Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Namioty dachowe

Namioty dachowe – wybierz trwały i niezawodny model z oferty Sportano 

Podróżujesz samochodem i potrzebujesz odpowiedniego miejsca do odpoczynku i snu? Doskonale sprawdzi się namiot dachowy, który ze względu na umiejscowienie na dachu pojazdu, nie zajmuje dużo miejsca, a jednocześnie jest bardzo praktyczny w podróży. Umożliwia biwakowanie w dowolnym miejscu i cechuje się wygodnym oraz szybkim montażem. Jeśli szukasz sprawdzonego modelu, w sklepie sportowym Sportano znajdziesz wysokiej jakości namioty dachowe od sprawdzonych producentów.  

Namiot dachowy – zakup, który procentuje 

Namioty samochodowe dachowe są zaprojektowane dosyć podobnie do zwyczajnych namiotów turystycznych, jednak niektóre modele znacznie szybciej się montuje. Większość to produkty samootwierające się, gdzie po rozpięciu konstrukcja rozprężą się, formując kształt namiotu.  

Korzystanie z namiotu dachowego sprawia, że można biwakować praktycznie w każdym miejscu, a przebywanie w tym rodzaju namiotu zapewnia wysoki poziom komfortu. Umieszczony na dachu daje bezpieczeństwo, a wszystkie niezbędne przedmioty czy ekwipunek możesz umieścić w samochodzie. Wykonany z wytrzymałych materiałów zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią i deszczem, a także nie zajmuje miejsca, dlatego bardzo łatwo go schować i przechowywać podczas jazdy. Na rynku dostępne są namioty dachowe dla kilku osób, dlatego można z niego korzystać całą rodziną.   

W twardej obudowie lub z przedsionkiem – rodzaje namiotów dachowych 

Wśród rodzajów produktów znajdziesz namiot dachowy w twardej obudowie. Charakteryzuje się twardą i wytrzymałą budową, która jednocześnie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, występujące często w innych modelach. Popularny jest także namiot dachowy z przedsionkiem, który posiada osobne wejście do namiotu i umożliwia pozostawienie niezbędnych rzeczy oraz pozwala na przechowywanie bagażu. W namiotach dachowych przedsionek umieszczony jest na dole, a część sypialniana na dachu pojazdu. Podczas wyboru odpowiedniego namiotu zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj dachu (miękka lub twarda budowa), ale również na rozmiar, który powinien być dopasowany do samochodu oraz własnych potrzeb. 

Namioty dachowe i ilość osób, które mogą w nim spać 

Namiot dachowy samochodowy należy wybrać pod względem rozmiaru i ilości osób, które mogą w nim spać. Popularne są namioty 2-osobowe i 3-osobowe, które są znacznie mniejsze i świetnie sprawdzą się dla jednej lub dwóch osób, jeśli chcesz mieć nieco więcej miejsca wewnątrz. Namiot dachowy 4 osobowy i namiot dachowy 5 osobowy to propozycje dla większej liczby osób. Z pewnością pomieszczą użytkowników, a także niezbędny bagaż, pozostawiając miejsce do swobodnego odpoczynku. 

Wybór niezawodnego namiotu dachowego nie musi być trudny 

Wybierając odpowiedni namiot dachowy, zwróć uwagę przede wszystkim na mocowania. Namiot przytwierdza się do bagażnika dachowego lub relingów na dachu. Jeśli samochód nie posiada specjalnych uchwytów, należy wyposażyć się w niezbędne mocowania. Oprócz tego namiot dachowy powinien wykonany być z wytrzymałych materiałów. Najlepiej sprawdzą się tworzywa techniczne, do których można zaliczyć poliester. Niezwykle ważna jest również wodoodporność, gdzie w trakcie niesprzyjających warunków, materiał nie nasiąknie wodą. Właściwa wentylacja w postaci otworów lub paneli z siatki zapewnia prawidłowy przepływ powietrza i komfort podczas przebywania wewnątrz.  

Marki oferujące namioty dachowe 

W Sportano oferujemy szeroki asortyment produktów do uprawiania turystyki i biwakowania, w tym namioty samochodowe dachowe. Dzięki nim możesz zatrzymać się w każdym miejscu i skorzystać z namiotu do snu i odpoczynku. W asortymencie naszego sklepu sportowego znajdziesz namiot dachowy Thule w wielu wariantach dla 2, 3 lub 4 osób, a także z twardą lub miękką obudową. U nas wyposażysz się także w produkty z przedsionkiem. Z pewnością wybierzesz odpowiedni model, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb. 

Rozwiń opis Zwiń opis