Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 249 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Dyski sensoryczne

Dysk sensoryczny – wybierz właściwy model w sklepie Sportano  

Kategoria Dyski sensoryczne w sklepie sportowym Sportano to najlepsze miejsce do odkrycia pozytywnego wpływu specjalistycznych poduszek na kręgosłup i układ ruchu. Aby mieć gwarancję bezpieczeństwa oraz trwałości sprzętu, sięgnij po dyski sensoryczne sprawdzonych i cenionych marek, m.in.: inSPORTline, Body Sculpture, Schildkröt czy Thorn Fit

Do ćwiczeń, do siedzenia, dla dzieci – rodzaje dysków sensorycznych  

Dysk sensoryczny występuje pod kilkoma nazwami: poduszka sensomotoryczna, dysk stabilizujący, beret rehabilitacyjny lub bardziej powszechnie jeżyk. Zwykle z jednej strony posiada antypoślizgową, gładką powierzchnię, a z drugiej jest lekko wypukły i wyposażony w miękkie wypustki. Aby spełniał swoje funkcje, zwróć uwagę na rozmiar poduszki. Należy go dopasować do potrzeb i powierzchni, na której będzie używany (np. krzesło, podłoga itp.). Najczęściej można spotkać się z dyskiem stabilizującym o średnicy 33 cm. Będziesz go używać głównie do siedzenia? Wybierz większy rozmiar. Chcesz z jego pomocą złagodzić bóle w odcinku lędźwiowym? Postaw na dysk o mniejszej średnicy z wypustkami, które zapewnią dodatkowy masaż. 
Przy zakupie dysku sensorycznego zwróć uwagę na nośność (maksymalną wagę użytkownika) oraz stopień napompowania i możliwość regulacji twardości do potrzeb ćwiczącego (pozwala na to specjalny wentyl).  

Dysk sensoryczny do ćwiczeń 

W klubach fitness znajduje zastosowanie w zajęciach mentalnych (np. w zdrowym kręgosłupie) czy dla seniorów. W domowym treningu dysk sensoryczny możesz używać samodzielnie lub wzbogacić ćwiczenia z beretem o hantle, gumy oporowe czy piłkę fitness (np. ovoball). Pozwala to aktywować więcej mięśni i mocniej popracować nad ogólną poprawą kondycji oraz prawidłową postawą ciała. Świetnie sprawdza się w trakcie rehabilitacji np. po skręceniu stawu skokowego. Jeśli chcesz dodatkowo po ćwiczeniach odciążyć kręgosłup czy wymasować stopy, wybierz mniejsza dysk stabilizujący z delikatnymi wypustkami.

Dysk sensoryczny do siedzenia

Sprawdzi się w pracy, w trakcie jazdy samochodem czy podczas wieczoru z ulubionym serialem. Dysk sensoryczny do siedzenia należy dobrać tak, aby się na nim wygodnie siedziało. Odpowiedni będzie większy rozmiar z gładką powierzchnią i dobrym poziomem napompowania (powinien się uginać w trakcie siedzenia).  

Dysk sensoryczny dla dzieci

Poduszka sensomotoryczna dla dzieci powinna być dobrana pod gabaryty użytkownika. Młodszym dzieciom zaleca się dyski sensoryczne o mniejszej średnicy, a nastolatek z powodzeniem może korzystać z większego modelu. Beret rehabilitacyjny dla dzieci pomoże m.in. niwelować lub korygować wady postawy. 

Na jakie ćwiczenia z dyskiem sensorycznym warto się zdecydować?

Przed zakupem dysku sensorycznego warto zwrócić się do fizjoterapeuty, który podpowie, jaki beret rehabilitacyjny wybrać i jak z nim ćwiczyć. Jednym z podstawowych ćwiczeń z wykorzystaniem dysku jest tzw. siedzenie dynamiczne. Można też ćwiczyć poprawę koordynacji i balansu, np. poprzez dołożenie dodatkowego obciążenia typu piłka lekarska i ćwiczenia w staniu na jednej nodze lub przysiady. 

Dynamiczne siedzenie

To ćwiczenie z dyskiem sensorycznym świetnie sprawdzi się, gdy długo siedzisz w jednej pozycji, czy to w biurze, czy za kierownicą. Dynamiczne siedzenie wymusza napięcie mięśni posturalnych, a przez to pozwala utrzymać prawidłową postawę ciała. Wystarczy usiąść na dysku stabilizującym, aby w krótkim czasie zmniejszyć napięcie w mięśniach i odciążyć kręgosłup. 

Trening równowagi z dyskiem sensorycznym

Potrzebujesz do niego dwa berety. Rozstaw je na szerokość barków, stań na każdym jedną nogą i próbuj wykonać przysiad. Jeśli jest zbyt łatwo, możesz dołożyć obciążenie w postaci hantli/piłki lekarskiej lub założyć gumy oporowe mini band nad kolana. W treningu równowagi możesz też spróbować wykonać deskę z przedramionami ułożonymi na jednym dysku, a stopami na drugim. 
Na Sportano zebraliśmy wysokiej jakości dyski sensoryczne i inne akcesoria do fitnessu o różnych rozmiarach i zastosowaniach, które z powodzeniem mogą stosować zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli o dowolnej kondycji czy sprawności. 

Rozwiń opis Zwiń opis