Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

reusch

Rękawice bramkarskie

Rękawice bramkarskie – wybierz dopasowany i niezawodny model w sklepie sportowym Sportano 

Rękawice bramkarskie to najważniejszy sprzęt wykorzystywany przed bramkarza podczas treningów czy meczowych rozgrywek. Przede wszystkim rękawice odpowiadają za ochronę dłoni, a także poprawiają czucie i chwyt piłki. W ofercie sklepu Sportano.pl znajdziesz szeroki wybór rękawic bramkarskich pod względem zastosowanych materiałów i rozmiarów. Z pewnością dopasujesz odpowiedni model do własnych potrzeb. U nas wyposażysz się w rękawice od profesjonalnych marek takich jak TITAN, SELECT, uhlsport, 4Keepers, PUMA, Reusch, Football Maters czy RG

Rodzaje i rozmiary rękawic bramkarskich 

Rozmiar rękawic bramkarskich to niezwykle istotna kwestia, ponieważ źle dopasowany wymiar będzie utrudniał grę i sprawi dyskomfort. Większość producentów oferuje podobną rozmiarówkę, ale żeby być pewny – warto przeanalizować tabelkę z rozmiarem przed zakupem. W tym celu warto zmierzyć szerokość dłoni na wysokości kłykci za pomocą miarki krawieckiej czy linijki i porównać z danymi od producenta. Przedział rozmiarów rękawic to zazwyczaj od 3 do 12.  

Rękawice bramkarskie można podzielić ze względu na krój, gdzie wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje:  

  • Negative Cut – rękawice wykonane są poprzez zszycie paneli bocznych i pianki wewnętrznym szwem, co zapewnia odpowiednie dopasowanie do dłoni i wygodę; 
  • Krój płaski Flat – budowa polega na szyciu, które łączy panel boczny z pianką, co umożliwia uzyskanie wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia modelu; 
  • Rollfinger – czyli krój, który polega na obszyciu pianką palców dookoła, co poprawia powierzchnię chwytu i jednocześnie umożliwia wygodne użytkowanie.  

Oprócz tego wybór odpowiednich rękawic uzależniony jest również od zastosowanej pianki. W tym przypadku wybór jest bardzo obszerny i można piankę podzielić na:  

  • Soft – jedno z najtańszych rozwiązań, które cechuje się wytrzymałością i dobrym chwytem; 
  • Hardground – pianka świetnie sprawdza się na boiskach o twardych nawierzchniach;  
  • Aqua – pianka stosowana w niesprzyjających warunkach, głównie w deszczu, często wyposażona w domieszkę lateksu naturalnego dla uzyskania lepszych właściwości; 
  • lateksowa – pianka stosowana w rozgrywkach meczowych, charakteryzuje się dobrym chwytem; 
  • Supersoft z domieszką lateksu – pianka cechuje się dobrym wykonaniem i wytrzymałością, najczęściej wybierana na treningi i rekreacyjne rozgrywki. 

Marki oferujące rękawice bramkarskie najwyższej jakości 

W Sportano oferujemy wysokiej jakości rękawice bramkarskie od sprawdzonych producentów jak TITAN, PUMA, Football Maters czy RG. Jeśli szukasz profesjonalnego produktu, wybierz rękawice bramkarskie 4Keepers. Niektóre modele wyposażono w usztywniony badhand, podwójne szycie palców na zewnątrz, a także w materiał, który zapewnia oddychanie dłoni. Elastyczne tworzywo pozwala na prawidłowe dopasowanie do dłoni, a bandażowe zapięcie usztywnia nadgarstek. W rękawicach tej marki można spotkać także trzy punktowe zapięcie, które sprawia, że rękawica doskonale trzyma się na dłoni. Z kolei rękawice bramkarskie Select przeznaczone są na rozgrywki meczowe, treningi, a także ćwiczenia na nawierzchniach naturalnych. Wśród produktów znajdziesz modele z poszerzoną strefą chwytu, a także krojem płaskim, Flat Cut i Negative Cut. W naszym sklepie możesz wyposażyć się w rękawice bramkarskie uhlsport i rękawice bramkarskie Reusch, gdzie znajdziesz modele zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  

Wybór niezawodnych rękawic bramkarskich 

Wybierając odpowiedni model rękawic, dopasuj ich rodzaj do przeznaczania, a mianowicie kroju i zastosowanej pianki, gdzie można podzielić rękawice na meczowe oraz treningowe. Meczowe rękawice to zazwyczaj modele profesjonalne dla zawodników biorących udział w rozgrywkach. Wykonane z wysokiej jakości lateksu dla uzyskania lepszej ochrony palców i pianki o maksymalnej wygodzie chwytu.  

