Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

New Balance

New Balance

New Balance to popularna marka, która zajmuje się produkcją obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Użytkownicy doceniają jej wszechstronność, ponieważ produkty są wielofunkcyjne – nadają się zarówno na trening, jak i do codziennych stylizacji. 

Historia marki sięga 1906 roku, jednak dopiero w latach 70. ukształtował się obecny profil oraz logo New Balance. Firma została założona w Bostonie przez Williama J. Rileya z myślą o zwiększeniu komfortu pracy robotników, którzy nosili niewygodne obuwie. Mężczyzna wymyślił innowacyjne wkładki do butów na podstawie obserwacji swoich kur, które potrafią utrzymać równowagę za pomocą trzech pazurów. Dzięki temu odkryciu powstał projekt wkładek do butów opartych na kształcie trójkąta, aby zapewnić trzy punkty podparcia, zwiększające komfort chodzenia oraz poczucie równowagi. 

W latach 30. XX wieku wspólnikiem Rileya stał się Arthur Hall, z którym to opracowali wkładki do butów, dopasowujące się do kształtu stopy użytkownika. W 1938 roku New Balance wyprodukował pierwsze buty do biegania dla lokalnego klubu sportowego i od tego czasu marka skupiła się na ulepszaniu technologii zastosowanych w obuwiu, aby maksymalizować wygodę i efektywność biegaczy. W kolejnych latach w prowadzenie marki New Balance zaangażowały się nowe osoby, a po śmierci założyciela w 1956 roku przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na New Balance Orthopedic Laboratory, aby podkreślić wpływ nauki na innowacyjne rozwiązania stosowane w butach do biegania. Po zmianie właściciela firmy w 1972 roku brand ciągle się rozwija, opracowuje nowe technologie, aby zapewnić sportowcom najlepsze wyniki, lekkość i amortyzację stopy. 

New Balance cieszy się ponad stuletnią historią i nieposzlakowaną opinią wśród użytkowników. Przez lata marka produkowała coraz lepsze buty do biegania, w tym także buty do biegania w terenie oraz buty do biegania po asfalcie, a z czasem również obuwie dostosowane do uprawiania innych sportów, np. buty do skatingu czy buty treningowe. Pojawiła się także odzież oraz akcesoria, które umożliwiają jakościowy i wydajny trening, wpisując się przy tym w panujące trendy. W Sportano.pl znajdziesz obuwie, odzież do biegania, akcesoria treningowe (np. torby treningowe) marki New Balance do ulubionej aktywności fizycznej. 

Rozwiń opis Zwiń opis