Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Skarpety trekkingowe

Najlepsze skarpety trekkingowe w sklepie sportowym Sportano 

Jakościowe skarpetki są w stanie poprawić komfort każdej pieszej wędrówki, dlatego ich wybór jest tak istotny. Wykorzystane technologie i nowoczesne materiały mają bezpośredni wpływ na efektywność każdej górskiej eskapady. Za najwyższej jakości skarpety do trekkingu i wspinaczki odpowiadają na Sportano.pl kultowe już marki pokroju Smartwool, Nordica oraz X-Socks.  

Rodzaje skarpet trekkingowych 

Damskie skarpety trekkingowe 

Profesjonalni producenci skarpet trekkingowych zauważyli różnice w budowie stóp obu płci i opracowali na tej podstawie modele skarpetek dedykowane kobietom i mężczyznom. Damskie skarpety turystyczne są dopasowane do węższych modeli stóp oraz posiadają nieco inne rozmieszczenie paneli wentylacyjnych i miejsc amortyzujących na całej długości skarpet. Mają dodatkowo płaskie szwy przy palcach, dzięki którym znacznie zmniejsza się ryzyko otarcia

Męskie skarpety trekkingowe 

Męskie modele skarpet trekkingowych także posiadają bezszwowe konstrukcje zapobiegające podrażnieniom. Niektóre modele posiadają elastyczne wstawki na łuku stopy, które dbają o dopasowanie do każdego ruchu oraz specjalistyczne ściągacze w górnej części skarpety odpowiadające za stabilizację stopy. 

Letnie skarpety trekkingowe  

W okresie letnim sprawdzą się szczególnie te krótsze i lżejsze modele skarpet turystycznych, które będą dobrze współgrać z niskimi butami trekkingowymi. Jeśli wybierasz obuwie za kostkę o twardej podeszwie lepiej postaw na nieco grubsze skarpetki z technologią Coolmax o warstwowej budowie, która zapewnia świetną oddychalność i amortyzację

Zimowe skarpety trekkingowe 

Zimowe modele skarpet trekkingowych są zwykle grubsze i wykonywane przy użyciu syntetycznych materiałów lub wełny merino oraz nowoczesnych technologii Primaloft i Thermolite, które doskonale radzą sobie z termoizolacją i odprowadzaniem wilgoci.  

Skarpety zimowe powinny być dodatkowo wystarczająco długie, dlatego warto rozważyć opcję kupna takich o modelu crew (sięgających do 1/3 wysokości łydki) lub over-the-calf (za łydkę). 

Jak dobrać skarpety trekkingowe? 

Materiały 

Materiał wykonania odgrywa kluczową rolę i odpowiada za komfort wędrówki. Bawełniane skarpetki szybko pochłaniają wilgoć, dlatego nie spełnią swojego zadania. Warto wybrać więc takie modele, które zostały wykonane z syntetycznych materiałów lub wełny merino.  

Syntetyczne włókna typu Coolmax zapewniają suchość i świetnie radzą sobie z absorpcją potu, a dodatkowo chronią skórę przed przegrzaniem. Wełna z merynosów to kultowy już materiał wykorzystywany w odzieży turystycznej. Skarpetki trekkingowe wykonane z wełny merino są termoizolujące, odprowadzają wilgoć, a dodatkowo posiadają właściwości bakteriostatyczne, które eliminują przykre zapachy i długo zachowują świeżość skarpety.  

Technologie 

Nowoczesny system T2 Anti-Shock Cushioning dba o amortyzację każdego kroku i nadaje mu miękkości, a Forward Flex zapobiega marszczeniu i zsuwaniu się skarpet. Doskonalone są także technologie merino, wskutek czego powstają nowoczesne i specjalistyczne serie, takie jak Merino Performance, które zapobiegają kurczeniu się skarpet, dbają o doskonałe dopasowanie do górnego ściągacza oraz są sygnowane światowym certyfikatem OEKO-TEX zapewniającym o etycznej produkcji

Rozmiar 

Aby zapewnić odpowiedni komfort, należy właściwie dobrać rozmiar skarpet trekkingowych. Zarówno damskie, jak i męskie modele najczęściej występują w przedziale 36-46, jednak należy mieć na uwadze, że rozmiar skarpety nie zawsze odzwierciedla rozmiar obuwia. Z tego powodu skarpety należy dopasować indywidualnie, wybierając nieco mniejszy rozmiar od butów trekkingowych. 

Rozwiń opis Zwiń opis