Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Piłki do padla

Piłki do padla – wybierz właściwie ze sklepem Sportano

Padel jest coraz popularniejszą dyscypliną sportową w Polsce. Pochodzi z Ameryki Południowej, dokładniej z gorącego, meksykańskiego Acapulco, gdzie po raz pierwszy rozegrano mecz tego wyjątkowego sportu. Najczęściej grywany w duetach jest on połączeniem tenisa i squasha. Tak jak w tenisie ziemnym mecze rozgrywa się w setach oraz gemach. Do złudzenia podobne są też korty wykorzystywane do gry.

Podobnie jak w squashu czy innych sportach z wykorzystaniem rakiety potrzebna jest piłka. Jest to ona mniej sprężysta i odrobinę lżejsza niż ta w tenisie, przez co odbija się niżej. Podobnie jak z rakietą należy dopasować ją odpowiednio do swojego stylu gry. Na Sportano.pl znajdziesz nie tylko odpowiednią piłkę czy rakietę, ale też cały sprzęt potrzebny do rozpoczęcia przygody z padlem. Ze Sportano.pl masz pewność, że grasz produktami najwyższej jakości!

Piłki do padla – czym się charakteryzują?

Piłka do padla, mimo wyglądu przypominającego piłkę od tenisa, jest od niej lżejsza, mniejsza oraz ma niższe ciśnienie. Powoduje to, że piłka porusza się nieco wyżej od tenisowej. Tradycyjnie piłka do padla jest zrobiona z gumy, a jej obicie jest w kolorze białym lub tak jak w przypadku tenisowej – żółtym. Waga takiej piłki waha się od 56 do 59 gramów, jej odbicie powinno wynosić do 147 cm natomiast ciśnienie pomiędzy 4,6 a 5,2 kg.

Mimo jej podobieństwa do piłki tenisowej należy pamiętać, żeby nigdy nie grać piłką do tenisa ziemnego w padla. Przez większe ciśnienie i nieznaczną, ale istotną różnicę wagową, może ona zniszczyć Twoją rakietę do padla. Piłki przeznaczone do gry w padla są bardziej miękkie, przez co rakieta nie wpadnie w nadmierne drgania podczas gry. Wybór profesjonalnej piłki to też większy komfort. Dzięki graniu piłką dedykowaną do padla obniżasz ryzyko kontuzji.

Piłki do padla – czym się różnią i jak wybrać właściwie?

Odpowiednio dobrana piłka to podstawa, wspomoże to nie tylko Twój styl gry, ale i komfort w czasie rozgrywki. Piłki do padla dzielą się na dwie zasadnicze grupy: produkty dla graczy początkujących, grających okazyjnie na kortach do szybkiej rozgrywki oraz dla graczy zaawansowanych, trenujących regularnie na kortach do wolnej gry.

Pierwszy rodzaj piłek jest idealny dla graczy początkujących ze względu na zwiększoną kontrolę nad grą. Ten rodzaj piłek oferuje większe panowanie nie tylko nad kolejnymi serwami, ale też ogranicza drgania rakiety i prędkość piłki. Dzięki temu gra będzie przyjemna i komfortowa, nawet dla amatorów. Jest to rodzaj piłek, który świetnie się sprawdzi w graniu latem, kiedy wysoka temperatura powoduje przyspieszenie piłki. 

Drugi rodzaj piłek to propozycja dla profesjonalistów. Produkty dla graczy profesjonalnych posiadają krótsze włoski, przez co piłki osiągają większe prędkości, a gracz ma nad nią mniej kontroli. Zalecana jest zatem dla osób, które mają już wypracowany styl. Stosowana jest zimą w celu przyspieszenia gry, gdyż niska temperatura powoduje zmniejszenie prędkości piłki.

Rozwiń opis Zwiń opis