Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Windsurfing

Zacznij przygodę z windsurfingiem na najwyższym poziomie ze Sportano.pl 

Chcesz uprawiać windsurfing i nie wiesz, od czego zacząć? W Sportano znajdziesz profesjonalne wyposażenie: od sprzętu do akcesoriów znanych marek takich jak NeilPryde, DUOTONE, Unifiber czy Ocean Sunglasses. Sporty wodne nie muszą kojarzyć się jedynie z południowymi krajami, gdzie możliwości do aktywności nad wodą są bardzo szerokie. W Polsce zarówno nad morzem, jak i jeziorami można pływać na desce z żaglem ze względu na doskonałe warunki wietrze. Windsurfing może stać się dla Ciebie prawdziwą pasją, ponieważ to świetna forma aktywności dla osób, które uwielbiają sporty wodne.  

Profesjonalny sprzęt i akcesoria do windsurfingu 

Windsurfing jest aktywnością, która zapewnia dużo satysfakcji i niezapomnianych przeżyć, zwłaszcza jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z tą dyscypliną. W Sportano.pl znajdziesz profesjonalne wyposażenie do uprawiania tego sportu, w tym: deski do windsurfingu, żagle, maszty windsurfingowe, bomy czy trapezy, a także niezbędne akcesoria.  

Windsurfing to dyscyplina, która odbywa się z wykorzystaniem deski i żagla zwanego dokładnie pędnikiem. Przypomina żeglugę jachtem, ponieważ przy użyciu wiatru, deska ślizga się po tafli wody. 

Deski do windsurfingu 

Deska windsurfingowa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia do tej aktywności wodnej. Przed zakupem odpowiedniego sprzętu, trzeba określić swoją wagę, styl pływania czy poziom zaawansowania. Podczas wyboru deski do windsurfingu zwróć uwagę na: 

  • szerokość – szersza deska pozwala na szybsze wchodzenie w ślizg oraz świetnie radzi sobie na silniejszym wietrze i większych falach; 
  • długość – wiążę się z prędkością pływania, dłuższa deska szybciej płynie i umożliwia zachowanie kontroli;  
  • konstrukcja – dostępne są różne technologie deski, w tym wykonane z włókna szklanego, które charakteryzują się większą wytrzymałością, ale są cięższe, przez co wolniejsze i gorzej wchodzą w ślizg. Zastanów się nad wyborem deski z kilkoma warstwami w postaci włókna szklanego z węglowym. 

Oprócz tego zwróć uwagę na rodzaje desek do windsurfingu. Dla początkujących sprawdzą się deski szkoleniowe, czyli mieczowe o wysokich właściwościach wyporności. Dzięki temu deska utrzyma Cię na wodzie, dlatego tak ważne jest, aby określić swoją wagę przy doborze sprzętu. Gdy już będziesz znać podstawowe manewry i technologie, można zdecydować się na deski freeride’owe. To uniwersalna konstrukcja, która nadaje się do różnych warunków, są bardziej dynamiczne i umożliwiają szybsze wejście w ślizg, lepszą kontrolę oraz stabilne skręty. Wśród rodzajów deski do windsurfingu można wyróżnić jeszcze: formuła, freestyle, freerace, slalom, speed oraz wave

Żagiel do windsurfingu  

W przypadku osoby początkującej żagiel do windsurfingu musi być zarówno lekki, jak i trwały. Najlepsze w tej kategorii będą freeride i freestyle, które są najłatwiejsze w prowadzeniu na wodzie. Optymalnym rozwiązaniem będzie wybór dwóch typów żagla, dzięki czemu można wymiennie go stosować podczas słabszego lub silniejszego wiatru. Przy silniejszym wietrze sprawdzą się żagle o mniejszej powierzchni (około 4,5 m²), z kolei do słabszych warunków lepiej wybierać sprzęt o większych rozmiarach (około 6,5 m²). 

W Sportano.pl znajdziesz niezbędny sprzęt do uprawiania wielu sportów wodnych, w tym właśnie windsurfingu. Dlatego u nas wyposażysz się w profesjonalne żagle marki DUOTONE wykonane z wytrzymałych materiałów i dostępnością w kilku rozmiarach, aby dopasować element do indywidualnych potrzeb. 

