Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Magnezja

Magnezja – wybierz właściwą w sklepie sportowym Sportano 

W płynie, w proszku, a może w kostce? Kategoria Magnezja na Sportano.pl to szeroki wybór różnego rodzaju nieorganicznego związku chemicznego pod postacią białego proszku, z którym wspinaczka czy podnoszenie ciężarów będzie przebiegać efektywniej. Z magnezją poprawisz przyczepność dłoni do skał, drążka czy sztangi i zniwelujesz problem wilgotnych dłoni. 

W płynie, w kostce lub w proszku – rodzaje magnezji dostępne na rynku 

Magnezja, czyli hydroksowęglan magnezu, to biały proszek poprawiający pewność chwytu obciążenia (np. sztangi) lub na panelu wspinaczkowym. Dzięki wchłanianiu wilgoci i potu, dobrze redukuje ryzyko ślizgania się dłoni. W trakcie wspinaczki z asekuracją czy boulderingu ma również znaczenie psychologiczne – sięgając po magnezję, zyskujesz chwilę na odpoczynek i odprężenie.

Magnezja w proszku 

Tradycyjna forma magnezji, o której w środowisku sportowym mówi się „biała odwaga”. Zmielony proszek jest łatwy i szybki w aplikacji – wystarczy włożyć dłonie w dedykowany woreczek, nabrać interesującą nas ilość i potrzeć o siebie dłonie. Minusem magnezji w proszku jest duże pylenie.

Magnezja w kostce 

Magnezja w kostce wymaga skruszenia odpowiedniej porcji przed użyciem (w zależności od potrzeb i upodobań). Pozwala szybko i równomiernie pokryć wnętrze dłoni.  Sięgając po biały proszek w tej formie warto kierować się wagą opakowania, a nie wielkością kostki (czasem mniejszy rozmiar jest bardziej wydajny i starcza na dłużej). 

Magnezja w kulce 

Magnezja w kulce schowana jest w tkaninowym woreczku, który ułatwia dozowanie. Aby ją nałożyć, wystarczy pocierać woreczkiem o dłonie i dociskać go do ich wnętrza, aż do uzyskania odpowiedniego pokrycia. Często wybierana jest do boulderingu jako element sprzętu wspinaczkowego ze względu na niski poziom pylenia i małe ryzyko rozsypania.

Magnezja w płynie 

Magnezja w płynie stanowi połączenie sproszkowanej magnezji z alkoholem, co przekłada się na niski poziom pylenia oraz wygodną aplikację. Stosunkowo długo pozostaje na skórze, przez co jest wydajna. Użycie magnezji w płynie wymaga wcześniejszego wstrząśnięcia opakowania, aby uzyskać jednolitą konsystencję. Nie wcieraj jej do całkowitego wchłonięcia – powinna zostawić lekki film na skórze. Magnezja w płynie dobrze sprawdza się w pole dance (czyli tańcu na rurze wykorzystującym elementy akrobatyki). 

Magnezja – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? 

Wybór konkretnego rodzaju magnezji zależy nie tylko od indywidualnych preferencji. Czasami podyktowany jest wymaganiami np. właścicieli paneli wspinaczkowych, którzy pozwalają używać wyłącznie magnezji w płynie lub kulce.  W przypadku magnezji w płynie, zwróć uwagę na czas schnięcia – im krótszy, tym więcej czasu masz na trening czy pokonywanie kolejnych skałek. 
Istotnym elementem jest woreczek na magnezję, który ułatwi jej przechowywanie, korzystanie z niej i transport. Powinien swobodnie mieścić się w dłoni użytkownika i posiadać szczelne zamknięcie najlepiej w postaci ściągacza. 
W sklepie sportowym Sportano.pl znajdziesz ulubioną magnezję, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom, niezależnie od tego, czy skaczesz o tyczce, uprawiasz pole dance, podnosisz ciężary czy trenujesz na ściankach wspinaczkowych.  

Rozwiń opis Zwiń opis