Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

LEKI

Kije turystyczne

Kije turystyczne: do nordic walking, trekkingowe i w góry

Kije turystyczne to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego, kto wybiera się na krótsze i dłuższe wyprawy. Muszą być dobrane odpowiednio do typu wędrówek, rodzaju terenu, intensywności marszu czy poziomu zaawansowania użytkownika. W Sportano znajdziesz ofertę najwyższej jakości kijów turystycznych do nordic walking czy trekkingu wyłącznie od topowych marek.

Jak dobrać kije turystyczne do nordic walking? Wskazówki 

Kije do nordic walking powinny być przede wszystkim dostosowane do wzrostu sportowca. Dlatego ogromną popularnością cieszą się kije teleskopowe, w których długość można dowolnie regulować. W zależności od producenta mają inne systemy ustawień, np. specjalne zewnętrzne zaciski lub pokrętła.  

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze kijów do nordic walking jest pętla. To niepozorna, aczkolwiek spełniająca istotną rolę opaska na nadgarstek, umieszczona na poziomie rękojeści. To ona odpowiada za utrzymanie odpowiedniej techniki marszu. Pętla także powinna być regulowana, aby mogła zostać optymalnie dopasowana do nadgarstka. Musi pewnie trzymać się dłoni, ale jednocześnie nie powodować ucisku.  

Uchwyty wysokiej klasy kijów do nordic walking są profilowane i wykonane z trwałych materiałów, gwarantujących jednocześnie komfort trzymania. Do ich produkcji wykorzystuje się wysokogatunkowe tworzywa sztuczne lub naturalny korek. Dzięki temu są przyjemne w dotyku i nie powodują urazów dłoni.  

Grot to ta część kija do nordic walking, która ma bezpośredni kontakt z podłożem. Jeśli wyprawa odbywa się na miękkim, nieutwardzonym terenie, wówczas grot powinien pozostawać odsłonięty, aby swobodnie wbijał się w ziemię i zapewniał dodatkową stabilność. W przypadku wyjątkowo grząskiego gruntu lub śniegu kij do nordic walking powinien zawierać specjalne talerze, które ograniczają poziom wbicia grotu. Z kolei gumowe zatyczki przydadzą się podczas marszu na twardym podłożu, np. betonie, tłumiąc dźwięk uderzenia kija i zabezpieczając grot oraz chodnik przed zniszczeniem.  

Najwyższej jakości kije do nordic walking wyposażone są również w system amortyzacji wstrząsów. Dzięki temu nadgarstki są jeszcze lepiej chronione przed przeciążeniem, a sama wędrówka staje się bardziej płynna i komfortowa.  

Rodzaje kijów turystycznych w ofercie Sportano

Kije turystyczne powinny być dobrane do rodzaju uprawianej aktywności. Dzięki temu spełnią swoją funkcję i zabezpieczą przed ewentualnymi kontuzjami. 

Kije trekkingowe powalają odciążyć kręgosłup, a także zapewniają odpowiednie podparcie i stabilizację. Przystosowane są do wędrówek na zmiennym terenie i o różnym stopniu intensywności. Pomagają również w zachowaniu równowagi na nierównej powierzchni. Na przykład kije marki LEKI wykonane z wysokiej jakości karbonu, wyposażone w korkową rączkę oraz blokadę rdzenia CLD i prosty system składania.  

Profesjonalne kije do nordic walking muszą być lekkie i wygodne. Na przykład karbonowe kije Trecime Tour z rączkami wykonanymi z miękkiej oraz trwałej pianki EVA i technologią blokującą Wing Lock System, która gwarantuje pewny chwyt i stabilność podczas rekreacyjnych wędrówek. 

Miłośnicy bardziej dynamicznych odmian turystyki powinni sięgnąć po kije trekkingowe do biegania po górach marki LEKI. Zastosowany w nich system Trigger Shark 2.0 gwarantuje odciążenie dłoni i efektywne przełożenie mocy podczas odpychania. Kije LEKI reguluje się za pomocą jednego przycisku, dlatego każdy użytkownik z łatwością dostosuje je do swojego wzrostu. 

Rozwiń opis Zwiń opis