Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Drążki do podciągania i poręcze

Drążki do ćwiczeń na Sportano: efektywny trening w domu!   

W ofercie Sportano znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości drążków od takich światowych producentów sprzętu na siłownie, jak: HMS, Pure2Improve, Body Sculpture oraz BenchK. Z tym sprzętem zrobisz nie tylko trening pleców, ale również wzmocnisz mięśnie brzucha i ramiona. 

Dlaczego warto ćwiczyć na drążku?  

Uniwersalność i niewielkie rozmiary to niewątpliwe zalety drążka, z którym nawet przy niewielkim metrażu, zrobisz efektywny trening na plecy, brzuch czy klatkę piersiową. Aby go zamontować, wystarczy futryna w drzwiach.  

Podciągając się na drążku, poprawiasz nie tylko siłę i wygląd mięśni pleców, ale zyskujesz mocniejsze mięśnie posturalne, co przekłada się na lepszą postawę ciała. Systematyczne treningi z użyciem tego sprzętu pomogą wzmocnić obręcz barkową, ramiona i klatkę piersiową. Zaangażowanie odpowiednich mięśni zależy też od rodzaju chwytu (nachwyt lub podchwyt) czy jego szerokości (wąski, średni lub szeroki). 

Oprócz ciężaru własnego ciała, początkujący adepci podciągania mogą korzystać z gum oporowych (pomagają wypracować odpowiednią siłę do samodzielnego podciągania), natomiast zaawansowani mogą dobrać sobie dodatkowe obciążenie. 

Drążek do domu - jaki wybrać?   

Wybierając drążek do podciągania, zwróć uwagę na możliwość regulacji zakresów, które pomogą w dopasowaniu go do wymiarów futryny. Im większy zakres, tym będziesz miał więcej wariantów montażu w dowolnej ościeżnicy i będziesz bardziej mobilny. Zadbaj o gumowe zakończenia drążka (zapobiegnie to jego zsuwaniu) oraz piankowe uchwyty (unikniesz ślizgania się dłoni w trakcie ćwiczeń oraz odcisków). Zwróć uwagę na grubość drążka – odpowiednio dobrana pozwoli na komfortowy chwyt (kciuk oplata drążek od spodu).  
 
Podciąganie z obciążeniem własnego ciała to dl Ciebie za mało i zamierzasz ćwiczyć z dodatkowym obciążeniem? Zdecyduj się na drążek montowany do ściany lub sufitu, który pozwala na stosowanie nawet do 250 kg maksymalnego ciężaru (Ty + dodatkowe obciążenie). Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko upadku z wysokości (drążek pod dużym ciężarem może się zsunąć) i urazu. 

Drążek do podciągania rozporowy 

Drążek rozporowy to najłatwiejszy w montażu sprzęt siłowy do użytku domowego. Znajdujące się na jego końcach śruby, po rozkręceniu rury, napierają na ścianę/futrynę i tworzą tarcie zapobiegające wypadnięciu/ześlizgnięciu sprzętu. W Sportano oferujemy drążki z możliwością regulacji długości, dzięki czemu bez problemu dopasujesz go do swojej domowej siłowni. 

Drążek do podciągania wielofunkcyjny  

Drążek do podciągania wielofunkcyjny można przymocować do ściany lub sufitu. Zwykle posiada prostą konstrukcję lub dodatkowe zakrzywienia, co pozwala urozmaicić trening.  

W przypadku zakupu drążka montowanego do ściany zadbaj o długie wsporniki (ok.50-60 cm dla komfortowej odległości od ściany) i wybierz model z otworami na 6 śrub (zapewni to odpowiednią stabilność sprzętu). Jeśli chodzi o drążek montowany do sufitu, zwróć uwagę na jego nośność (maksymalne dopuszczalne obciążenie waga użytkownika + ewentualny ciężar dodatkowy).  

W ofercie Sportano znajdziesz drążki do podciągania wykonane z wysokiej jakości stali o długiej żywotności, co pozwoli Ci skupić się na długoterminowym planowaniu treningów siłowych. 

Rozwiń opis Zwiń opis