Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Deski pneumatyczne SUP

Pneumatyczne deski SUP – wybierz idealną deskę w sklepie sportowym Sportano 

Zaczynając swoją przygodę z SUP, czyli Stand Up Paddle, warto zastanowić się, jaka deska będzie dla najlepsza. Jeśli jesteś początkującym, z pewnością deska pneumatyczna przypadnie Ci do gustu, ponieważ jest niezwykle wygodna i łatwa w użytkowaniu, a także nie zajmuje dużo miejsca w trakcie transportu oraz przechowywaniu. Dla bardziej doświadczonych przeznaczone są deski do konkretnego stylu pływania i rodzaju odmiany paddleboardingu. W naszym sklepie sportowym Sportano oferujemy wysokiej jakości deski pneumatyczne SUP od renomowanych producentów jak Aqua Marina, JOBE, Pure4Fun, Viamare, Coasto, AQUASTIC, STARBOARD, Unifiber czy Red Paddle Co

Pneumatyczna deska stand up paddle – czym różni się od innych? 

Deska pneumatyczna SUP to model, który cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem wśród miłośników sportów wodnych. Wynika to z tego, że deska jest niezwykle łatwa w użytkowaniu, transporcie i przechowywaniu. Sama deska, gdy nie jest napompowana, mieści się do plecaka lub pokrowca i można szybko oraz wygodnie napompować ją dopiero przed wejściem do wody. Wszystko dzięki technologii Drop-Stitich, której używa się do wykonania większości modelów deski. Po napełnieniu powietrzem deska od razu staje się twarda i sztywna, a wszystko właśnie dzięki wspomnianej technologii, która posiada tysiące poliestrowych włókien. Komory Drop-Stitch prostują włókna, przez co cała konstrukcja staje się solidna i sztywna. Wśród innych rodzajów deski można wyróżnić deski sztywne, które ze względu na budowę – nie można złożyć i zajmują dużą ilość miejsca. Pneumatyczne deski SUP można używać nie tylko do pływania Stand Up Paddle, ale również wiele osób wykorzystuje je do wędkarstwa czy nawet uprawiania jogi.  

Czemu warto wybrać pneumatyczną deskę SUP? 

Pływanie na desce SUP to rodzaj aktywności, który przeznaczony jest praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Korzystanie z deski i aktywność na wodzie wpływa na kondycję, a dzięki uniwersalnemu zastosowaniu, z powodzeniem SUP będzie odpowiedni dla dzieci, dorosłych czy nawet osób, które nie są aktywne fizycznie. Jak już wspomniano, deski pneumatyczne, cieszą się dużą popularnością, ponieważ bardzo łatwo można zabrać je ze sobą nad wodę. Wystarczy spakować produkt do plecaka lub specjalnego pokrowca, a następnie napełnić powietrzem przed wejściem do wody. Po zakończonym pływaniu możesz wypuścić powietrze i schować deskę ponownie do pokrowca. Oprócz tego wykonana z wytrzymałych materiałów i nowoczesnych technologii, które gwarantują po napompowaniu, że deska jest niezwykle sztywna, twarda i stabilna w każdych warunkach.  

Jak wybrać deskę pneumatyczną SUP? 

Poszczególny model deski pneumatycznej SUP dopasowany jest do różnego sposobu pływania, dlatego można spotkać modele o poszczególnych kształtach:  

  • deska race – długa, zazwyczaj powyżej 370-380 cm i wąska, przez co wyróżnia się zaostrzonym dziobem; 
  • deska allround – o długości około 300-330 cm oraz szerokości 75-85 cm, która cechuje się smukłym i zaokrąglonym kształtem; 
  • deska touring – to deska o zaostrzonych końcach, gdzie jeden koniec jest bardziej ścięty, a ich długość sięga zazwyczaj do 370 cm; 
  • deska surfingowa – najkrótsza z zaokrąglanymi końcami, przeznaczona do pływania i ślizgania się po falach przy większych prędkościach.  

Dla początkujących zdecydowanie poleca się model allround, który jest dosyć uniwersalny, przez co sprawdzi się w wielu warunkach. Do bardziej wyczynowego pływania i przy większych prędkościach, warto wybrać deskę race lub touring.  

Dobierając deskę pneumatyczną, zwróć uwagę na sztywność oraz wyporność, gdzie pierwszy parametr zależy od grubości modelu, ciśnienia (PSI) oraz zastosowanych materiałów i technologii. Deski o grubości 10-14 cm to lżejsze modele, a deski o grubości 15 cm i więcej są w stanie unieść większe maksymalne obciążenie. Znaczenie mają również materiały i technologie, gdzie deski wykonane z jednowarstwowych tworzyw PCV są mniej sztywne od tych z dwóch lub trzech poziomów warstw. Z kolei do wykonania deski stosuje się zazwyczaj technologię łączonych warstw, gdzie wyróżnia się deski klejowe oraz zgrzewane (popularne rozwiązania to Fusion Technology i MSL). Deski zaprojektowane metodą klejoną są często znacznie cięższe. Podczas wyboru właściwej deski dopasuj model do maksymalnego obciążenia, a także ilości osób, które będą jednocześnie korzystać z deski, ponieważ na rynku dostępne są deski dla trzech, czterech, a nawet sześciu osób.  

W Sportano znajdziesz wysokiej jakości deski pneumatyczne SUP od profesjonalnych marek jak Skiffo, SPINERA, JOBE, Aqua Marina czy WATTSUP. Dobierz właściwy model pod względem przeznaczenia, rozmiaru, maksymalnego obciążenia czy ilości osób. Nasza obsługa klienta pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt, a jeśli nie spełni Twoich oczekiwań, możesz zwrócić deskę do 30 dni! 

Rozwiń opis Zwiń opis