odprowadzanie wody za pomocą niezależnego kanału. 

 

I

I-PROTECH® 
Specjalistyczna pianka stosowana w kaskach bokserskich zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez pochłanianie wstrząsów. 

IAS 3D system  
System stosowany w kaskach marki UVEX oferujący dodatkową funkcję precyzyjnego dopasowania ich rozmiarów do kształtu głowy. 

ICE.OFF TOPSHEET 
Innowacyjne rozwiązanie marki Völkl stosowane w nartach skiturowych, które zapobiega przywieraniu śniegu i lodu do wierzchniej warstwy nart nawet o 20-30 procent. 

IDEO-Waistband  
Ergonomicznie zoptymalizowany pas firmy X-Bionic utrzymujący bieliznę funkcjonalną w odpowiedniej pozycji. 

IF Liner 
Technologia stosowana w obuwiu narciarskim zapewniająca precyzyjne dopasowanie buta do kształtu stopy narciarza.

IMP'R 
Stosowana w rękawiczkach narciarskich membrana o właściwościach hydrofobowych i utrzymujących przy skórze odpowiednią temperaturę.  

Impact Brake System 
Innowacyjna technologia marki La Sportiva stosowana w podeszwie butów górskich dla redukcji wstrząsów w trakcie chodzenia, wsparcia trakcji i poprawy przyczepności do podłoża. Unikalne rozmieszczenie wypustek zapewnia maksymalną absorpcję uderzeń. 

Indestructawool™   
Technologia firmy Smartwool stosowana w skarpetach outdoorowych. Wykorzystuje najwyższej jakości przędzę i specjalny splot, które wzmacniają każdy element skarpety przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności i komfortu noszenia. 

Inmould 
Wykorzystanie w konstrukcji kasku materiału EPS z poliwęglanową powłoką. Wpływa to na lekkość sprzętu oraz wysoką odporność na uderzenia. 

Innegra™ 
Wytrzymałe włókno zapewniające odpowiednią twardość rakiety tenisowej. Redukuje drgania, pochłania wibracje, a dodatkowo zwiększa stabilność grometu. Wpływa na większą kontrolę nad piłką oraz znacznie poprawia osiągi rakiety i zwiększa jej wydajność. 

Innerlap AirConditioning Zone®   
Technologia firmy X-Bionic wykonana z drobnej dzianinowej siatki wykorzystywana w odzieży sportowej. Tworzy przestrzeń klimatyzacji w strefach szczególnie wrażliwych (m.in. pod pachami oraz po wewnętrznej stronie ud). Zapewnia odpowiednią wentylację i komfort noszenia. 

Inverted Forefoot Buckle  
System odwróconych klamer frontowych stosowany w butach narciarskich Dalbello. Dzięki nim zapięcie znajduje się na górze, zapewniając dodatkową ochronę. 

ISO-Blocker  
Technologia marki X-Bionic stosowana w skarpetach sportowych blokująca dopływ zimnego powietrza. 

ISO-CalfPad™ 
Nowoczesny system izolacyjny wykonany z falistej dzianiny, tworzący w odzieży termicznej kanały zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza.  

ISO-Chest 
Termoizolacyjna warstwa stosowana w odzieży termicznej, mająca za zadanie zachowanie odpowiedniej temperatury ciała. 

ISO-Pads ™ 
Stosowana w odzieży termicznej specjalna izolacja w okolicy kości udowych zapewniająca zachowanie odpowiedniej temperatury ciała w trakcie wysiłku fizycznego. 

ISO-Ribs® 
Warstwa termoregulacyjna stosowana w odzieży sportowej w okolicy nerek mająca za zadanie skutecznie izolować ciepło. 

ISO-Shoulder  
System marki X-Bionic stanowiący warstwę izolacyjną zapobiegającą przenikaniu chłodu, stosowany w odzieży sportowej w okolicy ramion. 

 

K

Kevlar ®  
Materiał z włókien aramidowych wynaleziony przez amerykańską chemiczkę polskiego pochodzenia Stephanie Kwolek, stosowany w produkcji m.in.: odzieży turystycznej i wspinaczkowej. Cechuje go lekkość, sztywność, wysoka odporność na uderzenia i pęknięcia oraz wysokie temperatury. Jest ok. 5 razy bardziej wytrzymały na uderzenie niż włókno węglowe i nie przewodzi prądu (jest izolatorem).

KNIT TECH 
Innowacyjna mieszanka tkanin, która sprawia, że odzież sportowa jest niezwykle komfortowa oraz zapewnia doskonałą izolację cieplną.

 

L

Lambertz-Nicholson Achillessehnen Protektor  
Specjalna strefa ochronna w skarpetkach w postaci poduszek zlokalizowanych wokół ścięgna Achillesa, która zmniejsza ryzyko jego nadwyrężenia oraz otarć stopy. 

Laminated Woodcore 
Technologia opierająca się na wykorzystaniu w konstrukcji rdzenia narty drewna laminowanego. Dzięki temu narty są znacznie wrażliwsze na ruchy narciarza i o wiele bardziej sterowne, a dodatkowo wytrzymałe. 

Light Woodcore  
Lekki rdzeń z drewna topolowego zmniejszający wagę nart (np. allmountain, freeride, touring), tłumiący drgania i poprawiający kontrolę ruchów w trakcie jazdy.

Lightweight Wood Core 
Technologia polegająca na zastosowaniu drewna topolowego w konstrukcji nart i desek snowboardowych. Dzięki temu sprzęty są znacznie bardziej wytrzymałe, a dodatkowo bardzo lekkie i łatwe w prowadzeniu. 

Liner Tech 
Technologia opierająca się na umieszczeniu w grometach specjalnych otworów wpływających na poszerzenie pola trafności. Wpływa to na zwiększenie rotacji piłki podczas uderzeń. 

Live Fit 
Opracowana przez Atomic nowoczesna technologia odpowiadająca za idealne dopasowanie sprzętu narciarskiego do użytkownika. 

