Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Pianki do nurkowania

Pianki do nurkowania – wybierz idealną piankę w sklepie internetowym Sportano 

Jeśli nurkujesz lub uprawiasz różnego rodzaju sporty wodne, pianka do nurkowania wykonana z neoprenu to podstawowy element wyposażenia. Przede wszystkim chroni przed wychłodzeniem, przedostaniem się wody, a także szkodliwym działaniem promieni słonecznych podczas pływania. W Sportano znajdziesz wysokiej jakości pianki do nurkowania od marki Cressi, gdzie możesz wyposażyć się w całkowicie zakryte modele, kroje z krótkim lub długim rękawem oraz stroje jednoczęściowe.  

Czemu warto kupić piankę do nurkowania? 

Przede wszystkim pianka do nurkowania ma za zadanie utrzymać komfort termiczny podczas pływania. Wykonana zazwyczaj z neoprenu, który nie przepuszcza wody i ochrania przed przedostaniem się zimna. Oprócz tego pianki neoprenowe odpowiadają za wysoką wyporność, dlatego warto korzystać z nich nie tylko podczas nurkowania, ale również do uprawiania sportów wodnych. Ochraniają skórę przed promieniowaniem UV oraz zapobiegają działaniu wody morskiej (słonej), co ma negatywny wpływ na stan skóry. Podczas nurkowania na głębszych wodach, pianka chroni również przed drapieżnikami żyjącymi w wodzie, dzięki czemu unikniesz poparzeń czy otarć o ostre elementy. 

Rodzaje pianek do nurkowania 

Szukając odpowiedniej pianki do nurkowania, można spotkać się z kilkoma rodzajami ze względu na działanie: mokre, suche i półsuche.  

  • Pianki do nurkowania mokre – przeznaczone do korzystania, gdy temperatura wody jest wysoka, chroni organizm przed przegrzaniem i sprawdzi się do uprawiania sportów wodnych na niewielkich głębokościach. Zazwyczaj grubość pianki mokrej wynosi około 2-3 mm, dzięki czemu dają maksymalną swobodę ruchów.  
  • Pianki do nurkowania suche – gwarantują całkowitą izolację przed przedostaniem się wody, dlatego sprawdzą się do użytku w zimniejszych wodach. Zazwyczaj to pianka o grubości około 6-7 mm.  
  • Pianki do nurkowania półsuche – to model pośredni, który nie zapobiega całkowicie przedostaniu się wody, ale nie przepuszcza jej tak, jak pianki mokre. Przeznaczone do użytkowania w temperaturze około 10-20 stopni.  

Wśród rodzajów pianek do nurkowania można wyróżnić takie z długą nogawką, które zapewniają pełną ochronę przed zimnem, a także z krótką nogawką. Druga wersja pianki sprawdzi się podczas pływania w cieplejszych akwenach. Dostępne na rynku są również pianki z krótkim i długim rękawem, a także jednoczęściowe stroje neoprenowe damskie do pływania. 

3 mm, 5 mm, 7 mm - grubość pianki do nurkowania 

Grubość pianki do nurkowania to bardzo ważny parametr, ponieważ zapewnia odpowiednie właściwości termoizolacyjne podczas pływania. Im większa grubość materiału, tym mniej ciepła będzie się tracić. Grubości pianki do nurkowania wahają się od około 1,5 mm do nawet 8 mm. Pianka do nurkowania 3 mm będzie odpowiednia do użytku w cieplejszej wodzie (do około 20 stopni Celsjusza). Z kolei pianka do nurkowania 5 mm to propozycja na akweny o temperaturze około 15-20 stopni. Najgrubsze pianki jak 6 czy 7 mm przeznaczone są do użytku w zimnej wodzie.  

Bezpieczna i funkcjonalna pianka do nurkowania – jak wybrać odpowiedni model? 

Pianka do nurkowania powinna być odpowiednio dopasowana pod względem rozmiaru. Zbyt ciasny materiał będzie ograniczał wykonywanie ruchów, a zbyt luźny nie ochroni dobrze przed zimnem i przedostaniem się wody. Dopasuj również grubość materiału do miejsca, w którym będziesz nurkował. 

Dodatkowo pianki do nurkowania możesz znaleźć z różną długością nogawek, a także bardziej lub mniej zabudowane. Do nurkowania w zimniejszej wodzie wybierz skafandry, które zakrywają znaczne części ciała. Do pływania w ciepłych wodach, można wybrać piankę z krótką nogawką lub jedynie jednoczęściowy strój neoprenowy.  

Jak wybrać piankę do nurkowania dla dziecka? 

Przede wszystkim, aby pianka do nurkowania dla dziecka spełniała wszystkie zadania, musi być odpowiednio dopasowana do ciała i warunków, w których będzie użytkowana. Dopasuj rozmiar do pociechy tak, aby nie ograniczać wykonywania ruchów w wodzie. Z kolei grubość najlepiej wybrać do danej aktywności, gdzie do długotrwałego spędzania czasu w wodzie sprawdzą się pianki powyżej 3-4 mm grubości. Jeśli pianka ma jedynie ochronić przed zimnem czy słońcem, wystarczą modele o grubości 2-3 mm. W zależności od miejsca pływania, u dzieci najlepiej sprawdzą się pianki do nurkowania mokre oraz półsuche.  

Rozwiń opis Zwiń opis