Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Wakeboard

Wakeboard – rozpocznij swoją przygodę ze Sportano 

Wakeboarding jest dyscypliną, która staje się coraz bardziej popularna i daje duże możliwości, ponieważ można pływać na desce na wszystkich rodzajach akwenów. Łączy w sobie snowboard, surfing i narty wodne, a jazda na desce, trzymając linę na wyciągu, może okazać się dla Ciebie świetną aktywnością. W ofercie sklepu Sportano znajdziesz profesjonalny sprzęt do uprawiania tej dyscypliny sportów wodnych, w tym deskę do wakebordu, wiązania, pływadła, zestawy oraz akcesoria od marek takich jak JOBE, NeilPyde czy SLINGSHOT

Czym jest wakeboard i co wyróżnia go na tle innych sportów wodnych? 

Wakeboard jest połączeniem surfowania z nartami wodnymi, a do wykonywania wszystkich trików na wodzie niezbędna jest deska. W dłoniach trzyma się specjalny uchwyt z liną, która jest ciągnięta przed motorówkę lub wyciąg. Dzięki temu szybko rider porusza się na tafli wody i pokonuje odległości. Bardziej doświadczone osoby wykonują również podczas pływania triki oraz umieszcza się na wodzie różne platformy do ich wykonywania.  

Wakeboarding można uprawiać praktycznie na każdym akwenie wodnym i sprawdzi się u osób, które nawet nie mają podstawowej wiedzy w zakresie tego sportu. Na początku swojej przygody warto zaczerpnąć pomocy instruktora, a następnie samodzielnie trenować, aby nabyć wprawy.  

Wakeboard – w jaki sprzęt trzeba się wyposażyć? 

Zanim zaczniesz pływać na wakeboardzie, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt taki jak deska, wiązania czy akcesoria. Dzięki temu będziesz gotowy na każde warunki i komfortowo pokonasz długie odległości na wodzie.  

Deska do wakeboardu  

Deska to najważniejsze wyposażenie do uprawiania tego rodzaju sportu. Modele dla początkujących posiadają zazwyczaj płaski spód oraz pojedyncze finy z przodu i z tyłu. Pozwalają na szybki start i łatwe pokonywanie zakrętów. Deski dla doświadczonych riderów mają bardziej wyprofilowany spód i większa ilość finów. Takie zastosowanie umożliwia utrzymywanie większej kontroli nad sprzętem. Istotna jest również waga użytkownika. Im wyższa waga, tym lepiej wyposażyć się w dłuższą deskę. Większość producentów podaje odpowiednie wartości przy swoich produktach, aby każdy mógł dobrać odpowiednią deskę pod swój poziom zaawansowania.  

Wiązania wakeboard  

Łączą stopy z deską, dzięki czemu stabilnie poruszasz się na wodzie. Swoim wyglądem przypominają nieco buty do snowboardu, a podzielić je można na wiązania otwarte i zamknięte. Pierwsze rozwiązanie całkowicie obudowuje stopę. Z kolei drugie ma odsłoniętą przednią część na palce. Same wiązania powinny być maksymalnie komfortowe i dobrane do rozmiaru oraz kształtu stóp. U osób, które lubią wykonywać różnego rodzaju triki, sprawdzą się miększe wiązania, a u zawodników preferujących jazdę za motorówką — sztywne wiązania będą najlepszą opcją. 

Narty wodne  

Jeśli chcesz nieco urozmaicić technikę wakeboardu, możesz wyposażyć się w narty wodne zamiast deski. Wówczas najważniejsze, aby cała konstrukcja zapewniała maksymalną sztywność. Takie rozwiązanie pozwala zarówno na spokojną jazdę na wyciągu, jak i umożliwia wykonywanie różnych trików na wodzie. 

Kask 

Podczas pływania należy pamiętać o bezpieczeństwie, dlatego kask jest niezbędny, ponieważ chroni przed uderzeniami czy przeszkodami na wodzie. Powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, ale również nie może być zbyt ciężki. Przydatna w takim kasku będzie ochrona na uszy i wygodna wkładka wewnątrz

Pianka do wakeboardu 

Odpowiedni strój do sportów wodnych to podstawa, dlatego warto wyposażyć się w piankę neoprenową. Chroni przed wychłodzeniem organizmu, zapewniając jednocześnie stałą temperaturę ciała. Wykonana z tworzywa neoprenowego, które zwiększa wyporność i nie pozwala na nasiąknięcie materiału wodą. 

Dodatkowo możesz również wybrać pływadła, które przeznaczone są do holowania za motorówką. Zazwyczaj z możliwością zabrania dwóch i więcej osób. To świetna rozrywka na wodzie z bliskimi. W Sportano znajdziesz również zestawy do wakeboardu oraz akcesoria, dzięki czemu wyposażysz się w kompletny sprzęt niezależnie od poziomu zaawansowania i rodzaju akwenu, na którym pływasz. 

Jak wybierać sprzęt wakeboardowy, na jakie marki warto stawiać? 

Jeśli szukasz odpowiedniej deski do wakeboardingu, w sklepie Sportano znajdziesz produkty od marki JOBE oraz SLINGSHOT. Wśród modeli możesz wybrać produkt z płaskim spodem oraz bardziej wyprofilowany dla osób zaawansowanych. Dobierz deskę przede wszystkim do poziomu umiejętności i swojej wagi, aby nie ograniczała wykonywania trików oraz była stabilna na wodzie. Oprócz tego wiązania najlepiej wybrać miękkie. Nie będą powodować ucisku i odpowiednio dopasują się do stopy. Niektóre modele marki SLINGSHOT posiadają K9 Mounting System, który wzmacnia połączenie buta z deską, a jednocześnie pozwala na większą szerokość oraz kąt nachylenia. Wbudowane w pięty linerów, J Bars, obejmują tylną część kostki ridera w celu wyeliminowania luzów. W poszczególnych modelach wiązań JOBE zastosowano miękką i ergonomiczną wkładkę oraz podkładki pod pięty i modelowany 3D język dla lepszego dopasowania. Jeśli szukasz dodatkowych elementów do wakeboardu zamiast deski – proponujemy pływadła lub narty wodne od marki JOBE w różnych wariantach rozmiaru.  

Wśród sprzętu warto wyposażyć się jeszcze w kask i odzież neoprenową, aby nie tylko odczuwać wygodę i bezpieczeństwo podczas pływania.  

Jak rozpocząć przygodę z wakeboardem? 

Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem wodnym, warto sięgnąć po pomoc instruktora, który pokaże wszystkie techniczne szczegóły. Dzięki temu dowiesz się, jak zginąć nogi, w jaki sposób trzymać uchwyt czy układać ręce. Podczas pływania na desce niezwykle ważne jest odpowiednio przenosić ciężar ciała na poszczególne partie. Po opanowaniu podstaw, kolejne wyjazdy na deskę będą utrwaleniem i zdobywaniem niezbędnych umiejętności. Po nabraniu doświadczenia warto zapoznać się z podstawowymi ewolucjami i trikami. Co ważne, wakeboarding to doskonała aktywność na prawie każdym akwenie wodnym, a także istnieje kilka wakeparków, które mają specjalne wyciągi i rampy do wykonywania wspomnianych ewolucji z deską.  

Rozwiń opis Zwiń opis