• Darmowa dostawa
  • 30 dni na zwrot
  • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Gogle snowboardowe

Nie udało się znaleźć produktu zgodnego z wyszukiwaniem.

Gogle snowboardowe i okulary od najlepszych marek na Sportano.pl

Aby znaleźć idealne okulary lub gogle snowboardowe, nie musisz już przeszukiwać Google. Wystarczy Sportano.pl. To tu odkryjesz profesjonalny sprzęt snowboardowy marek cenionych przez wielbicieli szusowania na desce z całego świata. Dostępna w ofercie Sportano gama produktów jest dostosowana do każdych warunków pogodowych i potrzeb Klienta. Nieważne, jaką trasę planujesz, na Sportano znajdziesz dokładnie takie gogle lub okulary, jakich szukasz!

Dobre gogle snowboardowe i okulary: czym się wyróżniają?

Trwałe gogle i okulary wykonane są z zarówno elastycznych, jak i wytrzymałych materiałów. Ich oprawy tworzone są z elastomeru poliuretanowego. Substancja ta odznacza się wytrzymałością na uszkodzenia oraz wilgoć i mróz. Szyby dobrych gogli i okularów snowboardowych produkowane są z kolei z użyciem poliwęglanu. Materiał ten jest wysoce odporny na zarysowania.


Nie mniej istotny jest kształt szybek. Od niego zależy, jak szerokie jest pole widzenia. Wyróżnia się dwa ich typy – cylindryczne i sferyczne. W te pierwsze wyposażone są zazwyczaj tańsze modele gogli. Szybki zaokrąglone są zaś obecne w modelach z wyższej półki i zapewniają szersze pole widzenia.


Osłona oczu powinna być także dobrze dopasowana do głowy. Z tego względu dobrze jest wybrać gogle z regulowanym paskiem. Oprócz tego warto dobrać rozmiar oprawki. Gogle snowboardowe męskie są dostępne w większych rozmiarach niż damskie.

Jakie gogle i okulary snowboardowe wybrać?

Gogle lub okulary snowboardowe powinny być dostosowane również do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. To jak dużo światła będą przepuszczały, zależy od koloru szybek. Wyróżnia się 5 poziomów transmisji światła – od S0 do S4.

  • Szybki ze stopniem zabezpieczenia S0 są przezroczyste. Przepuszczają od 100% do 80% światła. Przeznaczone są do jazdy w nocy przy sztucznym oświetleniu.
  • Oznaczenie S1 otrzymują szybki złote. Ich przepuszczalność wynosi 80% – 43%. Sprawdzają się podczas jazdy w mocno zachmurzone dni.
  • Kategoria S2 odnosi się do szyb, przez które dociera od 43% do 18% światła słonecznego. Poznać je można po żółtym lub pomarańczowym kolorze.
  • Niebieskie, czerwone, brązowe lub szare szybki dostają oznaczenie S3. Przepuszczają od 18% do 8% światła. Nadają się do jazdy w słoneczne dni.
  • Wartość poniżej 8% dostają szybki czarne. Są dostosowane do jazdy, gdy słońce świeci bardzo mocno. Ich stopień zabezpieczenia to S4.

Zaawansowane konstrukcje są niekiedy wyposażone w mechanizm umożliwiający zmianę soczewek. Producenci stosują różne rozwiązania, np. zapadki, zaciski lub magnesy. Innym rozwiązaniem jest zakup gogli lub okularów z szybkami fotochromatycznymi. Reagują one na natężenie światła, przyciemniając się lub rozjaśniając w zależności od pogody.


Wiele modeli gogli i okularów snowboardowych ma także dodatkowe elementy konstrukcyjne poprawiające widoczność. Dobrym wyborem będą szybki z filtrem polaryzacyjnym. Poprawiają one kontrast i redukują ograniczające widoczność refleksy świetlne. Aby wzmocnić ochronne działanie przed odblaskami, warto wybrać gogle lub okulary z powłoką lustrzaną. W poprawie widoczności pomagają także pokrycia hydrofobowe. Dzięki nim woda nie osadza się na okularach lub goglach. Co więcej, nie pozostawia smug, spływając po goglach.


Ważna jest także ochrona przed parowaniem szybek. Aby go uniknąć, gogle powinny ściśle przylegać do twarzy i być wyposażone w otwory wentylacyjne na oprawce. Dodatkową ochroną są gogle (ale też okulary) uzbrojone w powłokę Anti-Fog. Wadą tego rozwiązania jest kłopotliwa pielęgnacja. Czyszczenie zwykłym płynem do okularów może doprowadzić do uszkodzenia powłoki. Niezbędny jest więc zakup specjalnego preparatu do szybek z powłoką Anti-Fog.


W trakcie jazdy na desce nie wolno zapominać też o ochronie wzroku. Światło słoneczne w połączeniu z blaskiem śniegu niekorzystnie wpływa na kondycję tego zmysłu. Z tego względu warto zainteresować się również obecnością filtra promieniowania ultrafioletowego (UV).

Rozwiń opis Zwiń opis