Low Cuff Hinge Point 
Stosowany w butach narciarskich mankiet o wysokiej dźwigni z punktami zawiasów zamontowanymi około 10 cm niżej niż w innych butach konstrukcyjnych. Zapewnia to narciarzowi duży zakres ruchów oraz zwiększa moc jazdy jednocześnie przy małym zużyciu energii. 

Lowride XL  
System wiązań do nart o szerszej podstawie, dzięki któremu stoi się niżej w czasie jazdy. To przekłada się na lepszą zwinność i elastyczność w krótkich skrętach oraz przyczepność krawędzi.

LYT TECH  
Innowacyjna technologia marki HEAD wykorzystująca lekki i wytrzymały materiał Graphene oraz włókno węglowe w produkcji nart. Pozwala to maksymalnie zredukować wagę sprzętu i jednocześnie zyskać świetnie osiągi przy niskim nakładzie sił.   

 

M

M COUNTER 
Nowoczesna konstrukcja zapiętka, która doskonale chroni stopę użytkownika oraz zapewnia wysoką ochronę przed powstawaniem bolesnych otarć. 

M/O Plate 
Unikalna płyta race’owa marki Fischer zapewniająca optymalną elastyczność, wydajność i efektywne przenoszenie mocy w trakcie jazdy na nartach nawet przy dużych prędkościach i agresywnych skrętach. 

MacroSphere System 
Specjalistyczny system termoregulacyjny stosowany w odzieży sportowej. Chłodzi i odprowadza wilgoć podczas intensywnego treningu oraz zapewnia izolację termiczną. 

Memory Foam System  
MFS to mieszanka piankowa od marki Meindl, którą stosuje się jako wykończenie cholewki buta (w obrębie kostki). Pianka w podstawie buta reaguje na ciepłotę ciała i dopasowuje się do stopy użytkownika, a w mankiecie stabilizuje nogę w trakcie marszu.

Merino 250  
Wysokiej jakości wełna merino o gramaturze 250 g/m2. Materiał szybkoschnący, trwały, o wysokiej oddychalności i doskonałej izolacji od zimna.

Meta-Ribs 
Wykorzystywana w odzieży sportowej technologia łącząca w sobie materiały kompresyjne z właściwościami stabilizującymi. Dzięki temu wpływa na poprawę postawy ćwiczącego w trakcie treningu i wspiera pracę mięśni oraz przepływ krwi. 

Metallix™ 
Opracowana przez markę HEAD technologia stosowana w rakietach tenisowych. Polega na zastosowaniu mieszanki włókien węglowych ze stopem metalu w konstrukcji rakiety, co odpowiada za jej wytrzymałość oraz lekkość. 

Micro Offset Layout 
Specjalna konstrukcja grometów zwiększająca ich wydajność i pochłaniająca wibracje powstałe na skutek uderzenia. 

Micro-buckle system  
Wygodny system dokręcania i luzowania klamer m.in. w kaskach rowerowych i motocyklowych. Pozwala precyzyjnie dopasować kask do głowy użytkownika. 

Microban® 
Innowacyjna powłoka bakteriostatyczna stosowana w odzieży treningowej. Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i plam oraz skutecznie chroni skórę i materiał ubrania przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów. 

Moisture Wicking Sweatband 
Specjalistyczna opaska na głowę (wykorzystywana także w czapkach), która odpowiada za odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. 

Mono Ti  
Konstrukcja wykorzystywana przy produkcji drewnianego rdzenia do nart. To pojedyncza warstwa titanalu pokrywająca górną powierzchnię rdzeni, która poprawia elastyczność flexu i podnosi wydajność.  

Monomatic System 
System szybkiego zapięcia wykorzystywany w kaskach rowerowych pozwalający na swobodną regulację i dopasowanie do użytkownika. 

Multi-directional Impact Protection System  
System wykorzystywany w kasków rowerowych i wspinaczkowych. Został opracowany w celu zmniejszenia sił rotacyjnych działających na mózg w momencie uderzenia głową pod kątem o podłoże. 

Multi Radius RB 
Rozwiązanie multi-radius wykorzystujące kształt nart SL (slalomowych) do budowy dziobu, ogonów i korpus modeli GS (slalom gigant). Koncepcja marki Nordica zapewnia lepszą reaktywność przy przechodzeniu z krawędzi na krawędź, różnorodność skrętów oraz większą stabilność i komfort jazdy. 

 

N

N.C.S. - Nordic Click System 
Innowacyjna technologia stosowana w kijach do nordic walking polegająca na zastosowaniu w nich mechanizmu ułatwiającego wypinanie paska i rękawiczki z uchwytu za pomocą jednego przycisku w górnej części kija.  

NANOMESH NEO  
Klej łączący włókna grafitowe z żywicą gwarantujący mocniejszą i bardziej giętką ramę rakiety do badmintona. Przekłada się to na elastyczniejszy shaft i większą moc uderzenia np. drive lub smash.  

NanoPro™ 
Innowacyjna membrana stosowana w odzieży od producenta Marmot. Posiada doskonałe właściwości hydrofobowe, a do tego zastosowano w niej system dynamicznej przepustowości powietrza, zapewniający jej wysoki poziom oddychalności. 

NanoPro™ Eco 
Innowacyjna membrana 2,5-warstwowa od marki Mamrot. Zapewnia wodoodporność na poziomie 10 000 mm H20 oraz oddychalność 17 000 g/m2/24h przy jednoczesnej niskiej wadze.  

Nano Tech Running Base 
Zastosowana w nartach technologia węglowych nanocząsteczek, która odpowiada za trwałość i właściwości usprawniające poślizg w trakcie jazdy. 

Nanowick Technology 
Innowacyjna kombinacja włókien wykorzystywana w odzieży sportowej. Zapewnia błyskawiczne schnięcie oraz odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. 

Narrow Arrow Construction 
Technologia polegająca na zastosowaniu specjalnego kształtu skarpetki odpowiedniego względem kształtu damskiej stopy. 

NAVIC FIT SYSTEM™ 
Nowoczesny system wykorzystywany w butach sportowych polegający na naturalnym blokowaniu śródstopia w obuwiu. Dzięki temu zwiększone zostają właściwości stabilizacyjne oraz amortyzacyjne, a dodatkowo zmniejsza się ryzyko wystąpienia urazów. 

