Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Przyrządy do ćwiczeń brzucha

Przyrządy do ćwiczeń brzucha – wybierz właściwie ze Sportano

Kategoria Przyrządy do ćwiczeń brzucha w sklepie sportowym Sportano.pl to różnorodny sprzęt, z którym wzmocnisz mięśnie proste, skośne i poprzeczne oraz osiągniesz satysfakcjonujące efekty w domowym zaciszu. Wybierając produkty renomowanych marek: inSPORTline, Schildkröt, Pure2Improve, SKLZ czy adidas masz gwarancję wysokiej jakości i żywotności sprzętu. 

Przyrządy do ćwiczeń brzucha – w jakie warto się wyposażyć?  

Przyrządy do ćwiczeń brzucha, wspomagane zbilansowaną dietą i urozmaiconymi treningami, podniosą efektywność popularnych ćwiczeń na tzw. „sześciopak”, a przy okazji pomogą w utrzymaniu optymalnej postawy w trakcie ruchu. Z ich udziałem można wzbogacić trening innych partii ciała, np. poręcze do pompek aktywują mięśnie klatki piersiowej, barków i ramion, a kołyska do ćwiczeń brzucha zadba również o mocne plecy. 

Kółko treningowe/AB Wheel 

Kółko rehabilitacyjne lub wałek do ćwiczeń, a inaczej AB Wheel czy AB Roller, to urządzenie składające się z jednego lub dwóch kół połączonych za pomocą metalowego pręta, który wystaje po obu bokach pełniąc rolę uchwytu na ręce. Rączki kółka treningowego pokryte są materiałem antypoślizgowym mającym zapewniać wygodny i pewny chwyt. Kółko rehabilitacyjne pozwala wykonywać ruchy do przodu, tyłu i na boki, a w przypadku osób zaawansowanych również z pozycji stojącej.  
Wersja z dwoma kółkami idealnie sprawdzi się na każdym poziomie wytrenowania, a z jednym kołem, wymagająca dobrego utrzymania równowagi, przeznaczona jest głównie dla osób zaawansowanych. AB Wheel może posiadać zamiast uchwytów specjalne platformy na stopy (pozwala m.in. urozmaicić popularną deskę/plank) lub system regulacji oporu. 

Kołyska do mięśni brzucha

Wielofunkcyjna konstrukcja w kształcie kołyski, dzięki której można wyizolować mięśni brzucha od odcinka lędźwiowego oraz szyjnego kręgosłupa. Zwiększa to efektywność ćwiczeń brzucha i niweluje ryzyko nadwyrężenia pleców wynikające przede wszystkim z nieprawidłowej techniki. Kołyska do mięśni brzucha zwykle posiada kilka opcji uchwytu dla różnorodności treningu oraz wyściełany zagłówek odciążający szyję i pomagający utrzymać odpowiednią postawę.

Poręcze do pompek 

Mogą mieć formę stabilnych uchwytów pokrytych wytrzymałym neoprenem czy gumą lub dwustronnych dysków. Poręcze do pompek umożliwiają równomierne ułożenie ciężaru ciała w trakcie ćwiczeń, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji i przeciążenia nadgarstków.  
Dyski do pompek inaczej podkładki poślizgowe mają jedną stronę dedykowaną treningom na powierzchniach typu panele i płytki, a drugą umożliwiającą ruch na materiałach bardziej opornych na poślizg, m.in.: wykładzina lub dywan. Sprawdzą się nie tylko przy treningu na mięśnie brzucha, ale również do pracy nad poprawą równowagi, koordynacji ruchowej i stabilizacji.

Przyrządy do ćwiczeń brzucha lub pompek – na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Aby przyrząd do ćwiczeń brzucha lub pompek zdał egzamin i pomógł w wypracowaniu mocnych oraz ładnie zarysowanych mięśni, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wyprodukowany. Powinien być wytrzymały i odporny na uszkodzenia. W przypadku AB Rollera może to być wzmocniona masa plastikowa czy stalowy pręt z neoprenowymi uchwytami i gumową bieżnią na kółku, która zapobiegnie ślizganiu się po podłodze. Ślizgi do pompek wybieraj np. z tworzywa ABS połączonego z pianką EVA, a decydując się na poręcze do pompek, sięgnij po wytrzymałe modele metalowe z neoprenowymi lub gumowymi nakładkami. Jeśli zależy Ci na urozmaiconym treningu i progresie, postaw na obracane uchwyty do pompek, dzięki którym możesz obrócić rączki o 90 stopni. 
 
Wybierając kołyskę do ćwiczeń brzucha, zdecyduj się na np. stalowy model z antypoślizgowymi, piankowymi elementami oraz odporną na ścieranie, komfortową wyściółkę pod głowę. Upewnij się, że sprzęt ma odpowiednie wymiary do Twoich parametrów – zapewni to bezpieczny i komfortowy trening. 
Zadbaj o odpowiednią nośność sprzętu (maksymalna waga użytkownika), aby trening przebiegał bezpiecznie i komfortowo. Istotną kwestią są wygodne i antypoślizgowe uchwyty (np. ogumowane lub pokryte neoprenem).  
Na Sportano.pl zebraliśmy kołyski do ćwiczeń brzucha, kółka treningowe, poręcze do pompek oraz inne solidne akcesoria treningowe, z którymi przy odpowiednio zbilansowanej diecie osiągniesz satysfakcjonujące efekty niezależnie od stopnia wytrenowania.

Rozwiń opis Zwiń opis