Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Łożyska do rolek

Łożyska do rolek – niezawodne i wytrzymałe modele w sklepie Sportano 

Jazda na rolkach to coraz bardziej popularna aktywność zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Pozwala spędzić czas na świeżym powietrzu, rozwija koordynację ruchową, zwiększa wydolność organizmu i daje dużo radości. Odpowiednio dobrane rolki wpływają nie tylko na komfort, ale również bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli planujesz zakup właściwego modelu, przyjrzyj się również łożyskom, które odpowiadają za płynność poruszania się w terenie. W asortymencie sklepu Sportano.pl znajdziesz łożyska do rolek w różnych wariantach i wymiarach od sprawdzonych producentów takich jak FILA, K2, Rollerblade czy Powerslide.  

Rodzaje i wymiary łożysk do rolek 

Najbardziej podstawowym rodzajem łożysk jest ABEC, który zaprojektowany z metalowych kulek w wianku. Najczęściej spotykane w rolkach do jazdy miejskiej i rekreacyjnej. Oprócz specjalnych kulek znajduje się również smar, który odpowiada za zmniejszone tarcie w czasie jazdy. Cyfry przy symbolu ABEC: 1, 3, 5, 7 czy 9 wskazują, do jakiego rodzaju jazdy przeznaczony jest wybrany model. Oprócz tego na rynku występują również łożyska SG, w których znajduje się smar silikonowy, poprzez który opór toczenia jest mniejszy w porównaniu do ABEC. Z kolei łożyska ILG posiadają 6 kulek, zamiast 7 i są one znacznie większe, dzięki czemu cechują się mniejszym oporem tarcia. To także bardziej wytrzymałe łożyska i często wybiera się je do dynamicznej jazdy.  

Jak już zostało wspomniane, po oznaczeniu rodzaju łożyska występuje cyfra. Im wyższa podana wartość, tym opory toczenia są mniejsze. ABEC 3 i ABEC 5 są znacznie wolniejsze niż modele z oznaczeniem cyfr 7 lub 9. 

Dodatkowo łożyska mają odpowiednie rozmiary, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Klasyczny rozmiar to najczęściej łożyska 608, które przeznaczone są dla początkujących i osób, preferujących rekreacyjną oraz spokojną jazdę. Dla bardziej zaawansowanych i jednocześnie dla miłośników dynamicznej jazdy zaleca się wybór łożysk o średnicy 688 czy 698

Wybór właściwych łożysk do rolek 

Wybierając odpowiednie łożyska, należy wziąć pod uwagę, że im wyższy numer łożysk, tym jazda na rolkach będzie szybsza i bardziej dynamiczna. Łożyska ABEC 5 to propozycja dla osób, które wolą rekreacyjną i fitnessową jazda, a ABEC 7 lub 9 to modele przeznaczone dla miłośników szybkiej jazdy. Warto wiedzieć, że najbardziej uniwersalne rodzaje łożysk to ABEC 5 i ABEC 7. Im niższy numer przy łożysku, tym jest ono trwalsze, odporne na uszkodzenia i cechuje się większą żywotnością.  

Przed zakupem należy zastanowić się, do jakiej jazdy łożyska będą wykorzystywane. Im lepsze toczenie, tym znacznie lepszych łożysk potrzeba pod względem materiałów wykonania. Oprócz tego zwróć uwagę na konstrukcję osłon (jedna, dwie, mocowane na stałe lub wyjmowane).  

Marki oferujące łożyska do rolek wysokiej jakości 

W asortymencie sklepu sportowego Sportano znajdziesz wysokiej jakości łożyska do rolek od sprawdzonych marek takich jak FILA, K2, Rollerblade czy Powerslide. U nas wyposażysz się w łożyska przeznaczone do rekreacyjnej, miejskiej, dynamicznej czy fitnessowej jazdy. Oferujemy łożyska w różnych wariantach, a także modele, które cechują się wytrzymałą i odporną na uszkodzenia konstrukcją. Jeśli nie wiesz, na jakie produkty się zdecydować, skorzystaj z naszej obsługi klienta, która pomoże Ci wybrać właściwe modele.  

Rozwiń opis Zwiń opis