Neural-Response-Bandage 
Wykorzystywana w odzieży sportowej technologia, która odpowiada za wywieranie nacisku na mięśnie w celu usprawnienia ich pracy. 

No-Edge Technology  
Technologia włoskiej marki La Sportiva stosowana w butach wspinaczkowych. Dzięki cienkiej warstwie gumy przybliża stopę do skały, zapewniając lepszą wydajność krawędziowania, zwiększoną wrażliwość i bardziej jednorodne zużycie.

 

O

Obrotowy uchwyt fajki 
Wykorzystywany w fajkach do pływania system zapewniający odpowiednią przyczepność oraz dopasowanie do twarzy użytkownika. 

OEKO-TEX® 
Nadawany produktom certyfikat potwierdzający jakość zastosowanych w nich materiałów zweryfikowanych pod kątem wielu kryteriów ważnych dla zdrowia użytkownika. 

Omni-Freeze™ 
Stosowane w odzieży sportowej specjalistyczne włókna, które odpowiadają za odprowadzanie wilgoci na zewnątrz materiału i zapewniają użytkownikowi przyjemne uczucie chłodu. 

Omni-Freeze™ ZERO 
Udoskonalona wersja technologii Omni-Freeze™, zapewniająca jeszcze skuteczniejsze uczucie chłodu. Jej działanie wzmacniają polimerowe tkaniny, które po styczności materiału z wilgocią stwarzają poczucie świeżości.  

Omni-Freeze ZERO Ice™ 
Innowacyjna tkanina stosowana w odzieży sportowej, w której zastosowano technologię aktywnego chłodzenia. Doskonale odprowadza wilgoć oraz zapewnia uczucie przyjemnego chłodu. 

Omni-Shade™ 
Innowacyjna technologia stosowana w odzieży sportowej, która zapewnia skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych UVA i UVB. 

Omni-Shield™ 
Nowoczesny sposób impregnacji odzieży, zapewniający jej doskonałe właściwości hydrofobowe oraz zapewniający ochronę przed zabrudzeniami. 

Omni-Tech™ 
Innowacyjna membrana wykorzystywana w odzieży oraz obuwiu marki Columbia. Gwarantuje doskonałe właściwości hydrofobowe, maksymalizuje poziom oddychalności materiału i odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz. 

Omni-Wick™ 
Nowoczesne rozwiązanie technologiczne stosowane w tkaninach odzieży sportowej, które zapewnia szybkie i skuteczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz materiału. System ten gwarantuje długotrwałe uczucie suchości nawet w wysokich temperaturach. 

ONE PIECE 
Specjalistyczny krój buta sportowego, który nadaje obuwiu lekkości oraz umożliwia doskonałe dopasowanie do stopy użytkownika. 

Ortholite® 
Specjalistyczna wkładka do butów wykonana z miękkiej pianki poliutretanowej. Charakteryzuje się wysokim poziomem elastyczności, jest miękka i komfortowa w użyciu, a dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne oraz umożliwia odprowadzanie wilgoci. 

OutDry® 
Zaawansowana technologicznie membrana, która zapobiega przedostawaniu się wody do wewnętrznych struktur materiału. Dzięki temu zapewnia użytkownikowi suchość i komfort w czasie aktywności fizycznej.  

Outdry™ Extreme 
Stosowana w turystycznej wodoodporna membrana z podklejonymi szwami na zewnętrznej stronie. Posiada właściwości hydrofobowe, dzięki którym zapewnia doskonałą ochronę przed deszczem, jednocześnie odprowadzając nadmiar wilgoci na zewnątrz. 

OutDry™ Waterproof 
Nowoczesna membrana skutecznie zapobiegająca przenikaniu wilgoci do wewnętrznych struktur materiału. 

 

P

Partialkompression® 
System marki X-Bionic stosowany w odzieży kompresyjnej, który poprzez strefowy ucisk poprawia pobieranie tlenu i substancji odżywczych przez mięśnie, zmniejsza wibracje mięśni oraz poprawia ich regenerację.  

Pearl Weave 350 
Trwała plecionka wykonana ze splotów perłowych o gramaturze 350mg/m2 wykorzystywana w kimonach do brazylijskiego ju-jitsu. 

Pearl Weave 450 
Technologia polegająca na użyciu splotu perłowego o gramaturze 450 g/m2 w kimonach do brazylijskiego ju-jitsu. 

PERFECT FIT   
System marki HEAD polegający na termicznym dopasowaniu buta wewnętrznego do anatomicznego kształtu stopy użytkownika. Zwiększa komfort i precyzję jazdy na nartach.  

Perfect Fit Liner 
System stosowany w butach snowboardowych, który odpowiada za precyzyjne dopasowanie butów, a dodatkowo dba o ich trwałość i komfort jazdy użytkownika. 

Perfect Fit Woman Liner 
Technologia stosowana w damskich butach snowboardowych zapewniająca idealne dopasowanie do anatomii kobiecej łydki. 

Pertex® Quantum  
Lekka (30g/m2), miękka i bardzo wytrzymała tkanina wierzchnia skonstruowana z bardzo cienkich i gęstych splotów. Stosowana w odzieży sportowej, (m.in.: w kurtkach turystycznych). Zapewnia wysoką wodo- i wiatroodporność.  

PFC-Free 
Specjalistyczny sposób impregnacji odzieży sportowej, niezawierający szkodliwych substancji polifluorokarbonowych. Nadaje ubraniom właściwości hydrofobowych oraz skutecznie optymalizuje poziom oddychalności materiału. 

Polartec® 
Technologia polegająca na zastosowaniu w odzieży sportowej włókien poliestrowych, które zapewniają odpowiedni komfort cieplny i skutecznie odprowadzają wilgoć. 

POLYCOLON®   
Uszlachetniona, wytrzymała przędza o długich włóknach na bazie polipropylenu stworzona przez markę Schoeller. Stosowana w produkcji odzieży outdoorowej (m.in.: w koszulkach, skarpetach, czapkach). Ma właściwości antybakteryjne i termoaktywne.  

Poplar Woodcore 
Lekki i elastyczny rdzeń z drewna topolowego oraz bukowego wykorzystywany m.in. w deskach snowboardowych.  

