Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Rolki dla dorosłych

Rolki dla dorosłych – wybierz wygodne i niezawodne modele w sklepie sportowym Sportano 

Ciepłe dni sprzyjają formie aktywności, jaką jest jazda na rolkach. To znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu na zewnątrz zarówno samemu, jak i z bliskimi. Jazda na rolkach pozwala łączyć aktywność fizyczną z relaksem, dlatego oprócz odpowiednich umiejętności, należy pamiętać o właściwym sprzęcie. W sklepie sportowym Sportano.pl znajdziesz rolki dla dorosłych od sprawdzonych marek takich jak Tempish, FILA, K2, Roces, Rollerblade, Spokey, Bladerunner, Playlife czy Powerslide.  

Rolki dla dorosłych – wybór nie musi być trudny 

Nie wiesz, jak wybrać rolki dla dorosłych? Rolki dla dorosłych damskie lub męskie powinny być dobrane pod względem długości szyny, rodzaju łożysk i kółek – to najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę. Najczęściej można spotkać się z rolkami z 3 lub 4 kółkami, a ich średnica mierzona jest w milimetrach. Im mniejsze kółka, tym jazda jest znacznie wolniejsza. Jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania, najlepiej wybrać kółka o średnicy od 70 do 85 milimetrów. Z kolei twardość kółek oznacza się literą A, która określa stopień twardości. Im mniejsza wartość, tym kółka są znacznie bardziej miękkie, a zazwyczaj można spotkać miękkie kółka od 72A do 82A. Twarde modele to stopień twardości od 84A do 101A. Istotna jest również klasa łożysk, gdzie występują oznaczenia ABEC lub SG, jednak to takie same łożyska. Różnica między nimi polega na sposobie smarowania – pierwsze smaruje się żelem (silikonowy), a drugie smarem. Początkujący powinni sięgać po rolki z łożyskami ABEC3 lub ABEC5, a bardziej doświadczeni po modele z ABEC7 i ABEC9.   

Rolki dla początkujących dorosłych 

Jeśli zastanawiasz się, jakie rolki na początek dla dorosłego wybrać to przede wszystkim zwróć uwagę na łożyska, kółka i długość szyny. Wspomniane elementy decydują nie tylko o bezpieczeństwie, ale wpływają na komfort jazdy. Najlepiej, aby rolki dla dorosłych początkujących miały kółka o średnicy około 79-83 mm. Oprócz tego istotna jest twardość kółek, gdzie określa się literą A ten parametr. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z rolkami, lepiej sprawdzą się kółka o twardości od 72A do 82A. To miększe modele, które stawiają większy opór, a jednocześnie pozwalają na osiągnięcie niskiej prędkości, co dla początkujących może okazać się właściwe. Dodatkowo wybierz rolki z łożyskami ABEC lub SG. ABEC to jednak popularniejsze rozwiązanie, a odpowiednie rolki na początek to modele z łożyskami ABEC 3 lub ABEC 5. 

Rolki dla osób dorosłych o wadze powyżej 100 kg 

Szukając odpowiednich rolek dla dorosłych, możesz natrafić na oznaczenia związane z maksymalną wagą użytkownika. Wynika to z zastosowanych materiałów czy elementów, które mają ograniczone obciążenie. Dlatego decydując się na wybrany model rolek, zwróć uwagę na wagę użytkownika. Jeśli szukasz bardziej uniwersalnych i miejskich rolek, wybierz rolki typu freeskate. Wykonane w taki sposób, aby radzić sobie z ostrymi zakrętami, a jednocześnie zwrotne i wygodne.  

W Sportano znajdziesz rolki dla dorosłych powyżej 100 kg od marek takich jak FILA, Tempish, Powerslide czy IMPALA. Z pewnością wybierzesz odpowiedni model dopasowany do Twoich potrzeb. 

Materiały, z których wykonywane są rolki dla dorosłych 

Dobre rolki powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów oraz tworzyw wewnątrz obuwia, które gwarantują prawidłową cyrkulację powietrza. Najlepiej sprawdzą się modele wyposażone w panele wentylacyjne. Jednak podczas wyboru odpowiednich rolek, należy zwrócić uwagę na materiał wykonania kółek. Najczęściej można spotkać rolki kauczukowe dla dorosłych, czyli zaprojektowane z poliuretanu (nazywany kauczukiem syntetycznym). Niektóre modele mają kółka wykonane z plastiku, to głównie produkty dla dzieci, ale charakteryzują się słabą przyczepnością i trwałością. Coraz rzadziej spotykane są gumowe kółka, a ich zaletą jest bez wątpienia cicha praca.  

Rozmiary rolek dla dorosłych i ich właściwy wybór 

Wybór odpowiedniego rozmiaru rolek wcale nie jest prosty, ponieważ podobnie jak obuwie narciarskie, rolki odpowiadają za skuteczny transfer energii oraz kontrolę. Wszystko to przekłada się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Źle dobrany rozmiar jednocześnie wpływa na złe ułożenie stopy w bucie. Zazwyczaj konstrukcja wewnętrznej wkładki jest dopasowana do kształtu stopy i posiada wiele rozwiązań, które ułatwiają jej ułożenie. Warto wiedzieć, że rozmiar rolek może znacząco odbiegać od rozmiaru noszonego przy butach na co dzień. Dlatego przed zakupem należy zmierzyć rozmiar stopy i porównać z wynikami podawanymi przed producenta. Większość z nich podaje numer wkładki od 23 do 31 centymetrów lub klasyczną rozmiarówkę jak w przypadku innego obuwia.  

Warto zakładać rolki na skarpetki, w których będzie się jeździć, a następnie sprawdzić, czy nie ma luzów lub obuwie nie jest za ciasne. Uniknie się wówczas otarć i podrażnień skóry, a stopa w bucie musi być stabilnie oraz wygodnie ułożona.  

Marki oferujące rolki dla dorosłych wysokiej jakości 

W asortymencie sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz sprawdzone modele rolek od marek takich jak K2, FILA, Bladerunner, IMPALA, Roces, Powerslide, Spokey, Tempish, Rollerblade czy Playlife. Wybrane modele sprawdzą się do miejskiej jazdy, fitness, freeride czy po skateparku.  

Ceny rolek dla dorosłych zaczynają się od 200-300 zł, a mogą sięgać nawet kilkaset złotych. Wszystko zależy od zastosowanych materiałów, łożysk czy rozwiązań. Przede wszystkim należy dopasować przeznaczenie rolek do jazdy, a także wybrać właściwy rozmiar. Tanie rolki dla dorosłych i w dobrej jakości zaczynają się już od 200 zł.  

Rozwiń opis Zwiń opis