Stabilizatory i opaski – właściwy wybór ze sklepem Sportano
Uprawianie sportu często może być związane z przeciążeniem organizmu, które niezauważone lub zignorowane często prowadzi do przekształcenia w poważną kontuzję. Sposobem na ograniczenie, a nawet wyeliminowanie urazów jest wyposażenie się w odpowiedni stabilizator.
W sklepie Sportano.pl znajdziesz najczęściej wybierane produkty, takie jak np. stabilizator rzepki, stabilizator stawu skokowego czy stabilizator kolanowy. W asortymencie posiadamy również te mniej popularne, m.in. stabilizator karku, stabilizator kręgosłupa lędźwiowego czy stabilizator barku. W tej kategorii dostępne są także inne pokrewne akcesoria fitness, takie jak ściągacz na nadgarstek i opaska stabilizująca kolano. U nas z pewnością znajdziesz to, czego szukasz!
Na kolano, nadgarstek lub kostkę – rodzaje stabilizatorów
Stabilizator ortopedyczny i sportowy to usztywnienia, które są stosowane w leczeniu kontuzji oraz przy rehabilitacji. Pozwalają zachować kondycję przy jednoczesnym odciążeniu uszkodzonej partii ciała. Stabilizator ortopedyczny to specyficzny rodzaj stabilizatora, który jest używany zamiennie z gipsem, najczęściej podczas okresów rekonwalescencji.
Dostępne w sklepie Sportano.pl produkty mają wszechstronne zastosowanie: poszczególne produkty przeznaczone są do wybranych partii ciała. Stabilizator nadgarstka, stabilizator kciuka i stabilizator na palce wspomagają działanie górnych kończyn np. po urazach lub schorzeniach (zespół cieśni nadgarstka, zapalenie ścięgien, zapalenie stawów).
Stabilizator na łokieć, stabilizator kolan, stabilizator barku czy stabilizator na kostkę to usztywniacze mające ograniczać ruchomość nadwyrężonych stawów. Ze względu na rodzaj kontuzji w tych miejscach (np. naderwanie więzadeł, ścięgien) stabilizatory często stają się nieodłącznym elementem podczas każdego treningu. Jednorazowa kontuzja może łatwo powrócić, nawet przy mniejszym obciążeniu organizmu.
Jak wybrać właściwy stabilizator i na co zwracać uwagę podczas zakupów?
Każdy stabilizator, opaskę czy ortezę dobiera się zgodnie z zaleceniami lekarskimi, zależnie od konkretnego urazu. Konsultacja ze specjalistą pozwoli na dokładne określenie kontuzji i poziomu jej zaawansowania, a także sposób leczenia. Możliwe, że jeśli wystarczająco wcześnie odwiedzisz gabinet lekarski, stabilizator wcale nie będzie potrzebny: często wystarczy bowiem odpowiednie leczenie, połączone z krótką przerwą od intensywnych treningów.
Wybierając stabilizator, zwróć uwagę na kilka czynników:
- materiały, z których wykonany jest stabilizator – ważne, aby były komfortowe dla Twojej skóry, nie powodowały otarć ani odparzeń, zachowywały lekkość, wykazując przy tym właściwości szybkoschnące: szczególnie gdy będą używane podczas intensywnego wysiłku fizycznego,
- waga stabilizatora – zbyt ciężka orteza może dodatkowo obciążać już osłabione miejsce, powodując jeszcze większe zniszczenia; niekiedy też ciężki stabilizator powoduje nierównomierny rozrost tkanki mięśniowej,
- wygoda – komfort podczas używania stabilizatora, Twoje dobre samopoczucie i wrażenie bezpieczeństwa w konkretnym produkcie są najważniejszymi czynnikami, które powinny wpływać na wybór Twojego przyszłego stabilizatora.