Power Grid String Tech 
Stosowana w rakietach do tenisa ziemnego technologia zapewniająca kontrolę, równe rozłożenie mocy na całej powierzchni rakiety i większy sweet-spot. 

Power Woodcore 
Nowoczesna technologia polegająca na wykorzystaniu w dziobach nart rdzenia wykonanego z dwóch rodzajów drewna. Dzięki temu narty świetnie tłumią drgania oraz zapewniają stabilną jazdę. 

PowerBite 
Nowoczesny system stosowany w rakietach tenisowych polegający na zastosowaniu rzadkiego i równego układu strun. Umożliwia to zachowanie szybkiego ruchu główki oraz stwarza dużą moc podczas uderzenia piłki. Wpływa to na większą kontrolę w trakcie gry. 

Powerdrive Race 
Technologia stosowana w nartach, która odpowiada za zwiększenie kontroli nad sprzętem oraz za komfort jazdy. 

Powered by Carbon 
Nowoczesna technologia opierająca się na zastosowaniu w nartach włókien węglowych odpowiadających za długą żywotność sprzętu i dynamiczną jazdę. 

Powered by Stell 
Technologia polegająca na zastosowaniu w rdzeniu narty dodatkowej stalowej warstwy, która nadaje narcie większej sprężystości. 

PowerShell 
Specjalna konstrukcja nart, która odpowiada za równomierne rozmieszczenie siły wzdłuż całej narty, co wpływa na lepszą stabilność w trakcie jazdy. 

Pressureless Tech  
Technologia bezciśnieniowa w piłkach m.in. do tenisa ziemnego, wydłużająca ich żywotność.  

Primaloft  
Rodzaj ociepliny syntetycznej nazywany „sztucznych puchem” stosowanej w odzieży i obuwiu outdoorowym. Składa się z mikrowłókien poliestru i zapewnia wysoką izolację termiczną oraz odporność na wilgoć.  

Primaloft® Bio ™ 
Nowoczesna i ekologiczna wersja ocieplającej tkaniny do odzieży Primaloft, która wykonana jest z recyklingowanych i biodegradowalnych materiałów niewelujących ryzyko zanieczyszczenia środowiska mikroplastikami. 

Primaloft® Black 
Podstawowa wersja ociepliny wykorzystywanej w odzieży, która zapewnia optymalną ochronę podczas zimowych wędrówek. 

PrimaLoft® Black Insulation Eco 
Podstawowa wersja kultowej ociepliny Primaloft® wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. 

Primaloft® Black Insulation Hi-Loft Ultra 
Syntetyczny materiał ocieplający stosowany w odzieży, który charakteryzuje się dobrym poziomem wentylacji i hydrofobowością. 

Primaloft® Cross Core® 100 g/m² 
Stosowana w odzieży sportowej ocieplina wykorzystująca aerożel do ochrony przed niskimi temperaturami przy zachowaniu lekkości i niskiej objętości ubrania 

Primaloft® Gold AeroGel 
Zastosowanie w specjalistycznej ocieplinie Primaloft lekkiej, składającej się w ponad 95% z powietrza, aerożelowej struktury, która odpowiada za wysoki poziom izolacji termicznej. Takie połączenie zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury w ekstremalnych warunkach. 

Primaloft® Insulation Eco 
Innowacyjna wersja ociepliny odzieżowej Primaloft wykonana w 55% z materiałów pochodzących z recyklingu. 

PrimaLoft® Silver 
Średnia klasa ocieplin stosowana głównie w kurtkach sportowych, butach i spodniach. Dobrze izoluje temperaturę oraz nie chłonie wilgoci. 

ProPrio-Padding
Specjalna wyściółka o żebrowych strukturach w zewnętrznej części odzieży, która zwiększa równowagę i stabilność ciała, co przydaje się np. w trakcie biegania czy jazdy na nartach.  

PROTECTION 
Innowacyjny materiał stosowany w różnych częściach buta w celu poprawienia jego wytrzymałości oraz wzmocnienia odporności na uszkodzenia. 

 

Q

Quick Dry 
Innowacyjna technologia odprowadzania nadmiaru wilgoci z powierzchni ciała. Stosowana w materiałach do produkcji odzieży outdoorowej i bielizny termoaktywnej. 

Quiksilver WarmFlight® 
Ocieplina syntetyczna od marki Quiksilver używana w odzieży sportowej (m.in.: kurtkach narciarskich i snowboardowych). Odpowiada za utrzymanie optymalnej temperatur ciała. 

QuickTrack® 
Nowoczesny system mocowania wykorzystywany w rowerach, który umożliwia łatwe zamontowanie torby do bagażnika.

R

Razorshape 
Specjalna konstrukcja ścian bocznych (pochyłe ułożenie) w nartach marki Fischer, która umożliwia zmniejszenie wagi i nadanie nartom sportowego charakteru. Mniejsza powierzchnia stykania się z podłożem pozwala na dynamiczniejszą i szybszą jazdę.

Recoil Power Plate 
Innowacyjna płytka w nartach firmy Nordica, która gwarantuje naturalne i płynne wygięcia, a jednocześnie dobrą sztywność i tłumienie drgań. To przekłada się na większą stabilność i dynamikę jazdy. Konstrukcja łatwa w regulacji. 

Removable and Washable Full Cap Lining 
Technologia polegająca na wykorzystaniu w kaskach hipoalergicznej i odprowadzającej wilgoć wyściółki o właściwościach bakteriobójczych. 

Repreve™ 
Innowacyjna technologia, która stosowana jest w produkcji odzieży. Wykorzystuje ona poliestrowe włókna, które pozyskiwane są z przetworzonych butelek plastikowych. Dzięki temu wszystkie produkty pochodzą w 100% z recyklingowanych materiałów. 

Resifit 
Technologia stosowana w odzieży sportowej, opierająca się na grubszych włóknach 3D, które umiejscowione są w takich miejscach jak kolana i łokcie.

Replacement Toe-Heel Protector 
Specjalistyczne wstawki stosowane w butach narciarskich w celu zwiększenia ich wydajności i poprawienia ich wytrzymałości. 

