Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Sprzęt i akcesoria do masażu

Masażery w ofercie sklepu Sportano: rozluźnij pospinane mięśnie!   

Małych rozmiarów i z wypustkami lepiej bodźcujące trudnodostępne miejsca lub większe do masażu powięziowego zbolałych mięśni pośladków czy pleców. W kategorii masażery na Sportano dostępne są piłki pojedyncze i podwójne (Duoball), przyrządy i wałki do masażu opracowane przez renomowane marki m.in.: Body Sculpture, SKZL, EcoWellness, Pure2Improve czy Bushido

Masażer – dlaczego warto go używać? Najważniejsze wskazówki   

Masażery poprzez automasaż miejsc spustowych (powierzchnia wokół brzuśca mięśnia lub otaczającej go powięzi, która przy nacisku jest tkliwa i bolesna) przede wszystkich redukują napięcie i przyspieszają regenerację, np. po ciężkim treningu siłowym czy interwałach. Możesz je używać jako formę przygotowania do treningu – włączone do rozgrzewki odpowiednio nawodnią tkanki, pobudzą mięśnie do pracy, a przez to poprawią funkcjonowanie i mobilność ciała. Używane są nie tylko przez sportowców, często stanowią element rehabilitacji lub są zalecane przy ograniczeniach ruchomości czy długotrwałej pracy w pozycji siedzącej (przy biurku czy za kierownicą) lub noszeniu dużych ciężarów. 

Do masażu nóg, pleców, stóp i nie tylko. Wybierz odpowiedni masażer

Zanim sięgniesz po konkretny masażer, odpowiedź sobie na kilka najważniejszych pytań: Jakie masz doświadczenie z tego typu sprzętem do masażu powięziowego? Potrzebujesz sprzętu cardio, który sprawdzi się przy masażu konkretnych partii ciała czy też bardziej uniwersalny model? Co najczęściej będziesz masować? Właściwe dobranie masażera jest istotne chociażby ze względu na komfort użytkowania – akcesorium zbyt twarde, za duże lub posiadające wypustki może skutecznie zniechęcić do regularnego korzystania, mimo wszelkich korzyści, jakie za sobą niesie. 
 
Jako początkujący wybieraj masażery miękkie i o gładkiej powierzchni – pomoże to przyzwyczaić ciało do automasażu. Korzystasz już z autoterapii? Zastosuj przyrząd z karbowaną czy pokrytą wypustkami budową umożliwiającą głębsze i mocniejsze bodźcowanie. Kolejną kwestią przy wyborze rodzaju masażera jest jego długość/wielkość. Do rozluźniania miejsc spustowych na plecach potrzebujesz dłuższego wałka lub podwójnej piłki tzw. Duoball. Z kolei do masażu pośladków czy łydki odpowiednia będzie piłka pojedyncza. 

Pojedyncza piłka do masażu 

W zależności od średnicy sprawdzi się na innych polach – mała znakomicie dociera do trudnodostępnych miejsc, dlatego warto ją stosować do masażu stóp, karku czy pośladków lub duża, która jest odpowiednia do rozmasowania niewielkiego bólu w obrębie łydki czy ramion. Pojedyncza piłka do masażu jest łatwa w użyciu – wystarczy położyć ją na podłodze lub oprzeć o ścianę, a następnie docisnąć do niej zbolały obszar i rozpocząć powolny ruch w poszukiwaniu najbardziej drażliwych miejsc. 

Podwójna piłka do masażu  

Duoball pomoże zredukować napięcie w obrębie kręgosłupa (odcinek lędźwiowy), klatki piersiowej i karku. Przy jej zakupie zwróć uwagę na wielkość połączenia między piłeczkami – większy poradzi sobie z bólami w obrębie dolnej części pleców, mniejszy jest przeznaczony do masażu odcinka szyjnego.  

Masażer wibrujący  

Funkcja wibracji pozwala stopniować natężenie nacisku oraz szybciej rozluźnić pospinane mięśnie. Zwykle masażer wibrujący ma kilka poziomów prędkości wibracji, dzięki czemu łatwiej jest dopasować intensywność automasażu do swoich potrzeb. Doskonale sprawdzi się do redukowania bólu w obrębie pleców, karku, ramion, ud, łydek i stóp. Niektóre modele, np. masażer wibrujący PowerBall Duo BM 508 od Body Sculpture, posiadają dodatkowy pokrowiec, który służy nie tylko jako schowek, ale także świetnie sprawdzi się przy rozluźnianiu trudnodostępnych miejsc. 

Przyrząd lub wałek do masażu 

Jego budowa daje dużą kontrolę w zakresie nacisku na zbolałe miejsce, dzięki czemu idealnie sprawdzi się przy masażu mięśni głębokich po treningu, Dzięki masowaniu konkretnych obszarów polepszy nawodnienie tkanek i pobudzisz krążenie, a to przyśpieszy regenerację. Wysokiej jakości przyrządy i wałki do masażu oferuje marka SKZL, której propozycje znajdziesz w ofercie Sportano.  

Rozwiń opis Zwiń opis