Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

HEAD

HEAD

Firma Head to światowy lider w produkcji sprzętu sportowego, zwłaszcza do tenisa ziemnego i sportów zimowych, jak snowboard i narciarstwo. Początki marki sięgają 1947 roku, kiedy to jej założyciel, Howard Head, rozpoczyna pracę nad projektem pierwszych metalowych nart. Dotychczasowe modele nart przeważnie były wykonane z drewna, dlatego wynalazek Howarda okazał się naprawdę przełomowy.  

W 1950 roku zapada decyzja o oficjalnym ukształtowaniu nowej marki, która będzie nosić nazwę HEAD Ski Company. Od tamtego czasu marka na stałe zagościła na rynku narciarskim, spopularyzowała narciarstwo alpejskie w Ameryce, a na przestrzeni lat zbudowała swoją mocną pozycję, stale wytyczając innowacyjne trendy. 

W 1968 roku marka Head zaczyna rewolucjonizować także rynek sportów rakietowych i opracowuje pierwszą aluminiową rakietę tenisową. Z czasem z produktów firmy zaczynają korzystać tacy sportowcy jak Artur Ashe, który już w 1975 roku zdobywa wielkoszlemowy turniej Wimbledon, korzystając z produktów Head. Pod koniec lat 90. marka opracowuje także rakietę tenisową wykonaną z tytanu i grafitu, a później także pierwszą, innowacyjną i skomputeryzowaną rakietę HEAD Intelligence, która dobrze radzi sobie z tłumieniem drgań i minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji.

Obecnie Head to czołowy w świecie sportu producent specjalistycznych sprzętów, akcesoriów oraz odzieży zarówno do gry na korcie, jak i do zimowej aktywności na stoku. Z produktów marki mogą korzystać zarówno zaawansowani sportowcy, jak i początkujący miłośnicy aktywności fizycznej, którzy potrzebują jakościowego i bezpiecznego sprzętu.

Rozwiń opis Zwiń opis