Response Frame Woodcore 
Wykorzystywana w nartach twarda drewniana rama, która dodaje im wytrzymałości. Narty z tym systemem świetnie sprawdzą się w różnych warunkach zimowych.  

RFID Technology/ Radio Frequency Identification 
Antykradzieżowa technologia stosowana za pomocą specjalistycznej folii w torebkach i portfelach turystycznych. Skutecznie chroni przed skanowaniem wrażliwych danych z kart płatniczych oraz paszportów biometrycznych. 
 
RIPSTOP 
Technologia w odzieży sportowej, która wzmacnia materiał poprzez umieszczenie w regularnych odstępach dodatkowych i mocniejszych włókien. 

ROXY DryFlight® 
Technologia stosowana w odzieży sportowej. Lekka dzianina umożliwia optymalną cyrkulację powietrza, a także izoluje przed zimnem.  

Roxy Hydrosmart 
Technologia marki Roxy stosowana w m.in.: podszewkach rękawiczek narciarskich i snowboardowych dla zapewnienia maksymalnej ochrony dłoni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

RST Sidewall 
Wykorzystywana w konstrukcji ścianek bocznych nart technologia, która odpowiada za wzmocnienie krawędzi na całej długości narty i przekazywanie na nie energii w trakcie szybkiej jazdy. Dzięki temu zapewnia większą stabilność. 

R² Frame Woodcore 
Zastosowany w nartach drewniany rdzeń wzmocniony dodatkowo twardą ramą, który odpowiada za równomierne rozprowadzenie mocy wzdłuż całej linii narty. Umożliwia produkcję nart o różnej twardości i odpowiada za ich wytrzymałość. 

 

S

S.Cafe®
Technologia wykorzystująca właściwości fusów z kawy do produkcji odzieży. Zapewnia ona właściwości szybkoschnące oraz chroni przed UV. 

Scout Antishock CSS 
Stosowana w kijach trekkingowych technologia zapewniająca amortyzację i stabilne oparcie podczas wędrówki. 

Servotec Light 
Nowoczesna technologia wykorzystywana w nartach Atomic w celu zwiększenia ich lekkości oraz zapewnienia absorpcji drgań i wibracji. 

Shaped Ti 
Rozwiązanie umożliwiające dopasowanie grubości i kształtu wysokowytrzymałego stopu do osiągów nart. To przekłada się na odpowiednie trzymanie i stabilność oraz płynniejszą jazdę. 

Shin Protector 
Nowoczesna technologia wykorzystywana w żelowych ochraniaczach do goleni gwarantująca skuteczną ochronę piszczeli przed uciskiem butów narciarskich. 

Shockless Grommet System 
Stosowany w przelotkach rakiet tenisowych system pochłaniający wstrząsy i zapewniający odpowiednią moc uderzenia. Dzięki temu pomaga on chronić rękę przed urazami i minimalizuje zmęczenie mięśni podczas długiego treningu. 

Shoulder-Flex-Zone 
Wykorzystywana w koszulkach sportowych technologia, która odpowiada za rozciągliwość materiału w okolicy ramion i dopasowuje się do ruchów ćwiczącego. 

Sintered Bases 
Technologia przetwarzania materiałów stosowana do produkcji spiekanych podkładów. Zgniatanie granulek polietylenu pod wysokim ciśnieniem pozwala uzyskać porowatą bazę lepiej wchłaniającą wosk oraz odporniejszą na ścieranie, co wydłuża żywotność deski snowboardowej lub nart. 

Skin NODOR® 
Jonowa i bakteriostatyczna technologia wykorzystywana w bieliźnie termicznej hamująca rozwój drobnoustrojów odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnych zapachów i zapewniająca odzieży długą świeżość.  

Skin Pin 
Nowoczesny system mocowania fok do nart skiturowych. Technologia marki Völkl pozwala w szybki i bezpieczny sposób założyć foki na narty. 

Slow Fit Foam 
Technologia wykorzystująca odpowiednio wyprofilowane siodełko rowerowe z piankowym wypełnieniem w celu zapewnienia komfortu jazdy i redukcji ucisku. 

Smart Skinclip 
Nowoczesny system mocowania fok w nartach skiturowych, który pozwala na zakładanie i zdejmowanie ich od strony dziobów i tyłu nart. 

SmartOptik™ 
Pleciony filc stosowany w piłkach do tenisa ziemnego, który zapewnia lepszą widoczność piłki w trakcie gry. 

Smartshock® Rotational Protective System 
System wykorzystywany w kaskach, który skutecznie absorbuje uderzenia o różnym zakresie prędkości i kącie nachylenia. 

Snake Carbon 
Technologia włókien węglowych i kevlaru stosowana w kijach do nordic walking zapewniająca im lekkość, wytrzymałość i odporność na uderzenia.

Snapclean® 
Innowacyjny system wykorzystywany w kubkach termicznych, który polega na zastosowaniu pokrywki 3 w 1 ułatwiającej otwieranie oraz czyszczenie kubka.  

Snophobic Topsheet 
Innowacyjna powłoka od firmy K2, która zapobiega gromadzeniu się i przyklejaniu śniegu do górnej warstwy nart. 

SOCK SYSTEM  
Nowoczesna technologia stosowana w butach sportowych zapewniająca doskonałe dopasowanie obuwia do stopy użytkownika oraz umożliwiająca pełen zakres ruchu w czasie aktywności. 

Sound Grommets 
Wykorzystywana w grometach technologia, która zwiększa ruchomość strun i tłumi wibracje, dzięki czemu zapewnia dużą wytrzymałość. 

Speed Step Climbing Aid 
Nowoczesny system wiązań wykorzystywany w nartach skiturowych, który pozwala na zmianę wysokości piętki. 

SpeedFlex 
Nowoczesna technologia wykorzystywana w powłoce kasków futbolowych oraz zabezpieczających kratkach. Odpowiada ona za redukcję siły uderzenia i skutecznie amortyzuje głowę przed urazami. 

