Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Smary rowerowe

Smary rowerowe – wybierz odpowiedni produkt w sklepie internatowym Sportano 

Rower, podobnie jak inne pojazdy mechaniczne wymagają częstego i regularnego przeglądu lub naprawy, co wynika z nadmiernej eksploatacji oraz zużycia poszczególnych elementów osprzętu. Jeśli zależy Ci, aby praca roweru była wydajna i jednocześnie płynna, warto zaopatrzyć się w profesjonalne smary rowerowe. Chronią przed szkodliwym działaniem wody i śniegu, a także zabezpieczają przed powstaniem korozji czy uniemożliwiają przedostanie się zabrudzeń do pozostałych części. W Sportano znajdziesz wysokiej jakości smary rowerowe od profesjonalnych marek jak ATTABO, Zefal, CeramicSpeed, Motorex, Finish Line, Peaty’s czy Shimano

Do łańcucha rowerowego, do łożysk – rodzaje smarów rowerowych 

Odpowiednie czyszczenie i konserwacja roweru wpływają na zmniejszone ryzyko zniszczenia poszczególnych elementów, a także chroni przed szkodliwym działaniem wody czy śniegu. Zastosowanie odpowiednich smarów rowerowych zmniejsza powstanie korozji. Wśród preparatów do użytku w jednośladach można wyróżnić smar do łożysk, smar do łańcucha rowerowego, smary do zębatek przerzutek, oleje do hamulców, a także produkty uniwersalne. Dodatkowo warto wyposażyć się w preparaty pielęgnacyjne do hamulców, opon czy napędu, które usuwają pozostałości po smarach, a także zabrudzeniach.  

Jednak najpopularniejsze wśród produktów do konserwacji i czyszczenia roweru są smary do łańcucha i smary do łożysk rowerowych

Jak wybrać smar rowerowy? 

Smary rowerowe pozwalają na szeroką możliwość zastosowania, dzięki czemu sprawdzą się do korzystania na wielu elementach osprzętu rowerowego. Stosowanie tego typu preparatów wpływa nie tylko na wygodę, ale również na bezpieczeństwo podczas jazdy. Wybierając odpowiedni smar rowerowy, dopasuj go do warunków, gdzie wyróżnia się suche smary na suche warunki oraz mokre smary na mokre warunki. Do łańcucha rowerowego najlepiej sprawdzą się smary w sprayu, teflonowe i ceramiczne, a do amortyzatorów zdecydowanie przeważają olejowe. Z kolei do prawidłowej pracy układu łożysk warto wybrać smar litowy, olejowy lub teflonowy.  

Jak wybrać smar do łańcucha rowerowego? 

Jeśli zastanawiasz się, jaki smar do łańcucha rowerowego wybrać, wyróżnia się przede wszystkim dwa rodzaje produktów: suchy smar dedykowany na suche warunki oraz mokry smar przeznaczony na mokre warunki. Mokry smar do łańcucha jest gęsty i lepki w strukturze, co sprawia, że doskonale sprawdza się na warunki deszczowe, chroniąc przed wodą oraz śniegiem. Doskonale trzyma się na powierzchni łańcucha i chroni przed korozją. Jednak mimo to znacznie szybciej przyczepiają się do niego drobinki zanieczyszczeń. Z kolei suchy smar do łańcucha ma za zadanie przedostać się do najmniejszych elementów łańcucha, dzięki czemu zabezpiecza przed zanieczyszczeniami, kurzem i piaskiem. Wymaga jednak częstszej aplikacji, aby zachować swoje właściwości.  

Jak wybrać smar do łożysk rowerowych? 

Z kolei do miejsc takich jak piasty, stery czy łożyska sprawdzi się uniwersalny smar rowerowy, który odpowiednio chroni przed kurzem, korozją czy wilgocią. Świetnie spisuje się do stosowania w łożyskach kulkowych i przy osadzaniu łożysk. Gęsta konsystencja smaru umożliwia pokrycie dostatecznej powierzchni poszczególnych elementów. Niekiedy wykorzystuje się smar do łożysk ślizgowych w postaci smaru litowego o klasie konsystencji 3, czyli średniej twardości. Preparaty tego typu są odporne na działanie wody i chronią przed korozją.  

Smary rowerowe – jaką markę wybrać? 

W Sportano oferujemy profesjonalne smary do łańcucha rowerowego, pedałów czy łożysk, a także preparaty uniwersalne. Jeśli szukasz produktu na mokre warunki, sprawdź marki Finish Line, Motorex, Zefal, Shimano czy Peaty’s. Z kolei smary rowerowe na suche warunki znajdziesz od Finish Line, Motorex, Zefal, czy Peaty’s. Uniwersalne preparaty oprócz wspomnianych marek, oferują również producenci tacy jak ATTABO czy CeramicSpeed. Wszystkie produkty znajdziesz o różnej pojemności, dzięki czemu dopasujesz produkt do własnych potrzeb.  

Rozwiń opis Zwiń opis