Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Baseny stelażowe

Baseny stelażowe – wybierz odpowiedni model w sklepie internetowym Sportano 

Baseny ogrodowe to doskonała propozycja na wodną aktywność w upalne dni zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Z pewnością każdy, kto posiada ogród lub wystarczająco dużo miejsca, chce stworzyć prawdziwą strefę relaksu i rekreacji. W tym celu warto wyposażyć się w basen stelażowy, który charakteryzuje się wytrzymałą i solidną konstrukcją, która z powodzeniem będzie służyć przez cały sezon letni. Wśród modeli basenów stelażowych znajdziesz baseny okrągłe lub prostokątne, które są w stanie pomieścić dużą liczbę osób. W naszym sklepie sportowym Sportano znajdziesz wysokiej jakości baseny stelażowe od renomowanych marek jak Bestway. Z pewnością wybierzesz odpowiedni model basenu dopasowany do Twoich potrzeb. 

Ogrodowy, prostokątny, z pokrywą lub dla dzieci – rodzaje i typy basenów stelażowych 

Wśród typów basenów stelażowych można znaleźć basen stelażowy prostokątny i okrągły, basen stelażowy z pokrywą czy basen stelażowy dla dzieci. Przede wszystkim różnią się od siebie kształtem oraz wymiarami. Wybierz basen, który dopasujesz do ilości posiadanego miejsca i osób, które będą z niego korzystać. Najczęściej wybierany model to basen okrągły lub prostokątny, mieszczący dużą liczbę osób. Z kolei basen stelażowy z pokrywą to rozwiązanie, jeśli zależy Ci na utrzymaniu wody w czystości, gdzie nie przedostaną się zabrudzenia. Basen stelażowy dla dzieci to zazwyczaj mniejszych rozmiarów modele lub z dodatkowymi udogodnieniami, które zapewniają bezpieczeństwo. Basen stelażowy to doskonała propozycja do ogrodu, ponieważ jest znacznie bardziej wytrzymały niż inne modele basenów. 

Jak wybrać basen stelażowy? 

Wybierając basen stelażowy, zastanów się nad odpowiednim rozmiarem, ponieważ tego typu baseny są znacznie większe niż inne modele, dlatego oszacuj ilość posiadanego miejsca. Jeśli Twój ogród nie jest dużych rozmiarów, lepiej sprawdzi się basen stelażowy mały. Oprócz tego wybierz właściwy kształt – prostokątny lub okrągły. Zazwyczaj basen stelażowy prostokątny zajmuje więcej miejsca, ale daje większą przestrzeń do pływania. Zwróć uwagę na materiał wykonania i konstrukcję ramy, gdzie zazwyczaj tworzywo sztuczne, z którego zaprojektowany jest basen, to wytrzymałe materiały z solidną ramą. Wato także wybrać basen z pokrywą, chroniący przed przedostaniem się zanieczyszczeń.  

Rozmiar basenu stelażowego 

Baseny stelażowe, dzięki swojej stabilnej konstrukcji i wytrzymałym materiałom, są w stanie pomieścić dużą ilością osób, przez co mogą być duże i wysokie. Najpopularniejsze baseny to propozycja o średnicy 3 lub 4 metrów zarówno w przypadku okrągłych, jak i prostokątnych modeli. Jeśli basen będzie użytkowany przez małe dzieci, wybierz znacznie mniejsze produkty o bardziej płytkim dnie.  

Odpowiednie modele to basen stelażowy 305x76, basen stelażowy 305x100, basen stelażowy 366x76, basen stelażowy 366x100, basen stelażowy 366x122 oraz basen stelażowy 457x122. W Sportano znajdziesz szeroki wybór rozmiarów basenów, dzięki czemu dopasujesz odpowiedni model do własnych potrzeb – dostępnej przestrzeni oraz ilości osób, które będą z niego korzystać. W przypadku prostokątnych wybierz basen stelażowy prostokątny 300x200 lub basen stelażowy prostokątny 400x200.   