SST Sidewall 
Innowacyjna technologia, która odpowiada za pionowe rozmieszczenie materiału ABS na całej długości narty, co wpływa na większą kontrolę jazdy, stabilizację oraz bezpieczne i dynamiczne wychodzenie w zakrętów. 

Stabilisation Ribs 
Technologia wykorzystywana w bieliźnie termicznej polegająca na rozmieszczeniu specjalnych paneli stabilizacyjnych zapobiegających zsuwaniu się odzieży. 

Step In Side Towers 
Przedni system wiązań wykorzystywany z nartach, który pozwala na szybkie i bezproblemowe wpinanie butów w wyznaczone miejsce w konstrukcji nart. 

Stop Shock Sleeves 
Zastosowany w rakietach do tenisa ziemnego system, który znacznie zmniejsza drgania rakiety w trakcie uderzenia. 

String Sync Grommets 
Wykorzystywana w konstrukcji grometów tenisowych konstrukcja, która zapewnia wydajną pracę strun i wspomaga nadawanie rotacji. 

Structured Topsheet 
Technologia, która wzmacnia powierzchnię narty, zapewniając jej tym samym wytrzymałość i odporność na zniszczenia. 

Superlight Cap 
Technologia wykorzystywana w czapkach wędkarskich z daszkiem, która zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 

Suppronation Bandage®
Innowacyjna technologia wsparcia stopy i stawu skokowego stosowana m.in.: w skarpetach narciarskich. Inteligentna wkładka zapewnia prawidłowe ułożenie i stabilizację stopy oraz odciąża staw skokowy. 

Surface CTRL® 
Specjalistyczna podeszwa, w której konstrukcji zastosowano wzmacniającą gumę. Zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża oraz chroni obuwie przed uszkodzeniami mechanicznymi. 

Sweat Repellent Technology 
Technologia stosowana m.in.: w opaskach BUFF i czapkach, która odpowiada za odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Poprawia komfort biegania, treningu w plenerze czy trekkingu w chłodne dni.  Nadmiar wilgoci wyparowuje przez tkaninę lub zostaje przez nią wchłonięta. 

Sweat Traps® 
System marki X-Bionic stosowany w odzieży termoaktywnej. Specjalne kanaliki transportują nadmiar potu, pozwalając mu odparować, a następnie pozbywają się go poprzez dynamikę termiczną. Zapobiega to przegrzaniu organizmu. 

SWX Evo Feel 
System stosowany w rakietach tenisowych, który wytłumia drgania, co przekłada się na większy komfort gry. SWX Evo Feel znajduje się w trzech miejscach ramy rakiety. 

SWX Pure Feel 
Innowacyjna technologia wykorzystywana w rakietach tenisowych do niwelowania drgań. Specjalny system tłumiący wibracje znajduje się w ramie rakiety.  Poprawia czucie w trakcie kontaktu rakiety z piłką. 

System 3D Bionic Sphere® 
Technologia wykorzystywana w odzieży sportowej, która dba o odpowiednią termoregulację. Dzięki niej ubrania dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci i skutecznie chłodzą w trakcie ciepłych dni, a w razie chłodu izolują ciepło i utrzymują odpowiednią temperaturę ciała. 

System N.C.S. 
Inaczej Nordic Click System to rozwiązanie wykorzystywane w kijach np. do nordic walking lub narciarskich. Umożliwia szybkie wypięcie paska z rękojeści kija.  

System wiązania Boa 
Nowoczesny system wiązania butów snowboardowych polegający na zastosowaniu specjalnej linki, którą można regulować za pomocą obracanego kółka. Pozwala to na dokładne dopasowanie butów. 

System Wrist Protect 
Innowacyjny system stosowany w rękawicach bokserskich dla większego bezpieczeństwa i minimalizowania urazów nadgarstka. Dodatkowe warstwy pianki w obrębie nadgarstka zapewniają jego odpowiednie usztywnienie w trakcie zadawania ciosów. 

 

T

T.C.S. – Top Click System 
System szybkiego zapinania opatentowany przez markę Gabel, który pozwala w prosty i bezpieczny sposób wpinać i wypinać pasek z rękojeści. Dodatkowo umożliwia regulowanie długości paska w kilka sekund – wystarczy pociągnąć go do góry, wybrać odpowiednią długość i zamknąć klamrę. 

T.P.L. Top Performance Locking 
Technologia wewnętrznego blokowania długości kijów (do nordic walking lub narciarskich) opatentowana przez firmę Gabel. System wykorzystuje mechanizm „kołka rozporowego” umożliwiający szybką regulację długości kija i mocną blokadę, co przekłada się na dużą stabilność w trakcie ruchu. 

Tailored Carbon Tip 
Technologia marki Völkl polegająca na wykorzystaniu w nartach odpowiednio grubych i precyzyjnie ułożonych włókien węglowych, które zwiększają sztywność i skrętność narty, umożliwiając tym samym dynamiczną jazdę. 

Tailored Tytanal Frame 
Nowoczesna technologia, która polega na zastosowaniu w nartach tytalanowych szyn odpowiadających za tłumienie drgań i zapewniających pożądaną sztywność skrętną. 

Technologia ForcElast 
Technologia wykorzystywana w płetwach do nurkowania odpowiadająca za wysoką wydajność sprzętu oraz efektywność i płynność nurkowania przy małym wkładzie energetycznym. 

Texlyte Nano 
Technologia wykorzystywana w odzieży sportowej zapewniająca hipoalergiczne działanie wyrównujące pH skóry. Umożliwia cyrkulację powietrza i skutecznie odprowadza wilgoć. 

TeXtreme ® 
Specjalistyczne wzmocnienia rakiet wykonywane z włókien węglowych, które odpowiadają za niską wagę sprzętu, dodają mu odpowiedniej sztywności, zwiększają jego wytrzymałość i zapewniają moc każdego uderzenia.  

The Trick® 
Stosowana w odzieży termoaktywnej technologia symulująca przegrzanie organizmu w celu efektywnego ochłodzenia. 

Thermarator™ 
Opracowana przez markę Columbia nowoczesna ocieplina, w której zastosowano cienkie sploty materiału o bardzo niskiej wadze. Zapewnia doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz tkaniny. 

