Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Rowerki biegowe

Rowerek biegowy – największy wybór w sklepie internatowym Sportano 

Rowerki biegowe cieszą się ogromną popularnością, ale nic dziwnego, ponieważ zapewniają nie tylko świetną zabawę, ale również poprawiają koordynację ruchową, zmysł równowagi i balansowania ciała. To odpowiednia aktywności dla maluchów i nieco starszych dzieci. Umożliwiają wejście w rowerowy świat najmłodszym, dlatego doskonale sprawdzą się do codziennego poruszania się i dają niesamowitą frajdę z jazdy. W Sportano znajdziesz wysokiej jakości rowerki biegowe od profesjonalnych marek jak Hudora, Janod, Milly Mally, Lionelo, Leg&Go, Strider, Qplay, PUKY, Wishbone, Kettler, Kellys czy Kinderkraft

Dlaczego warto kupić rowerek biegowy? 

Rowerek biegowy, nazywany często rowerkiem odpychanym, to pierwsze zetknięcie dziecka z aktywnością na dwóch kółkach. Pozbawiony mechanizmów i pedałów, służy dzieciom od najmłodszych lat, a pociecha, siedząc na siodełku, odpycha się nogami od podłoża. To nie tylko świetna forma zabawy, ale również przygotowanie do jazdy na większym rowerze z pedałami. Przede wszystkim rowerek biegowy pozwala na poprawę zmysłu koordynacji ruchowej i równowagi. Dzięki rowerkowi biegowemu dziecko samodzielnie uczy się utrzymania równowagi i balansowania. Pociechy, które rozpoczęły swoją przygodę z dwoma kółkami, znacznie szybciej i łatwiej radzą sobie z większym rowerem – nawet bez umieszczania dodatkowych bocznych kółek. Oprócz tego dziecko uczy się orientacji w terenie oraz oceniania prędkości i odległości pokonywanej trasy, a przy okazji to świetny środek transportu podczas spacerów czy wycieczek.  

Jak wybrać rowerek biegowy? 

Oprócz kwestii takich jak dobór rowerka pod względem wielkości i ilości kół, a także materiału wykonania, należy zwrócić uwagę na to, aby wybrany model miał niski przekrok i odpowiedni zakres regulacji siodełka oraz kierownicy. Dzięki temu zarówno dwulatek, jak i czterolatek mogą jeździć na tym samym modelu, bez konieczności kupowania nowego rowerka. Dodatkowo blokada skrętu kierownicy to dobre rozwiązanie dla dzieci, które dopiero zaczynają jazdę na biegowym modelu. Blokada zmniejsza zakres skrętu, co redukuje możliwość nagłego ruchu i zmiany położenia samej kierownicy. Oprócz tego zwróć uwagę czy koła są łożyskowane, ponieważ wpływa to na płynną i wygodną jazdę, zwłaszcza na nierównym terenie.  

Wybierz rowerek również pod względem ergonomii i wyglądu − lepiej sprawdzą się gumowe rączki, wyprofilowane siodełko, a także dziecko ucieszy się z dodatkowych elementów jak dzwonek, koszyk czy bagażnik.  

Rowerek biegowy a wiek dziecka 

Większość producentów rowerków biegowych zaleca jego użytkowanie od 12. miesiąca życia, ale zazwyczaj maluchy rozpoczynają jazdę na tym jednośladzie w okolicach 2 lub 3. roku życia. Przeważnie rowerek biegowy służy dziecku do momentu aż ukończy 6 lub 7 lat. 

Na rynku dostępne są również rowerki biegowe dla rocznego dziecka, które są odpychaczami i mają za zadanie poprawić sprawność ruchową malucha. Dla dzieci, które nie czują się dobrze na tym jednośladzie, można wybrać rowerek biegowy trójkołowy, mający dwa koła umieszczone z tyłu. To właśnie tego typu modele poleca się dzieciom powyżej 12. miesiąca życia. Najczęściej można spotkać rowerek biegowy dla 2 latka i rowerek biegowy dla 3 latka. 

Rowerek biegowy – wielkość rowerka i ilość kół 

Rowerek biegowy trójkołowy dla maluchów, jak sama nazwa wskazuje, wyposażony jest w trzy koła, które zazwyczaj mają około 7-10 cali. Z kolei rowerek biegowy dla dwulatka to już zazwyczaj modele, nieposiadające trzeciego koła, a jedynie klasyczne dwa. Wówczas można wybrać rowerki biegowe 10 cali oraz modele z 12-calowymi kołami. Dla dzieci 3-5 lat to już rowerki biegowe 14 cali. U dzieci, które skończyły 5 i 6 lat, można wybrać rowerki nawet 16-calowe, ale te 14 cali również się nadadzą. 

Kiedy wybrać rowerek biegowy z pompowanymi kołami? 

Wśród modeli rowerów można wyróżnić rowerki biegowe z piankowymi oraz rowerki biegowe z pompowanymi kołami. Wybór odpowiednich kół uzależniony jest od tego, po jakich terenach maluch będzie jeździć. Koła piankowe to propozycja na płaskie tereny, chodniki czy asfaltowe drogi. Z kolei rowerki biegowe z pompowanymi kołami sprawdzą się na nierównych i bardziej miękkich terenach jak drogi szutrowe czy ścieżki poza miastem. Wyróżniają się lepszą stabilnością i amortyzacją, a także skuteczniejszą przyczepnością do podłoża. Jednak koła piankowa są bardziej odporne na przebicia i uszkodzenia, a także cechują się wysoką odpornością na ścieranie.  

Rowerek biegowy – z drewna czy tworzywa sztucznego? 

Od zastosowanego materiału zależy nie tylko masa rowerku, ale również wygoda użytkowania. Rowerek biegowy drewniany ze względu na konstrukcję trudniej odpowiednio wyregulować, ponieważ niekiedy poszczególne elementy należy zdemontować, aby dopiero dopasować do wzrostu dziecka. Wbrew opiniom, rowerek drewniany nie jest ciężki, a wszystko zależy od zastosowanego materiału, gdzie modele z drewna brzozowego są bardzo lekkie. Oprócz tego wyróżniają się estetyką i doskonałą wytrzymałością, jeśli tylko stosujemy odpowiednią impregnację. Z kolei rowerki biegowe wykonane z tworzywa sztucznego to zazwyczaj modele stalowe lub aluminiowe, które zaprojektowane zostały tak, aby charakteryzować się wygodą i trwałością. Cechują się łatwą regulacją kierownicy czy siodełka, a także lepiej tłumią drgania czy wibracje podczas jazdy.  

Marki oferujące rowerki biegowe 

Jeśli szukasz rowerku biegowego trójkołowego, polecane marki to Milly Mally i Kinderkraft, które oferują modele do korzystania przez najmłodszych od 12. miesiąca do nawet 3. roku życia. W Sportano znajdziesz także rowerki biegowe dla starszych użytkowników od profesjonalnych marek jak Hudora, Micro, Lionelo, Qplay, Strider, Wishbone, Spokey, Leg&Go, Kellys czy Kettler. Możesz wybrać spośród modeli, które posiadają koła: 7,8, 10, 12 czy 14-calowe oraz możliwość regulacji wzrostu poprzez regulację siodełka i kierownicy. 

Rozwiń opis Zwiń opis