Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 249 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Kółka do rolek

Kółka do rolek – wybierz odpowiednie modele w sklepie Sportano 

Jeździsz na rolkach, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą aktywnością? Kółka w rolkach to elementy, które bardzo szybko ulegają zużyciu, a wszystko uzależnione jest od jakości i twardości, a także wpływ na to ma częstotliwość jazdy i rodzaj nawierzchni. Jeśli szukasz odpowiednich kółek do rolek, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu sportowego Sportano. U nas wyposażysz się w kółka od sprawdzonych producentów takich jak Rollerblade, FILA, USD, UNDERCOVER WHEELS, K2 czy Powerslide.  

Rozmiary kółek do rolek 

Wybierając rozmiary kółek do rolek, można wyróżnić kategorie, które dostosowane są do poziomu umiejętności użytkownika. Małe kółka przeznaczone są dla osób początkujących, gdzie istotna jest zwrotność i stabilność w trakcie jazdy. To zwykle rozmiary, które mieszczą się od 50 do 70 milimetrów, gwarantując odpowiednie pochłanianie drgań. Z kolei średnie kółka przeznaczone są dla osób średniozaawansowanych, które najczęściej jeżdżą rekreacyjnie. Przedział rozmiarów określa się od 71 do 84 milimetrów, dlatego wybierz odpowiedni model – kółka do rolek 72 mm, kółka do rolek 76 mm, kółka do rolek 80 mm czy kółka do rolek 84 mm. Tego rodzaju kółka pozwalają na osiąganie nieco szybszej prędkości. Kółka duże, czyli dla zaawansowanych rolkarzy to modele od 80 do nawet 100 lub więcej milimetrów. Jeśli szukasz optymalnego modelu, wybierz kółka do rolek 90 mm, kółka do rolek 100 mm czy kółka do rolek 110 mm. Doskonale sprawdzą się do szybszej jazdy i po płaskich terenach.  

Kauczukowe, świecące i inne – rodzaje kółek do rolek 

Na rynku dostępne są kółka do rolek w kilku rodzajach i różnice wynikają z zastosowanych materiałów. Kółka poliuretanowe, inaczej nazywane kółka kauczukowe do rolek wykonane są z poliuretanu. Tworzywo cechuje się dobrą wytrzymałością i przyczepnością. Kółka plastikowe to tania propozycja, ale nie daje wystarczającej trwałości i jednocześnie elementy podatne są na uszkodzenia w wyniku nierównej nawierzchni. Z kolei kółka gumowe do rolek dobrze radzą sobie z tłumieniem drgań, a jazda na nich jest cicha oraz komfortowa.  

Oprócz tego w sklepach można znaleźć świecące kółka do rolek, które są świetnym elementem wizualnym, dając efekt świetlny podczas jazdy.  

Wybór kółek do rolek 

Jeśli zastanawiasz się, jakie kółka do rolek, należy wziąć pod uwagę średnicę i twardość elementów. Odpowiedni rozmiar, czyli średnia wpływa na właściwości jezdne, a im większa średnica, tym jazda jest znacznie szybka. Z kolei mniejsza średnica odpowiada za zwinność rolek. Oprócz tego twardość kółek do rolek wyraża się literą A, która jest symbolem w skali Shore’a. Odnosi się do poziomu twardości produktów, które zostały zaprojektowane z poliuretanu.  

Podczas wyboru można spotkać się z określeniem kółek miękkich oraz twardych. Pierwszy rodzaj zaleca się osobom początkującym oraz fanom jazdy rekreacyjnej, gdzie twardość mieści się w przedziale około od 74A do 82A. Przede wszystkim wyróżniają się odpowiednim pochłanianiem drgań, a także umożliwiają dłuższe cieszenie się z jazdy, ponieważ mięśnie nie męczą się zbyt szybko. Z kolei kółka twarde to przedział twardości od 84A do 100A. Im większa wartość, tym kółka są znacznie twardsze. Wpływa to na możliwość osiągania większych prędkości oraz znacznie lepszą wytrzymałość.  

Marki oferujące kółka do rolek wysokiej jakości 

W asortymencie sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości kółka do rolek od profesjonalnych marek takich jak Rollerblade, FILA, USD, UNDERCOVER WHEELS, K2 czy Powerslide. U nas wyposażysz się w kółka do rolek o zróżnicowanej średnicy oraz poziomie twardości, dzięki czemu wybrane elementy sprawdzą się u początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych.  

Rozwiń opis Zwiń opis