Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

HOLMENKOL

Holmenkol to powstała w 1922 roku niemiecka marka, która jako pierwsza opatentowała i zaczęła produkować specjalistyczne smary narciarskie. Dzięki temu narty zaczęły zachowywać odpowiednią podatność na ślizgi i nie wchłaniały nadmiernie wody. Wynalazek ten znacznie poprawił jakość jazdy na nartach i wpłynął na ich dłuższą żywotność.  
 
W 1948 roku firma Holmenkol dokonała kolejnego przełomowego odkrycia i wprowadziła rozgraniczenie stosowania smarów na różne modele nart i warunki ich użytkowania. Od tego momentu różne typy substancji towarzyszyły podczas innych okoliczności. Niebieski smar wykorzystywano przy ekstremalnie niskich temperaturach, czerwony przy nieco wyższych, a srebrny nakładano na narty, kiedy śnieg był bardzo mokry i brudny. W latach 80. marka wprowadziła na rynek także innowacyjne i prekursorskie smary fluorowe.  
 
Pod koniec lat 90. marka zaczęła wykorzystywać w swoich produktach nowoczesny system Nano oraz podjęła się współpracy z renomowanymi firmami technologicznymi jak SuSTech oraz ITCF. Świadczy to o tym, że marka nieustannie się rozwija i dąży do doskonalenia opracowanych wcześniej produktów. Na przestrzeni czasu firma Holmenkol osiągnęła duży sukces i stała się jednym z najbardziej znanych producentów substancji wykorzystywanych w sprzętach sportowych. 

Rozwiń opis Zwiń opis