Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Frisbee i latawce

Frisbee i latawce – wybierz właściwe w sklepie internetowym Sportano 

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Podczas przebywania na zewnątrz warto zadbać o różne formy rozrywki jak frisbee i latawce. Puszczanie latawca to świetny sposób na zabawę dla dzieci podczas wietrznych dni, a z frisbee można korzystać niezależnie od warunków. Coraz częściej można zobaczyć frisbee na plaży, w parku czy na boiskach. W Sportano oferujemy wysokiej jakości frisbee i latawce od Ticket To The Moon, Sunflex, CrossKites czy Schildkröt

Akrobacyjny, tradycyjny czy dwulinkowy – rodzaje i typy latawców 

Wśród rodzajów latawca można wyróżnić się latawiec z papieru, latawiec akrobacyjny, latawiec trakcyjny, latawiec jednolinkowy i dwulinkowy. Pierwszy typ, czyli papierowy, to najtańsza propozycja, którą można wykonać samodzielnie za pomocą kolorowego papieru i stelażu, na którym będzie się trzymać cała konstrukcja. Idealnie sprawdzi się na pierwsze treningi i nauki radzenia sobie z wiatrem. Latawiec akrobacyjny to najczęściej latawiec dwulinkowy, który umożliwia wykonania ewolucji i trików w powietrzu. Przeznaczone dla bardziej wprawionych użytkowników, dlatego lepiej zacząć od latawca jednolinkowego, który posiada stelaż i jest znacznie łatwiejszy dla początkujących. Z kolei latawiec trakcyjny ma na celu generować dużą moc, a przez brak stelażu jest znacznie mniej odporny na zmiany prędkości wiatru.  

Jak wybrać właściwy latawiec? 

Pierwszy latawiec to powinien być model, który jest łatwy i wygodny w sterowaniu, dlatego sprawdzą się modele z papieru lub jednolinkowe. Osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z puszczaniem latawca, musi opanować sterowanie nim i zmieniające się prędkości wiatru. Gdy dziecko dobrze będzie czuć się z latawcem i nauczy się wszystkich podstaw, wówczas latawiec dwulinkowy to będzie najlepsza propozycja. Latawce dla dzieci powinny być przede wszystkim wygodne i łatwe w użytkowaniu, aby sprawiały radość oraz mogły szybko wyczuć sterowanie.  

Jeśli zastanawiasz się, jak puszczać latawiec, należy stanąć plecami do kierunku wiatru, a następnie rozłożyć linkę i umieścić latawiec na podłożu, aby następnie go podrzucić do góry. Gdy już wzniesie się w powietrze, trzeba wyczuć, w jakich pozycjach unosi się, a następnie opada. Z pewnością po pewnym czasie dziecko samo wyczuje sterowanie latawca. Gdy już latawiec utrzyma się w górze, można sterować nim tak, aby zmieniać kierunek jego lotu.  

Jak wybrać frisbee? 

Wybierając frisbee, dobierz odpowiednią wagę i wielkość produktu do poziomu zaawansowania, gdzie duże dyski wymagają większego opanowania i wprawy niż mniejsze. Dlatego dla początkujących zaleca się stosowanie mniejszych frisbee. Oprócz tego zwróć uwagę na twardość, co wpływa na wytrzymałość i wagę produktu. W przypadku dynamicznego rzucania frisbee wybierz dysk z rozłożonym środkiem ciężkości na całej powierzchni. Dla osób, które wykonują różne triki za pomocą dysku, często wspomniany środek ciężkości rozłożony jest bardziej na rancie. Im głębszy rant, tym frisbee będzie znacznie dłużej utrzymywać się w powietrzu. Płytsze modele nieco gorzej utrzymują się w powietrzu i szybko opadają.  

Jeśli nie wiesz, jak rzucać frisbee, przede wszystkim należy zastosować odpowiedni chwyt. Cztery palce powinny leżeć na dolnej powierzchni dysku, a kciuki musi dociskać górną część. Oprócz tego, rzucając frisbee, trzeba zaangażować całe ciało, gdzie jedna noga musi być w wykroku, a następnie delikatnie ugiąć nogi w kolanach. Górna część powinna cały czas pracować, umożliwiając swobodny ruch barkiem i ręką. Najczęściej popełniany błąd to trzymanie łokcia zbyt blisko tułowia.  

Jak wybrać latawce i frisbee dla dzieci? 

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni latawiec dla dziecka, dopasuj model do jego wieku i poziomu umiejętności, gdzie dla początkujących sprawdzą się papierowe oraz jednolinkowe modele. Dzięki temu pociecha szybko opanuje podstawy sterowania. W przypadku frisbee, dla dzieci najważniejszym parametrem będzie waga i wielkość, aby był jednocześnie lekki oraz wygodny w korzystaniu. Najlepiej wybrać model z głębszym rantem, aby frisbee utrzymywało się znacznie dłużej w powietrzu. Świetnym produktem jest frisbee składane, dzięki czemu dziecko może go zabrać ze sobą wszędzie. 

Wybieraj produkty, które nie posiadają ostrych elementów i dopasowane są do wieku dziecka, aby były bezpieczne i maksymalnie komfortowe w użytkowanie. W Sportano znajdziesz wysokiej jakości latawce dla dzieci i frisbee dla dzieci w wielu wariantach kolorystycznych.  

Rozwiń opis Zwiń opis