Treningowe rękawice to modele nie tylko na treningi, ale również przeznaczone dla początkujących bramkarzy, którzy dopiero doskonalą swoje umiejętności. Cechują się nieco mniejszą przyczepnością, ale są na tyle wytrzymałe, aby poradzić sobie na różne warunki gry. Niekiedy można spotkać rękawice dopasowane do pogody, gdzie na mokre warunki stosuje się piankę aqua ze specjalnie wykonaną lateksową częścią na dłonie. Takie rozwiązanie gwarantuje pewny chwyt nawet podczas gry w deszczu. 

Rękawice bramkarskie – z usztywniaczami czy bez? 

Rękawice bramkarskie z usztywniaczami to dodatkowa stabilizacja palców. Zapewniają nie tylko wysoki poziom komfortu, ale również pozwalają uniknąć kontuzji, które podczas odbierania strzałów mogą się przydarzyć. Jednak rękawice bramkarskie z usztywniaczem to nieco gorsze czucie piłki, dlatego przed zakupem odpowiedniego modelu, warto przetestować oba produkty. Usztywniacze to propozycja dla osób, potrzebujących dodatkowej ochrony podczas gry, a jednocześnie często mają problem z kontuzjami palców.  

Wybór rękawic bramkarskich dla dzieci 

Rękawice bramkarskie dziecięce powinny być przede wszystkim dopasowane pod względem rozmiaru, gdzie najlepiej zmierzyć szerokość dłoni na wysokości kłykci. Najczęściej rozmiary wyglądają od 3 do 12, gdzie modele o rozmiarze 11 lub 12 to propozycje dla dorosłych. Przeciętny rozmiar dla dzieci waha się w granicach 3 do 8. Jednak wśród produktów dla dzieci spotkać rękawice bramkarskie rozmiar 6, rękawice bramkarskie rozmiar 7 oraz rękawice bramkarskie rozmiar 8. Dziecko podczas rozgrywek lub treningów musi odczuwać komfort, dlatego wybierz model z miękkich materiałów, a także usztywniaczem dla lepszej ochrony palców.  

Wybór rękawic bramkarskich do 100 zł 

Cena rękawic bramkarskich waha się od 100 nawet kilkuset złotych, a wszystko to od zastosowanych materiałów, kroju czy pianki. Tańsze produkty przeznaczone są na treningi czy rekreacyjne rozgrywki meczowe. Posiadają często widoczne szwy i nie zawsze prawidłowo przepuszczają powietrze, dlatego warto zwracać uwagę na odpowiednie modele. Wybierając rękawice bramkarskie do 100 zł, najczęściej można spotkać krój Flat i piankę Soft lub Supersoft. W ofercie sklepu Sportano znajdziesz rękawice bramkarskie juniorskie oraz przeznaczone dla dorosłych we wspomnianym budżecie od marek takich jak PUMA, uhlsport, SELECT czy Reusch.  

Rękawice bramkarskie dla profesjonalistów 

Jeśli szukasz profesjonalnych rękawic bramkarskich, przede wszystkim zwróć uwagę na zastosowany krój i piankę. To produkty zaprojektowane w oparciu o nowoczesne technologie, które zapewniają wygodę i doskonałe właściwości chwytu. Niektóre modele mogą posiadać podwójny system zapięcia, elastyczne ochraniacze czy oddychający backhand. W naszym sklepie znajdziesz profesjonalne rękawice bramkarskie w różnym przedziale cenowym od renomowanych producentów jak 4Keepers, TITAN, Reusch, PUMA czy uhlsport.  

Rozwiń opis Zwiń opis