• Darmowa dostawa
  • 30 dni na zwrot
  • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Piłki do futbolu amerykańskiego

Produkty: 2

Zobacz jako

Piłki do futbolu amerykańskiego – wybierz odpowiedni model w Sportano 

Piłka to kluczowy element gry w praktycznie większości sportów zespołowych, w tym futbolu amerykańskiego. Wyróżnia się eliptycznym kształtem, charakterystycznymi szwami i najczęściej chropowatą powierzchnią. Wybór odpowiedniej piłki wpływa nie tylko na komfort gry, ale możliwość doskonalenia umiejętności w tej dyscyplinie. W Sportano oferujemy wysokiej jakości piłki do futbolu amerykańskiego od marek jak Wilson czy SELECT, które sprawdzą się do rekreacyjnych rozgrywek, ale również treningów.  

Wybór właściwej piłki do futbolu amerykańskiego 

Wybierając piłkę do futbolu amerykańskiego, powinno uwzględnić się poziom zaawansowania, gdzie dla początkujących zaleca się modele o niewielkich wymiarach. Najczęściej są to piłki treningowe, które charakteryzują się nie tylko mniejszym rozmiarem, ale także innym kolorem od klasycznych produktów. Tego rodzaju piłki cechują się także miękką i bardziej sprężystą konstrukcją, co pozwala na doskonalenie umiejętności gry, a zwłaszcza techniki rzucania i łapania. Gdy już odpowiednio wyćwiczysz wszystkie manewry na boisku, można pokusić się o większą piłkę, najczęściej to rozmiar 5. 

Piłka do futbolu amerykańskiego różni się nieco od tej stosowanej w przypadku rozgrywek rugby, gdzie model do futbolu jest większy i lżejszy. Oprócz tego posiada charakterystyczne szwy i panele, gdzie w piłce do rugby nie występują takie przeszycia. 

Rozmiar piłek do futbolu amerykańskiego 

Piłka do futbolu amerykańskiego rozmiary – z pewnością zastanawiasz się, jak dobrać odpowiedni model do rozgrywek. Dla początkujących, jak już wspomniano, wybiera się mniejsze modele o rozmiarze 3. Nieco większy produkt to już piłka oznaczona rozmiarem 4, a do profesjonalnych i seniorskich rozgrywek stosuje się zazwyczaj piłkę w rozmiarze 5. 

Piłka do futbolu amerykańskiego NFL, czyli używana w profesjonalnych rozgrywkach jest odpowiednio określona pod względem wymiarów. Obecnie stosuje się piłkę w lidze futbolu amerykańskiego o długości od 11 do 11,25 cali. Oprócz tego piłka musi mieć odpowiedni szerszy obwód, który wynosi od 28 do 28,5 cali, a węższy obwód od 21 do 21,25 cali. Przyjmuje się również określoną wagę piłki – oscyluje w granicy od 14 do 15 uncji.  

Materiał, z którego wykonywane są piłki do futbolu amerykańskiego 

Wysokiej jakości piłki do futbolu amerykańskiego wykonane są zazwyczaj ze skóry naturalnej, które charakteryzują się świetny czuciem i dobrym chwytem. Ze względu na wykorzystany materiał, znacznie szybciej ulegają zniszczeniu, zwłaszcza gdy używane są na nieodpowiedniej nawierzchni. Zdecydowanie częściej wykorzystuje się skórę syntetyczną lub materiały kompozytowe. Wyróżniają się wytrzymałością i są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu. Niektóre modele cechują się także lekką wagę, co dla początkujących osób jest ważne, aby móc opanować wszystkie rzuty oraz podania. Często można spotkać piłki wykonane z gumy, które są twarde i jednocześnie zapewniają dobrą przyczepność.  

Marki oferujące piłki do futbolu amerykańskiego wysokiej jakości 

W Sportano znajdziesz wysokiej jakości piłkę do futbolu amerykańskiego od marki Wilson, która wykonana została z połączenia materiałów – skóry syntetycznej i gumy. Oprócz tego wyróżnia się podwójnym sznurowaniem, co zwiększa wytrzymałość i komfort użytkowania. Z kolei piłka do futbolu amerykańskiego od marki SELECT świetnie sprawdzi się do rozgrywek treningowych i rekreacyjnych. W sklepie sportowym Sportano.pl wyposażysz się w niezbędny sprzęt do gry w futbol amerykański, a nasza profesjonalna obsługa klienta pomoże Ci wybrać właściwe produkty.  

Rozwiń opis Zwiń opis