• Darmowa dostawa
  • 30 dni na zwrot
  • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Rakiety tenisowe dla dzieci

Produkty: 128

Zobacz jako

Rakiety tenisowe dla dzieci – najlepiej dobrane modele dla najmłodszych w sklepie Sportano 

Sporty rakietowe to doskonała aktywność zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Poprawiają koordynację ruchową, zwiększają kondycję i sprawiają, że dziecko znacznie chętnie spędza czas na aktywnościach poza domem. Jeśli Twoje dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tenisem lub chce udoskonalać technikę gry, wybierz odpowiedni model rakiety tenisowej. W ofercie sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości rakiety tenisowe dla dzieci od renomowanych marek takich jak Wilson, Tecnifibre, HEAD czy BABOLAT

Rakiety tenisowe dla dzieci – czym różnią się od rakiet dla dorosłych? 

Przed wyborem odpowiedniej rakiety tenisowej dla dziecka, należy przyjrzeć się jej budowie, ponieważ to, czy sprawdzi się dla pociechy do gry, zależy od materiałów wykonania i parametrów, jakie posiada. Rakiety tenisowe składają się z rączki i ramy, a pozostała część to główka, która wypełniona jest naciągiem, czyli siatką.  

Rakiety dzielą się na dwie grupy: modele przeznaczone dla dorosłych i modele przeznaczone dla dzieci. Rakiety zaprojektowane dla dorosłych to propozycje, których długość ramy wynosi co najmniej 27 cali. Modele krótsze to zazwyczaj produkty dla dzieci, nazywane często rakietami junior. Rakiety dla dorosłych i dzieci różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarami, ponieważ budowa czy zastosowanie pozostają takie same. Wybierając modele dla najmłodszych, warto kierować się podziałem na szacowany wzrost dziecka. Rakiety 26 cali to propozycje dla dzieci o wzroście 140-155 cm, 23 cale to wzrost 120-130 cm, 21 cali to wzrost 105-120 cm, 19 cali to wzrost 90-104 cm, a 17 cali to wzrost poniżej 90 cm. 

Wybór właściwej rakiety tenisowej dla dzieci 

Rakieta tenisowa dla dzieci powinna mieć odpowiednią wielkość główki. Przekłada się to na siłę uderzenia, gdzie im większa, tym bardziej obszerna jest powierzchnia do kontaktu z piłką. Wpływa to na silniejsze uderzenie, ale dla początkujących graczy zaleca się rakiety o większym rozmiarze główki. Gdy dziecko opanuje już podstawy i nabierze więcej pewności w grze, można zdecydować się na modele o mniejszej główce, która zapewnia bardziej precyzyjne ruchy i nie obciąża stawów, ponieważ często posiada mniejszą wagę.   

Oprócz wielkości rakiety, podczas wyboru odpowiedniego modelu zwróć uwagę na grubość ramy, co ma wpływ na siłę i precyzję uderzenia. Rakiety tenisowe dla dzieci wykonane są zazwyczaj z wytrzymałych materiałów, które gwarantują wygodę podczas gry. Istotnym parametrem jest również waga samej rakiety i warto wziąć pod uwagę indywidualne preferencje dziecka, a także tempo rozwoju. Pociecha o drobnej budowie wybierze raczej lekkie rakiety, z kolei dziecko o bardziej rozbudowanej postawie, pokusi się o nieco większy model.  

Rakiety tenisowe dla dzieci zbudowane są zazwyczaj z dwóch typów materiałów: aluminium i grafit. Rakiety aluminiowe przeznaczone są najczęściej dla początkujących i średniozaawansowanych, którzy dopiero doskonalą swoje umiejętności. Ramy rakiety stworzone z grafitu to propozycje dla bardziej doświadczonych graczy, mających już opanowaną technikę i precyzję gry.  

Marki oferujące rakiety tenisowe dla dzieci wysokiej jakości 

W asortymencie sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości rakiety tenisowe, które dopasowujesz do pociechy pod względem długości, powierzchni główki, układu strun, materiału czy wagi. U nas możesz wybrać modele od sprawdzonych producentów, którzy stawiają na jakość produktów, takich jak BABOLAT, HEAD, Tecnifibre czy Wilson. Nasza profesjonalna obsługa klienta pomoże Ci wybrać właściwy model, a jeśli nie przypadnie do gustu dziecku, możesz go zwrócić do 30 dni.  

Rozwiń opis Zwiń opis