Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Pozostałe akcesoria treningowe

Akcesoria fitness – wybierz właściwe w ofercie sklepu Sportano  

W kategorii Pozostałe akcesoria fitness na Sportano.pl dostępne są uchwyty do pompek, kółka gimnastyczne, stepy do aerobiku, dyski poślizgowe, ściskacze do dłoni oraz deski do balansowania, dzięki którym wzbogacisz swój trening. W ofercie sklepu sportowego nie brakuje kołków rozporowych dla stabilnego montowania sprzętu siłowego. Sięgnij po sprawdzone produkty cenionych marek, m.in.: Spokey, inSPORTline, Fischer, BenchK, SKLZ, Thorn Fit, HMS, Body Sculpture czy Schildkröt

Stepy do aerobiku, kółka gimnastyczne, uchwyty do pompek – w jakie akcesoria fitness warto się wyposażyć? 

Uchwyty do pompek 

Uchwyty do pompek pomagają odciążyć nadgarstki oraz dłonie, a przez to mocniej angażują barki i klatkę piersiową. Ponadto dają szerokie pole manewru do trenowania różnych wariantów klasycznej pompki, a także pozwalają zwiększyć zakres ruchu (można zrobić głębsze zejście w dół) oraz intensywność treningu. 

Kółka gimnastyczne 

Poręczne uchwyty w kształcie pierścieni połączonych z taśmami lub linami (np. nylonowymi), które mocuje się do sufitu (np. za pomocą ramy) czy bramy treningowej (za pomocą np. haka). 

Wyróżnia się kilka rodzajów kółek gimnastycznych z uwagi na materiał, z którego zostały wyprodukowane: drewniane (dobra przyczepność), stalowe (wytrzymałe i odporne na uszkodzenia) i plastikowe (odporne na warunki atmosferyczne). Przy zakupie zwróć uwagę na atesty i certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo, średnicę pierścienia (np. uniwersalna wynosi 28 mm) oraz możliwość regulowania taśm. 

Step do aerobiku 

Stosowany głównie w klubach fitness z powodzeniem uzupełni domową siłownię i pozwoli zmodyfikować ćwiczenia cardio (np. wbieganie na step, zeskok do przysiadu itp.) czy siłowe (przysiad sumo z hantlami czy kettlebells). Step do aerobiku powinien posiadać regulację wysokości w przynajmniej dwóch lub trzech zakresach (w zależności od stopnia wytrenowania), antypoślizgową powierzchnię (zwykle guma z wypustkami), antypoślizgowe podkładki i mieć odpowiednią nośność dopasowaną do wagi użytkownika.  

Deska do balansowania 

Można z niej korzystać niezależnie od wieku i kondycji, aby poprawić motorykę i równowagę oraz wzmocnić mięśnie i stawy. Deska do balansowania jest znakomitym uzupełnieniem treningów pod takie sporty, jak: narciarstwo, snowboard, tenis, windsurfing, zajęcia fitness i inne, w których liczy się dobra koordynacja i balans. Wykorzystywana jest również w rehabilitacji w celu m.in.: poprawy stabilności ruchowej. 

Dyski poślizgowe 

Dyski poślizgowe to dwustronne, płaskie podkładki, z którymi wykonasz trening stabilizacyjny, wzmacniający nogi, pośladki, brzuch i ramiona, ogólnorozwojowy, jak i urozmaicisz ćwiczenia siłowy. Wykorzystując jako obciążenie ciężar własnego ciała oparty na specjalnych podkładkach mocno angażujesz tzw. mięśnie core odpowiedzialne za prawidłową postawę i poprawiasz koordynację oraz równowagę.  

Ściskacze do dłoni 

To proste urządzenie o kompaktowym rozmiarze pomoże Ci wzmocnić przedramiona, poprawić mobilność nadgarstka oraz dłoni i zwiększyć siłę chwytu, co jest szczególnie istotne, jeśli podnosisz ciężary, wspinasz się, grasz w siatkówkę lub koszykówkę, trenujesz sztuki walki czy wracasz po kontuzji tej części kończyny górnej.  

Warto wybrać ściskacze do dłoni z aluminium (lekkie, odporne na uszkodzenia) o ryflowanych, gumowych lub piankowych uchwytach (pewny chwyt) i szerokim zakresie oporu. 

Typy uchwytów do pompek – na co zwracać uwagę podczas zakupów? 

Klasyczne uchwyty do pompek 

Poręcze do wzmacniania głównie klatki piersiowej, mięśni naramiennych i tricepsu powinny być wykonane z wytrzymałego, ale lekkiego materiału, np. stalowe oraz posiadać antypoślizgowe nakładki i stopki (np. z gumy lub neoprenu). Zwróć uwagę na ich nośność uchwytów do pompek (maksymalna waga użytkownika), kształt (okrągły – bezpieczny dla nadgarstków i stawów) oraz opcję złożenia (dla łatwości przenoszenia). 

Obrotowe uchwyty do pompek 

Obrotowe uchwyty do pompek do poręcze wzbogacone o możliwość obrotu o 360 stopni, co pozwala ćwiczyć pod różnym kątem i w różnych pozycjach. Przy ich zakupie zadbaj o solidny materiał (np. aluminium), antypoślizgowe nakładki i podstawy oraz odpowiednią nośność. 
 
W ofercie sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz bogaty wybór akcesoriów do fitnessu, które zwiększą efektywność treningu i pomogą osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. 

Rozwiń opis Zwiń opis