Thinsulate 
Technologia stosowana w odzieży sportowej wykorzystująca gęste sploty syntetycznych włókien, które mają właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu ubrania są lekkie, skutecznie odprowadzają wilgoć oraz utrzymują przy ciele odpowiednią temperaturę. 

Thorny Devil Technology 
System stosowany w odzieży termicznej X-Bionic opierający się na specjalnym rozmiejscowieniu kanałów transportujących nadmiar wilgoci na zewnątrz. Technologia ta zapewnia przyjemne uczucie chłodu podczas wysiłku oraz odprowadza parę. 

Thule VersaWing 
System zatrzasków w m.in.: wózkach do biegania oraz przyczepkach rowerowych. Pozwala w prosty i szybki sposób przymocować przyczepkę do kompatybilnego sprzętu i zmienić formę aktywności, np. ze spaceru na bieganie. 
 
THUMBLOK® 
Technologia stosowana w rękawicach bokserskich. Odpowiada za usztywnienie kciuka i jego prawidłowe ułożenie, niwelując w ten sposób ryzyko nadwyrężenia czy urazu.

Ti SpYne 
Specjalna technologia w nartach skiturowych stworzona przez markę K2. To wzmocnienie konstrukcji nart za pomocą wkładki z titanalu, która pozwala tłumić drgania i zachować lepszą stabilność jazdy. 

Tip-Top System 
Nowoczesna technologia stosowana w kijach trekkingowych. Nadaje im nowego kształtu oraz umożliwia szybką i sprawną wymianę talerzyków.  

Titanium Powered 
Wykorzystanie w nartach drewnianego rdzenia z warstwą tytanowego wkładu. Wpływa to na pochłanianie wibracji oraz elastyczność skrętną. 

Toe Protector 
Stosowane w skarpetach trekkingowych specjalistyczne plastry na palce u stóp, które zapobiegają powstawaniu otarć oraz minimalizują nieprzyjemne skutki ich pojawienia się. 

Toe Tip Protector  
Ochraniacz na palce stóp, będący połączeniem plastra żelowego z delikatną tkaniną. Skutecznie amortyzuje stopę, chroni przed odciskami oraz łagodzi ból. 

TubeLite Woodcore 
Stosowany w nartach nowoczesny system polegający na zastosowaniu w drewnianym rdzeniu włókien węglowych, które zapewniają odpowiednią skrętność i odbicie. Dzięki temu zachowana jest lekkość i stabilność nart. 

Turn Zone 
Technologia opracowana przez firmę Fischer w celu zmniejszenia wagi dziobów oraz tylnej części narty za pomocą specjalnego materiału BAFATEX®. Ułatwia to sterowanie, szybszą inicjację skrętu i redukcję drgań.

TUSA HyFlex System 
Nowoczesna technologia szybkiego i łatwego składania wykorzystywana w produkcji płetw do nurkowania. Pozwala ona na złożenie płetw do kompaktowych rozmiarów, co ułatwia ich pakowanie oraz transportowanie.  

Traverse AirFlow Channel System 
Stosowany w skarpetach treningowych system wentylacji, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza na całym obszarze stopy. 

Triple In-Mold 
Technologia konstrukcji kasku, w której łączy się ekspandowany polistyren (EPS) z poliwęglanową skorupą. Pierwszy materiał rozprasza siłę spowodowaną przez uderzenie, drugi - zwiększa trwałość i ochronę głowy. 

Triple Radius 
Unikalny system marki Fischer oparty na taliowaniu w obrębie trzech promieni skrętu, co zwiększa kontrolę prowadzenia nart i pozwala lepiej przenosić moc przy krótkim, jak i długim skręcie. 

Two-Step Front 3D Bionic Sphere® System 
Technologia polegająca na zastosowaniu w odzieży sportowej powierzchni funkcjonalnych, które zapewniają skuteczną regulację temperatury ciała użytkownika. 

 

U

UPF 
UPF (Ultraviolet Protection Factor) to filtr, który zastosowany w tkaninach odzieżowych zapewnia skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 

UPF 30 
Nowoczesna technologia stosowana w odzieży sportowej, zapewniające skuteczną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. 

UPF 50+ 
Filtr polegający na zastosowaniu w tkaninie specjalnego węgla, który pochłania szkodliwe promienie UVA i UVB, skutecznie chroniąc przed nimi użytkownika. 

UV Protection 
Skutecznie chroniące przez szkodliwym działaniem promieni słonecznych filtry UVA, UVB i UVC stosowane w goglach narciarskich, okularach pływackich oraz w tkaninach odzieży treningowej różnego typu. 

uvex supravision® 
Innowacyjna powłoka przeciwmgielna marki Uvex nakładana na wewnętrzną szybę gogli. Zapobiega zaparowaniu szkła w czasie gwałtownych zmian temperatur i zwiększa widoczność. 

UVO.3D 
Umieszczony w przedniej części nart tłumik drgań, który zapewnia lepszą stabilizację sprzętu oraz zwiększenie kontroli zwłaszcza w trakcie dynamicznej jazdy o dużej prędkości. System wpływa dodatkowo na zwiększenie wydajności dzięki tłumieniu 3D. 

UYN® COMPRESSYON 
Technologia stosowana w odzieży sportowej, która delikatnie ściąga mięśnie i prowadzi do kompresji, przekładającej się na lepszą wydajność podczas treningu i regenerację. 

 

V

V-Matrix Technology 
Wykorzystywana w rakietach tenisowych technologia polegająca na dodatkowym wzmocnieniu konstrukcji i profilu ramy rakiety, co wpływa na zwiększenie mocy uderzenia. 

VECTIV™ 
Innowacyjna konstrukcja podeszwy butów trailowych, zapewniająca im doskonałą stabilność i przyczepność w każdych warunkach pogodowych. Maksymalizuje energię użytkownika oraz doskonale tłumi drgania powstałe w czasie biegu.

Velcro® 
Wykonane z jakościowej i trwałej tkaniny poliamidowej rzepy stosowane głównie w sprzętach turystycznych i wspinaczkowych.  

Venus XT Rib 
Technologia, która wykorzystuje w odzieży sportowej specjalny pionowy kanał wentylacyjny zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza. 