Maszty windsurfingowe 

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na długość masztu, który dopasowany jest do całego żagla windsurfingowego. Maszty do windsurfingu powinny mieć taką samą długość i sztywność, ale mogą różnić się sposobem wyginania. Wyróżnia się trzy parametry:  

  • Flex Top – górna część masztu wygina się mocniej od dolnej;  
  • Hard Top – górna część wygina się mniej od dolnej;  
  • Constant Curve – maszt o równomiernym ugięciu na obu końcach.  

Oprócz tego ważną cechą jest średnica masztu. Dostępne są dwa rodzaje: o standardowej średnicy (SDM – Standard Diameter Mast) oraz zredukowanej (RDM – Reduced Diameter Mast). Pierwszy z nich cechuje się większą średnicą, oferują mniejszą wagę i dynamiczną pracę. Świetnie sprawdzi się do pływania w slalomie i racingu. Z kolei RDM jest elastyczniejszą propozycją, przez co łatwiej o kontrolę podczas wszystkich warunków wietrznych. 

Bomy do windsurfingu 

Cały sprzęt do windsurfingu składa się z kilku elementów, do których można zaliczyć bomy. Odpowiadają nie tylko za komfort użytkowania deski, ale również zapewniają prawidłowe sterowanie całym żaglem. To uchwyt, który służy do trzymania się w trakcie pływania. Wyróżnia się dwa rodzaje bomów do windsurfingu: 

  • bomy aluminiowe – podstawowy sprzęt, który świetnie sprawdzi się dla początkujących, do tego jest lekki, wygodny i wytrzymały; 
  • bomy z włókna węglowego (carbonowe) - zalecane osobom o większym poziomie zaawansowania. Cechują się przede wszystkim szybkością oddania przy każdym ruchu.  

W Sportano znajdziesz bomy windsurfingowe profesjonalnych marek jak DUOTONE, NeilPryde czy Unifiber z możliwością zakupu w kilku różnych rozmiarach. 

Trapezy windsurfingowe 

Trapez do windsurfingu odpowiada za odciążenie rąk podczas pływania, co jednocześnie daje prawidłowe położenie deski i lepszą kontrolę nad żaglem podczas silniejszych podmuchów wiatru. Wpięcie w linki odpowiada za utrzymanie prawidłowo sylwetki. Wśród rodzajów trapezów wyróżnia się tak naprawdę kilka, można do nich zaliczyć: niskie, wysokie lub hybrydy. Trapez windsurfingowy niski umieszcza się na biodrach z pasem obejmującym uda, co pozwala na lepsze pływanie w ślizgu. Trapez wysoki jest zakładany na wysokości pasa i łatwiej go obsługiwać. Zapewnia lepszy komfort podczas pływania na falach lub bez ślizgu. Z kolei hybryda jest połączeniem obu rodzajów, aby łatwiej dopasować się do potrzeb windsurfera. 

Pozostałe akcesoria do windsurfingu 

W Sportano zadbaliśmy o wyposażenie do wielu sportów wodnych. U nas znajdziesz również profesjonalne akcesoria do windsurfingu jak przedłużki do masztów SDM firmy DUOTONE czy okulary przeciwsłoneczne marki Ocean Sunglasses. Ochrona oczu podczas pływania jest bardzo ważna, aby przede wszystkim nie narazić się na szkodliwe działanie promieni słonecznych, ale także odpowiadają za ochronę wzroku przed silnym wiatrem lub wodą. Okulary marki Ocean Sunglasses wyposażone są w specjalne dodatkowe cechy jak: guma amortyzująca, uchwyty na nosku, czy pasek zabezpieczający. Dodatkowo posiadają filtr polaryzujący i otwory wentylacyjne.  

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z windsurfingiem lub chcesz wejść na wyższy poziom pływania w tej dyscyplinie, zapoznaj się z asortymentem sklepu Sportano, aby zapewnić sobie profesjonalny sprzęt. Nasza obsługa klienta pomoże Ci wybrać odpowiednie wyposażenie! 

Rozwiń opis Zwiń opis