• Darmowa dostawa
  • 30 dni na zwrot
  • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Ergon

Produkty: 2

Zobacz jako

Niemiecka marka Ergon to jeden z największych na świecie producentów specjalistycznych akcesoriów rowerowych jak siodełka i chwyty. Ergon to synonim ewolucji i ciągłego rozwoju. Firma na przestrzeni lat cały czas poszerzała swój asortyment, udoskonalała powstałe już produkty oraz opracowywała innowacyjne rozwiązania technologiczne, które znacznie wpływają na podniesienie funkcjonalności każdego komponentu.  
 
Już w 2004 roku firma wypuściła do sprzedaży prekursorski chwyt skrzydełkowy, który został sprzedany na całym świecie w milionach egzemplarzy. Zaledwie dwa lata później marka opracowała także specjalistyczny plecak z technologią Flink®. Firma Ergon zrewolucjonizowała również podejście do projektowania siodełek rowerowych. W 2011 roku powstał pierwszy model siodła z wypustkami, w których zastosowano innowacyjną piankę EVA. Było to wówczas duże odkrycie, które wpłynęło na poprawę komfortu rowerzystów w trakcie jazdy. Wśród innych nowoczesnych produktów, które stały się kamieniem milowym zarówno dla rozwoju marki, jak i dla branży rowerowej, można wymienić m.in. zaprojektowany na użytek mistrzyni świata XC Iriny Kalentievy kokpit CX2, a także siodełko z włókien biodegradowalnych – SR2 BioComp
 
W 2014 roku marka poszerzyła swoją ofertę także o technologiczne akcesoria rowerowe i zaprojektowała aplikację, która umożliwiła rowerzystom dobranie dla siebie odpowiedniego siodełka na podstawie wprowadzonych przez niego danych. Wtedy światło dzienne ujrzało również nowoczesne narzędzie pomiarowe, określające posturę rowerzysty. 

Rozwiń opis Zwiń opis