Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Piłki do ćwiczeń

Piłki do ćwiczeń: uniwersalny sprzęt do treningu na Sportano.pl

Jednymi z popularniejszych akcesoriów treningowychpiłki fitness. Swoje zastosowanie znajdują zarówno w gimnastyce, jodze, pilatesie, rozciąganiu, jak i również rehabilitacji czy nawet w treningach siłowych i wytrzymałościowych. Z piłek fitness najchętniej korzystają kobiety, jednak wykorzystywanie ich podczas treningu zaleca się każdemu, niezależnie od stopnia zaawansowania czy preferowanej aktywności. Używanie ich niesie ze sobą dużo korzyści. Dowiedz się, do jakich treningów przystosowane są piłki fitness i jak z nich korzystać, jak dobrać swój sprzęt i czym kierować się podczas wyboru.

Do jakiego treningu wykorzystuje się piłki fitness?

W ofercie Sportano znajdziesz różne piłki fitness przystosowane do konkretnych treningów i typów ćwiczeń. Klasyczne piłki gimnastyczne idealnie nadadzą się do pilatesu, ćwiczeń rehabilitacyjnych, poprawy koordynacji i równowagi oraz prostych ćwiczeń pomagających wzmocnić mięśnie i zrzucić zbędne kilogramy. Piłki wall ball oraz slam ball świetnie sprawdzają się przy bardziej wymagających treningach, na przykład siłowych i wytrzymałościowych. Bardzo często sięgają po nie osoby uprawiające cross training.

Jaki rozmiar piłki gimnastycznej wybrać?

Piłki gimnastyczne

Podczas wyboru klasycznej piłki gimnastycznej najważniejszą cechą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, jest jej rozmiar. Konkretne średnice dopasowane są do określonego przedziału wzrostu, tak by ćwiczenia były jak najbardziej komfortowe i proste w wykonaniu. Piłka o średnicy 45 centymetrów dopasowana jest do osób o wzroście od 140 do 150 cm. Średnica 55 centymetrów będzie idealna dla wzrostu od 151 do 165 centymetrów, a piłka gimnastyczna 65 centymetrów sprawdzi się dla osób mierzących od 166 do 175 centymetrów. Jeśli masz od 176 do 185 centymetrów wzrostu, powinieneś wybrać piłkę gimnastyczną 75 centymetrów, a przy wzroście powyżej 185 centymetrów średnicę 85 lub nawet 95 centymetrów. W ofercie Sportano znajdziesz również piłki gimnastyczne z wypustkami, które przeznaczone są do masażu.

Piłki slam ball

W naszej ofercie znajdują się również piłki typu wall ball oraz slam ball. Są to nowsze odpowiedniki piłki lekarskiej nazywanej również rehabilitacyjną, która przeznaczona jest do treningów wspomagających powrót do zdrowia. Klasyczne piłki lekarskie pokryte są skórą naturalną lub syntetyczną. Dziś do treningów siłowych, wydolnościowych i funkcjonalnych wykorzystywane są piłki slam ball wykonane z gumowej powłoki oraz piłki wall ball ze skóry syntetycznej, ze wzmocnionymi szwami oraz wypełnieniem różniącym się od klasycznych piłek lekarskich. Piłki slam ball zbudowane są z trzech warstw: odpornej gumy, materiału antypoślizgowego oraz granulatu nadającego ciężar. Piłki slam ball ważyć mogą od 4 do 70 kilogramów, a ich zaletą jest to, że niezależnie od wagi nie różnią się od siebie wielkością. Dzięki zewnętrznej warstwie tworzywa sprzęt jest odporny na warunki atmosferyczne, co sprawia, że piłki można używać nawet na zewnątrz.

Piłki wall slam

Piłki wall slam posiadają dwie powłoki – zewnętrzną, wykonaną zazwyczaj ze skóry ekologicznej i wewnętrzną, wypełnioną materiałem, który nadaje ciężkości. Są odporne na pęknięcia oraz deformacje podczas użytkowania. Piłki mogą mieć również specjalne uchwyty ułatwiające ćwiczenie. Wall slam ze względu na materiał wykonania zalecane są do treningów w pomieszczeniach. Dzięki swojej specyficznej strukturze idealnie nadadzą się do treningów w domu oraz mieszkaniu, ponieważ przy upadku nie wydają głośnego dźwięku. W naszej ofercie znajdziesz piłki ważące od 3 do nawet 15 kilogramów. Zarówno slam ball, jak i wall ball idealnie nadadzą się do intensywniejszych ćwiczeń.

Rozwiń opis Zwiń opis