Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Scyzoryki

Scyzoryki – wielofunkcyjne i niezawodne modele w sklepie Sportano 

Scyzoryk stanowi wielofunkcyjne narzędzie, które może okazać się przydatne w wielu sytuacjach. Może sprawdzić się podczas prostych prac domowych, napraw, majsterkowaniu, a także w podróży czy w trakcie wędrówek na szlaku. Przede wszystkim wybrany model powinien być wielofunkcyjny, odznaczać się wysoką jakością wykonania, trwałością, a także właściwym dopasowaniem do potrzeb użytkowania. W sklepie sportowym Sportano.pl znajdziesz scyzoryki od sprawdzonego producenta, jakim jest Victorinox.  

Kiedy warto kupić scyzoryk? 

Scyzoryk jest bardzo popularnym narządzeniem, który wybierany jest przez szeroką liczbę osób do różnego rodzaju zastosowań. Na rynku znajdują się scyzoryki uniwersalne, sprawdzające się dla większości osób. Z kolei scyzoryki turystyczne to elementy niezbędne podczas górskich wędrówek, które powinny zabierać ostrza, nożyczki, pęsetę czy otwieracze. Modele do samochodu najczęściej mają uniwersalne elementy lub rozbudowane są o różne śrubokręty. Scyzoryki sprawdzą się także dla majsterkowiczów i wędkarzy oraz podczas podróży. Jeśli potrzebujesz narzędzia do prac domowych, napraw oraz w trakcie podróżowania, scyzoryk to niezbędny sprzęt. Świetnie sprawdzi się na szlaku, gdy będziesz potrzebować scyzoryka podczas biwakowania.  

Co powinien oferować scyzoryk – scyzoryki wielofunkcyjne 

Scyzoryki wielofunkcyjne, jak sama nazwa wskazuje, powinny umożliwiać kilka funkcji i być przydatne w wielu sytuacjach. Przede wszystkim tego typu narzędzia posiadają:  
ostrza – małe i duże; 

  • pęsetę – przydatna w wielu sytuacjach, również podczas majsterkowania i w terenie; 
  • pilnik – przydatny podczas uszkodzenia paznokci;  
  • nożyczki – sprawdzą się praktycznie w każdej ewentualności; 
  • śrubokręt – o mniejszych rozmiarach, szczególnie zalecany element, gdy scyzoryk będzie użytkowany w domu lub w samochodzie; 
  • korkociąg/otwieracz do butelek i puszek
  • hak – przydatny u wędkarzy lub podczas przenoszenia drobnych elementów. 

Alternatywą dla scyzoryków są również popularne narzędzia multitool, które charakteryzują się rozbudowanym funkcjami i jednocześnie wyróżniają się większymi rozmiarami.  

Wybór właściwego scyzoryka 

Wybierając scyzoryk wielofunkcyjny, przede wszystkim warto kierować się ilością elementów i tym, w jakich sytuacjach będzie potrzebne narzędzie. Jak już wspomniano, na rynku występuje scyzoryk myśliwski, dla wędkarzy, majsterkowiczów czy turystyczny. Dlatego warto określić przeznaczenie narzędzie, a także, aby był w pełni wygodny w użytkowaniu − o niewielkich wymiarach, elegancki, łatwy w przechowywaniu i kompaktowy. Dzięki temu możesz zabrać scyzoryk w dowolne miejsce, a jednocześnie będziesz mógł szybko z niego korzystać. Istotny jest także materiał wykonania samego scyzoryka, który powinien być najwyższej jakości i odporny na uszkodzenia czy działanie czynników atmosferycznych. Najczęściej do wykonania narzędzia używa się stali, a wykończenie stanowią tworzywa syntetyczne lub ABS. Jeśli potrzebujesz kompaktowego narzędzia, długość i szerokość to parametry, które warto wziąć pod uwagę.  

Marki oferujące scyzoryki wysokiej jakości 

W asortymencie sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości scyzoryki Victorinox, które wykonane zostały z profesjonalnych materiałów i wyposażone są w różnego rodzaju elementy. Z pewnością wybrany model scyzoryka przyda się podczas wielu sytuacji w terenie, w domu lub w trakcie podróży. Wystarczy, że dopasujesz produkt do własnych potrzeb, ponieważ w naszej ofercie znajdziesz zarówno uniwersalne modele, jak i bardziej rozbudowane narzędzia z wieloma funkcjami.  

Rozwiń opis Zwiń opis