Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Skakanki

Profesjonalne skakanki do ćwiczeń w ofercie Sportano 

Jakość wykonania skakanki, zastosowane technologie i materiały mają duży wpływ na efektywność treningu. W ofercie Sportano znajdują się najlepszej jakości wyselekcjonowane skakanki, które będą idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców.  

Jaką skakankę wybrać do treningu? 

Skakankę dobierz w zależności od tego, co zamierzasz trenować. Mogą one być wykonane ze skóry, PVC, a nawet stali. Każdy typ posiada inne właściwości. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na umieszczenie przy rączce skakanki licznika LCD, który zmierzy efektywność treningu.  

Skakanka do treningu cardio

Do wydolnościowego treningu cardio dobra będzie skakanka sznurkowa wykonana z wysokiej jakości poliestru. Dodatkowo dzięki ergonomicznym uchwytom powstałym z tworzywa ABS skakanka do cardio zachowa odpowiednią przyczepność do dłoni i zapewni stabilny chwyt

Skakanka bokserska 

Do treningów bokserskich najlepiej wybrać skakanki szybkościowe wykonane ze skóry lub stali, które zachowają najwyższy poziom wytrzymałości. Skórzane skakanki są odporne na rozerwania, a te stalowe, które mają dodatkową silikonową osłonę, wykazują się wysoką trwałością.  

Skakanki bokserskie są nieco cięższe, dlatego powinny posiadać wygodny antypoślizgowy uchwyt, wsparty systemami łożyskowymi, który zadba o płynność każdego podskoku. Jeśli zależy Ci na wymagającym treningu, wybierz skakanki z umieszczonymi wewnątrz uchwytów stalowymi obciążnikami. 

Skakanka do crossfitu 

Szybkość i trwałość to domena skakanek do crossfitu. Modele wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Ważnym elementem są także wyprofilowane rączki, które w skakankach do crossfitu zwykle wykonane są z aluminium lub trwałej pianki PVC, zachowującej właściwości antypoślizgowe i zapewniającej pewny chwyt

Skakanka fitness 

W fitnessie liczą się szybkość i lekkość. Skakanka fitness wykonana z PVC sprawdzi się podczas treningów na sali, a ta wytworzona z TPU, dzięki swojej wytrzymałości, będzie odpowiednia podczas aktywności na świeżym powietrzu na twardych powierzchniach. Skakanki do fitnessu powinny być dodatkowo zaopatrzone w specjalistyczne systemy łożyskowe ABEC, które dbają o płynność każdego ruchu.  

Zakup skakanki do ćwiczeń: na co zwrócić uwagę? 

Aby zachować pewny chwyt, warto wybrać wyprofilowane rączki wykonane z PVC lub ABS, które są wytrzymałe i posiadają antypoślizgowe powłoki. Istotny jest także materiał wykonania – sznurkowe skakanki do ćwiczeń, jak i te wykonane z PVC, są odpowiednio lekkie. Rzemykowe, stalowe i aluminiowe linki są cięższe i szybsze, dlatego sprawdzą się szczególnie przy treningach siłowych. Ważna jest także stabilność, dlatego w niektórych modelach skakanek zastosowano ruchomą tuleję, która odpowiada za płynność ruchu i zapobiega skręcaniu się linki.  

Najważniejszy jest dobór długości skakanki do ćwiczeń – za długa linka będzie się plątać, a za krótka będzie wymagać nienaturalnych, wysokich podskoków. Długość można jednak dobrać indywidualnie. Wystarczy stanąć obiema stopami na środku skakanki i przeciągnąć linki wzdłuż swojego ciała. Jeśli oba końce sięgają do okolic Twoich ramion, długość skakanki jest odpowiednia. 

Rozwiń opis Zwiń opis