Jak wybrać basen stelażowy dla dzieci? 

Basen stelażowy dla dzieci to model dla starszych pociech, które mają opanowane pływanie i dobrze czują się w wodzie. Dla maluchów znacznie lepiej sprawdzą się baseny dmuchane, a gdy dziecko podrośnie, może korzystać również z tych stelażowych. Dzięki solidnym ścianom basen trzyma się na stelażach, które go podtrzymują, a duże rozmiary umożliwiają pływanie w kilka osób. 

Jeśli szukasz niewielkiego modelu, wybierz basen stelażowy mały o płytkim dnie i znacznie niższy, dzięki czemu dziecko będzie mogło bezpiecznie oraz komfortowo pływać. Dla dzieci warto wyposażyć się w dodatkowe udogodnienia jak drabinka czy elementy podtrzymujące na powierzchni wody – bojki, materace do pływania czy koła dmuchane

Basen stelażowy z pokrywą czy bez? 

Pokrywa basenowa to obowiązkowy element, który pomaga utrzymać w czystości wodę. Gdy basen jest rozłożony i użytkowany, wiatr oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne wpływają na osadzanie się nieczystości czy zabrudzeń. Pokrywa ochrania przed przedostaniem się wody deszczowej, a także zapobiega wychłodzeniu wody, zwłaszcza jeśli decydujesz się na pokrywę solarną. Pokrywa powinna mieć specjalne otwory, które odpowiadają za prawidłową cyrkulację powietrza. Najlepiej wybrać basen stelażowy z pokrywą lub dokupić osobno element, aby zachować czystą wodę.  

Jak dbać o basen stelażowy? 

Chcąc utrzymać czystość wody, wybierz basen stelażowy z pompą filtrującą, która ma za zadanie oczyszczać wodę z zabrudzeń. Woda w basenie krąży wokół układu zamkniętego, gdzie jednym wężem przepływa do pompy, a następnie oczyszczona wraca do basenu. Aby utrzymać wodę w czystości, można stosować także chemię do basenu w postaci chloru i preparatów czyszczących. Jeśli szukasz dodatkowych urządzeń do czyszczenia basenu, świetnie sprawdzi się odkurzacz basenowy, którym można czyścić dno i ścianki z brudu czy piasku. Co około 7-10 dni warto wymienić 5-10% wody basenowej na świeżą. Zadbaj także o wyposażenie się w pokrywę solarną lub pokrywę basenową, aby ograniczyć przedostanie się zanieczyszczeń. 

Oprócz tego basen stelażowy powinien być umieszczony na możliwe płaskiej powierzchni, na której nie występują kamienia czy inne ostre elementy. Warto do basenu dokupić drabinkę, zwłaszcza gdy wybrany model jest wysoki, dzięki temu wchodzenie i wychodzenie będzie nie tylko wygodne, ale również bezpieczne oraz nie uszkodzi ścianek basenu.  

Firmy i marki oferujące wysokiej klasy baseny stelażowe 

W Sportano znajdziesz baseny ogrodowe stelażowe od profesjonalnej marki Bestway, gdzie wśród modeli możesz wyposażyć się w baseny okrągłe lub prostokątne. Pierwszy wariant to klasyczne baseny, które świetnie sprawdzą się dla całej. Wykonane z wytrzymałej konstrukcji, a stalowa rama została wyposażona w system FrameLink™, który gwarantuje solidne połączenie ramy. Z kolei wkładka DuraPlus™ wykonana z trwałego materiału, który odporny jest na przebicia. Oprócz tego baseny o prostokątnym kształcie marki Bestway są w stanie pomieścić większą liczbę osób, a także cechują się wytrzymałością, dzięki ramie z powłoką antykorozyjną Superior Frame Design i 4-warstwową taśmą. Rozwiązanie takie jak Seal&Lock System™ zapewnia odporność na przeciekanie i uszkodzenia. Dozownik Chemconnect™ gwarantuje stabilny poziom chloru i utrzymuje wodę w czystości.  

Rozwiń opis Zwiń opis