• Darmowa dostawa
  • 30 dni na zwrot
  • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Le Coq Sportif

Nie udało się znaleźć produktu zgodnego z wyszukiwaniem.

Historia francuskiej marki Le Coq Sportif sięga 1882 roku, kiedy to jej założyciel - Emile Camuset – samodzielnie zaprojektował i uszył specjalistyczne stroje dla swoich przyjaciół, uprawiających kolarstwo i grających w piłkę nożną. To wydarzenie stało się fundamentem do powstania nowego brandu odzieżowego. Firma od samego początku swojego istnienia nieustannie się rozwijała oraz poszerzała swój asortyment o nowe produkty. Marka jako pierwsza na świecie wypuściła do sprzedaży komplet dresowy, który szybko zyskał popularność w środowisku sportowym. 
 
 W 1951 roku Le Coq Sportif stał się oficjalnym dostawcą koszulek na wyścig Tour de France, co znacznie rozpromowało markę na całym świecie i nadało jej renomy. Co więcej, w latach 70. znany tenisista Arthur Ashe, korzystając z odzieży marki Le Coq Sportic, wygrał Wimbledon. Na przestrzeni lat marka podjęła się wielu współprac i dostarczała swoje specjalistyczne stroje m.in. dla francuskiej reprezentacji na igrzyska olimpijskie oraz drużyny AS Saint-Étienne. 
 
W 2010 roku firma otworzyła własne centrum rozwojowo-badawcze, w którym opracowano innowacyjne technologie oraz tkaniny stosowane w odzieży sportowej. Stroje od Le Coq Sportif to synonim doskonałej jakości, wytrzymałości i funkcjonalności. Wszystkie produkty od tego producenta przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą przez szereg testów weryfikujących ich jakość. Ponadto firma zwraca uwagę także na etykę procesów produkcyjnych i wszystkie zakłady mieści we Francji, Portugalii i Maroko. Dzięki temu możliwa jest dokładna kontrola jakości każdego produktu. 
 
Szeroka oferta Le Coq Sportif składa się z dwóch wiodących kolekcji: Tricolore oraz Essentiels. Wśród nich znajduje się specjalistyczna odzież sportowa oraz jakościowe obuwie treningowe. 

Rozwiń opis Zwiń opis