Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Rollery i wałki do masażu

Rollery i wałki w ofercie sklepu Sportano: zwiększ mobilność ruchową już dziś!  

Kategoria Rollery i wałki w sklepie sportowym Sportano.pl to pojemny zbiór akcesoriów fitness i przyrządów do automasażu o różnorodnych kształtach, powierzchniach i zastosowaniach. Z produktami sygnowanymi renomowanymi markami, m.in.: HMS, SKLZ, MOVO, Thorn Fit, Body Sculpture, Schildkröt czy adidas, popracujesz nad większą mobilnością, szybszą regeneracją oraz lepszym odżywieniem tkanek. 

Zalety i efekty automasażu z rollerem i wałkiem  

Rollery i wałki do masażu sprawdzą się przy zmniejszaniu napięcia w mięśniach po intensywnym treningu, powrocie do formy po kontuzji czy do zwiększania zakresów ruchu. Z ich użyciem wykonasz automasaż mięśni i otaczających ich powięzi, dzięki któremu zyskasz lepszą elastyczność oraz mobilność ciała, zredukujesz napięcie w mięśniach i powięzi (wynikające np. z długiego siedzenia w jednej pozycji albo braku stretchingu w planie treningowym), przyspieszysz regenerację (pobudzenie krążenia) oraz zminimalizujesz ryzyko urazów/kontuzji. 

Gładki, twardy, z wypustkami czy duoball. Jaki wałek do masażu wybrać?   

Aby wybrać odpowiedni wałek/roller do swoich oczekiwań, należy w pierwszej kolejności określić doświadczenie w rolowaniu. Nigdy się nie rollowałeś albo masz małą masę mięśniową? Odpowiednim wyborem będzie gładki wałek piankowy. Znasz zasady automasażu i szukasz efektywniejszego sposobu na rozmasowanie głęboko położonych mięśni? Wybierz twardy wałek z dodatkowymi wypustami lub wypróbuj piłki do masażu.  
Ważną kwestią jest również stopień napięcia mięśni i zakres tolerancji na ból. Przy małym napięciu i wysokim progu bólu możesz rolować się twardszym wałkiem i odwrotnie, przy mocno pospinanych mięśniach oraz niskiej tolerancji na ból skuteczniejszy będzie miękki roller

Wałek twardy 

Wałek twardy sprawdzi się idealnie przy dłuższym stażu w masażu powięzi, dobrze rozbudowanych mięśniach lub wysokim progu bólu. Może być krótszy (30-45 cm) – nadaje się do rolowania punktowego (np. rąk, łydek, ud) oraz dłuższy (70-90 cm) – świetny do masażu całego ciała. 

Wałek gładki 

To optymalne rozwiązanie dla osób zapoznających się z automasażem, szczupłych, z niską masą mięśniową oraz mało odpornych na ból. Wałek o gładkiej powierzchni ma kilka rodzajów twardości i najczęściej wykonany jest z pianki EVA. Służy do relaksowania pospinanych mięśni, wymagających delikatnego rozluźnienia oraz poprawy nawodnienia tkanek. Wskazany do stosowania po treningu. 

Roller z wypustkami 

Zwykle twardszy wałek z dodatkiem wypustek, które pozwalają lepiej wymasować trudnodostępne mięśnie. Roller z  wypustkami polecany jest osobom regularnie korzystającym z automasażu. Najlepiej używać go przed treningiem – pomoże aktywować i przygotować mięśnie do wysiłku fizycznego. Z jego pomocą nie roluje się okolic kręgosłupa oraz pasma biodrowo-piszczelowego. 

Roller pojedyncza piłka do masażu 

Pojedyncza piłka do masażu jest odpowiednia do mocnego i dokładnego ucisku na punkt spustowy znajdujący się np. w stopie, pośladku czy ramionach. Produkowane m.in. z pianki EPP. 

Roller podwójna piłka do masażu 

Inaczej zwany duoball służy do zmniejszania napięcia w mięśniach przykręgosłupowych. Składa się z dwóch połączonych piłeczek – specjalna budowa omija kręgi w kręgosłupie przez co naciskane są wyłącznie mięśnie po jego obu stronach.  

Roller wibrujący 

Roler wibrujący najczęściej ma postać pojedynczej lub podwójnej piłki wyposażonej dodatkowo w wibracje, dzięki czemu szybciej redukuje ból i napięcie w mięśniach. 

Najlepsze rollery i wałki w ofercie sklepu Sportowego Sportano.pl zdadzą egzamin jako przyrządy do redukcji napięcia i bólu w mięśniach niezależnie od stopnia zaawansowania w rolowaniu. 

Rozwiń opis Zwiń opis