Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Piłki do squasha

Piłki do squasha na Sportano.pl

Przy tak dynamicznej dyscyplinie jak squash liczy się każdy, nawet najmniejszy detal. Dlatego w Sportano znajdziesz najwyższe jakości piłki do squasha od topowych marek, jak HEAD czy Tecnifibre.  

Rodzaje piłek do squasha a poziom zaawansowania: jaką wybrać?

Profesjonalne piłki do squasha mają średnicę ok. 4 cm i ważą ok. 24 g. Przeważnie wykonane są z gumy lub innych materiałów syntetycznych. Są dwa rodzaje piłek do squasha: wolne i szybkie. Wolne, oczywiście zgodnie z nazwą, osiągają mniejszą prędkość i zapewniają niższy skok. Jednocześnie od zawodnika wymagają szybszej reakcji na odbicie i większej precyzji. Zatem piłki wolne przeznaczone są dla zawodników zaawansowanych oraz profesjonalistów. 

Piłki do squasha szybkie charakteryzują się wyższym skokiem i większą prędkością lotu. Dzięki temu czas na odbicie zwiększa się, a cała wymiana staje się mniej dynamiczna. Dlatego piłki do squasha szybkie nadają się dla początkujących i do gry rekreacyjnej, w której stawia się na przyjemność z gry lub doskonalenie techniki.  

Warto dodać, że piłki do squasha wymagają tzw. rozgrzania. To oznacza, że dopiero po wykonaniu odpowiedniej liczby odbić ich temperatura osiąga optymalną wartość do gry (ok. 45 stopni Celsjusza). 

Wybór piłki do squasha ułatwiają specjalne oznaczenia w postaci kropek. Jedna kropka to piłka do squasha o średniej szybkości, przeznaczona dla doświadczonych graczy. Z kolei dwie kropki to najmniejsze piłki wolne dla zawodowców, stosowane na turniejach.  

Piłki do squasha, które nie posiadają symbolu w postaci kropki to te szybkie, które powinni wybrać gracze początkujący. Zazwyczaj wymagają one jednocześnie minimalnego czasu rozgrzania, dlatego do rozgrywki można przejść niemal od razu.  

Najlepsze piłki do squasha od znanych marek sportowych

Przykładem piłki dla profesjonalistów, w tym graczy turniejowych i klubowych, oznaczonej dwiema kropkami jest Tecnifibre sq Balls Double Yellow Dot 2p, cechująca się najniższym współczynnikiem odbicia. Seria piłek do squasha Tecnifibre została zatwierdzona przez World Squash Federation (WSF - Światowa Federacja Squasha).  

Średnio zaawansowani gracze squasha powinni sięgnąć po Tecnifibre sq Balls Blue Dot 2p oznaczone jedną kropką. Natomiast dla osób początkujących świetnym wyborem będzie piłka do squasha HEAD Start Squash Ball. Ta wysokiej klasy piłka charakteryzuje się wysokim odbiciem, dlatego będzie idealnym rozwiązaniem na rozpoczęcie przygody z tą dyscypliną. 

Rozwiń opis Zwiń opis