Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Żagle do windsurfingu

Żagle windsurfingowe – wybierz właściwy w sklepie internetowym Sportano 

Windsurfing to sport wodny, który nabiera coraz większej popularności, a do jego uprawiania niezbędny będzie żagiel do windsurfingu. To jeden z podstawowych elementów wyposażenia w tej aktywności wodnej. Odpowiedni wybór sprzętu wpływa nie tylko na bezpieczeństwo na wodzie, ale również komfort, szybsze wchodzenie w ślizg na falach czy manewrowanie i kontrolowanie jazdy. W Sportano posiadamy wysokiej jakości żagle windsurfingowe od marek takich jak DUOTONE, JP Australia, Loftsails czy NeilPryde

Rodzaje żagli windsurfingowych 

W przypadku żagli windsurfingowych ich wybór uzależniony jest od przeznaczanie i poziomu zaawansowania użytkownika. Prawidłowo dobrany żagiel umożliwia nabranie odpowiedniej prędkości i kontroli nad całym sprzętem w każdych warunkach. Dlatego warto wiedzieć, jaki żagiel do windsurfingu sprawdzi się najlepiej. Wyróżnia się kilka rodzajów, z którymi warto zapoznać się przed wyborem właściwego produktu. 

  • Freeride – żagiel o uniwersalnym zastosowaniu, zazwyczaj składa się z 6 listew bez kamberów. Charakteryzuje się wygodnym i lekkim użytkowaniem.  
  • Freemove – przeznaczony na umiarkowane i silne warunki wietrzne. Cechuje się mniejszym rozmiarem, przez co łatwiej radzi sobie na falach.  
  • Freestyle – żagiel o niewielkiej wadze, ale jednocześnie o dobrych właściwościach manewrowych. Sprawdzi się do wyczynowej jazdy po falach.  
  • Race – żagiel zaprojektowany do większych prędkości i wyścigów. Cechuje się szerokim zakresem wiatrowym o dużych wymiarach.  
  • Wave – przeznaczony do pływania po falach ze względu na mniejszy rozmiar.  

Jak dobrać żagiel do windsurfingu? 

Zastanawiasz się, jak dobrać żagiel do windsurfingu? Przede wszystkim najważniejszy jest wybór żagla, który jest dopasowany do wzrostu i wagi użytkownika. W przedziale wagowym około 60-70 kilogramów sprawdzą się żagiel w rozmiarze 3,0-4,5. Z kolei poniżej wspomnianej wagi, lepiej sięgnąć po sprzęt o rozmiarze 2,0-3,0. U bardziej postawnych osób należy postawić na żagle większe niż 4,5-5,0. Przy wyborze trzeba uwzględnić poziom zaawansowania, gdzie również u doświadczonych windsurferów można spotkać znacznie większe żagle, nawet w rozmiarze 5,0-7,0. Oprócz tego dopasuj żagiel do warunków wietrznych. Podczas silniejszego wiatru sprawdzi się żagiel o mniejszej powierzchni (około 4,5 m²), a przy słabszych warunkach warto wybrać większych rozmiarów sprzęt (około 6,5 m²). Dobierz produkt do miejsca, w którym zamierzasz pływać, ponieważ otwarte akweny charakteryzują się silniejszym wiatrem, dlatego wtedy lepiej postawić na żagle o mniejszych wymiarach.  

Należy pamiętać, że przed każdym wejściem do wody trzeba odpowiednio przygotować sprzęt do pływania, czyli połączyć poszczególne części pędnika i kadłuba, co nazywa się taklowaniem żagla windsurfingowego. Natomiast ustawienie określonych elementów do panujących warunków, budowy użytkownika czy stopnia zaawansowania, nazywa się trymowaniem żagla windsurfingowego. Brak odpowiedniego przygotowania wyposażenia przed wejściem do wody może powodować mniejszą żywotność produktu czy nawet utrudnić manewrowanie sprzętu w trakcie pływania. 

Żagle do windsurfingu – na produkty jakich marek warto stawiać? 

Jeśli szukasz odpowiedniego żagla windsurfingowego, zapoznaj się z produktami od marek Loftsails czy NeilPryde, które wykonane są z wytrzymałych materiałów. Z kolei żagiel od JP Australia posiada technologię full-Dacron® z oknem z PVC, która sprawia, że sprzęt jest sztywny oraz stabilny. Oferujemy również produkty od marki DUOTONE, gdzie znajdziesz żagle do windsurfingu w konstrukcji IROCKET 2.0. Odpowiada za skalibrowane indywidualne naprężenia łat na żaglu. Umożliwia to uzyskanie maksymalnej stabilności w trakcie pływania. Żagle od tej marki to propozycja dla osób, które szukają produktów według przeznaczenia i stopnia umiejętności. 

W Sportano znajdziesz niezbędny sprzęt do uprawiania windsurfingu, w tym żagle od profesjonalnych marek. Wykonane z wytrzymałych materiałów, o różnym przeznaczaniu w wielu rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz produkt do własnych potrzeb. 

Rozwiń opis Zwiń opis