Vibram®  
Występująca w ponad 100 rodzajach (m.in.: Megagrip, Security, Matterhorn, TC5+) innowacyjna podeszwa włoskiej marki Vibram®. Wykorzystywana w obuwiu górskim, trekkingowym, hikingowym czy turystycznym dla zapewnienia maksymalnej przyczepności do różnego typu podłoża, amortyzacji oraz odporności na ścieranie. 

Vibram® Gravity  
Innowacyjna podeszwa zewnętrzna składająca się z Vibram Idrogrip w obszarze wspinaczki i hamowania oraz Vibram Megagrip w środkowej części. Zapewnia doskonałą przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach oraz długą żywotność. 

Vibram® Inverness 
Trakcyjna podeszwa zewnętrzna z podwójnej gęstości śródpodeszwą i warstwą samoczyszczącą się. Doskonale redukuje wstrząsy w trakcie wędrówek po mieszanych nawierzchniach oraz zapewnia świetną przyczepność do podłoża. 

Vibram® Multiverse Hike 
Innowacyjna podeszwa zewnętrzna z wyższymi i odpowiednio rozmieszczonymi wypustkami, które skuteczniej odprowadzają zanieczyszczenia oraz brud. W obrębie palców i pięt zastosowano szersze profile dla lepszej przyczepności. 
 
Vibram® New Makalu 
Zaawansowana podeszwa zewnętrzna Vibram® gwarantująca świetną przyczepność do podłoża w terenie mieszanym i podczas wędrówek górskich z ciężkim bagażem.  
 
Vibram® Winkler Evo 
Innowacyjny bieżnik w podeszwach Vibram® zapewniający odpowiednią trakcję i wysoką przyczepność do każdego typu terenu oraz nawierzchni. 

Vibration Dampening Mesh 
Technologia stosowana w rakietach tenisowych zapewniająca lepsze tłumienie drgań i wibracji o ponad 30% bardziej w porównaniu do klasycznych modeli.

Vibrotech 
Nowoczesny system wykorzystujący w rakietach tenisowych elastyczne przelotki o większej średnicy, które pozwalają na dynamiczną i precyzyjną pracę naciągu. 

Virtually Seamless™ 
Wykorzystanie w odzieży sportowej płaskich szwów, które zapobiegają mechanicznym otarciom i zapewniają wysoki komfort aktywności fizycznej. 

VTS 
Specjalistyczny system wentylacyjny, który odpowiada za odprowadzanie wilgoci na zewnątrz buta oraz zapewnia doskonałą izolację termiczną. 

 

W

Wallaby Struktur 
Technologia stosowana w odzieży sportowej, która umożliwia doskonałe odprowadzanie wilgoci. Specjalne włókna jednocześnie chronią przed wychłodzeniem organizmu. 

WARMEST NATURAL FIBRE 
Nowoczesna technologia polegająca na stosowaniu w odzieży sportowej włókien pochodzenia naturalnego, które posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne. 

WarmFlight® 
Technologia wykorzystująca w odzieży sportowej syntetyczne włókna, które posiadają właściwości termoaktywne i odprowadzające wilgoć na zewnątrz. 

water repellent 
Nowoczesny system hydrofobowy stosowany w sportowej odzieży. Dzięki wodoodpornej powłoce ciecz nie wchłania się w tkaninę.

water resistance 
Zastosowanie w akcesoriach sportowych precyzyjnych uszczelek, które zapobiegają dostawaniu się wody do ich wnętrza. 

Waterproof 
Nowoczesna technologia wykorzystywana w obuwiu oraz odzieży sportowej i turystycznej. Zapewnia ona ubraniom i butom maksymalny poziom wodoodporności. 

Weather Defense 10K 
Hydroizolacyjna powłoka wykorzystywana w odzieży sportowej, która zapewni suchość ubrań nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. 

WindWall™ 
Elastyczna tkanina o doskonałych właściwościach wiatroszczelnych, zapewniająca jednocześnie dobry poziom cyrkulacji powietrza. Zapobiega wychłodzeniu organizmu oraz wspomaga utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała. 

Women Comfort System 
Technologia stosowana w damskich butach narciarskich/snowboardowych, która poprzez strukturę mankietu dopasowującą się do kobiecej łydki zapewnia miękki flex. 

Woofer System 
System gromet opracowany przez markę Babolat, który wydłuża o 25% kontakt piłki z naciągiem, co przekłada się na lepszą kontrolę i miękkie uderzenie. 

World Cup Tuning 
Technologia stosowana przez markę Fischer, w której do szlifowania krawędzi i ślizgów nart wykorzystuje się bardzo precyzyjne maszyny. Rozwiązanie gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości produkt. 

 

X

X-Impact Technology™ 
Stosowana w odzieży termoaktywnej technologia wykorzystująca materiały kompresyjne w celu wspierania w czasie aktywności sportowej mięśni i dostarczania składników odżywczych. 

XFAST GORE TEX Infinium™ 
Wykorzystanie w odzieży trekkingowej membrany o doskonałych właściwościach wiatroodpornych i odprowadzających wilgoć na zewnątrz. 

XPRESS W 
Konstrukcja monoblokowa wiązań umożliwiająca zmniejszenie całkowitej wagi konstrukcji nart przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej sterowności i bezpieczeństwa. 

Xtense BG 
Innowacyjna technologia wykorzystywana w grometach tenisowych zapewniająca odpowiednią moc serwisu i wytrzymałość tenisowego naciągu. 
 

Y

YKK® AquaGuard® 
Wodoodporne zamki YKK AQUAGUARD wykorzystywane m.in.: w sprzęcie i odzieży wodnej oraz outdoorowej dla ochrony przed wilgocią. Posiadają błyszczące poliuretanowe wykończenie, które zatrzymuje wodę. 

 

Z

Zaawansowany zawór jednokierunkowy 
Specjalny rodzaj zaworu w fajkach do nurkowania, który bez względu na pozycję nurkowania (poziomo czy pionowo w stosunku do tafli wody) zawsze zlokalizowany jest w najniższym punkcie. Niweluje bulgotanie wody w trakcie oddychania.