• Darmowa dostawa
 • 30 dni na zwrot
 • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Elektronika i łódki zanętowe

Produkty: 32

Zobacz jako
 1. Powerbank RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless camo zielony RM472
  639,99 zł
  Od 589,99 zł
  26950 mAh 77850 mAh

  2

 2. Powerbank RidgeMonkey Vault C-Smart Wireless zielony RM486
  639,99 zł
  Od 639,99 zł
  26950 mAh 42150 mAh 77850 mAh

  3

 3. Lampka Delphin LightBar z Pilotem czarna 101001607
  139,99 zł
  119,99 zł
  5700 k / 2000 mah

  1

 4. Lampka UNDERCARP R3 biała UC252
  239,99 zł
  OS

  1

 5. Lampka UNDERCARP R2 biała UC250
  179,99 zł
  OS

  1

Elektronika i łódki zanętowe do wędkarstwa na Sportano.pl

Połączenie pasji i technologii to świetny sposób na udany połów. Elektroniczne gadżety dla wędkarzy, takie jak łódki zanętowe, echosondy i sygnalizatory brań od marek takich jak Deeper, JRC i RidgeMonkey dostępne w Sportano to gwarancja jakości i sukcesu na każdym wędkowaniu!

Łódka zanętowa dla profesjonalnych wędkarzy

Łódka zanętowa to sprzęt pozwalający precyzyjnie zrzucić zanętę w zbiorniku wodnym. Te zdalnie sterowane gadżety dla wędkarzy znacznie różnią się funkcjonalnością, co pozwala dobrać urządzenie do swoich potrzeb. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łodzi zanętowej?

Ładowność łódki zanętowej

Ilość pokarmu, który może zmieścić się w komorze, zazwyczaj waha się od 1 kg do nawet 5 kg. Większa ładowność wpływa jednak na rozmiary urządzenia. Trzeba to uwzględnić, planując ilość miejsca w bagażniku samochodu.

Jaki zasięg łodzi zanętowej?

Prostsze modele mogą przepłynąć zwykle około 500 m, a bardziej zaawansowane znacznie więcej. Osoby, które zastanawiają się, jaką łódkę zanętową kupić, powinny zwrócić uwagę także na czujnik zasięgu.

Łódka zanętowa – prędkość i czas działania

Prędkość łodzi zanętowej zazwyczaj mieści się w przedziale od 1 do 3 m/s. W zależności od tego, jak długo z maksymalną prędkością sprzęt pływa, różni się maksymalny czas działania akumulatora. Jest to zwykle około 2-3 godzin.

Głośność łódki zanętowej

Łódka zanętowa stanowi ogromne udogodnienie dla karpiarzy i jest dobrą alternatywą dla nęcenia z rzutu. Pozwala ona w bezproblemowy sposób podać zanętę w miejscu, które wędkarz obierze za cel. W większości modeli silniki są tak zoptymalizowane, aby poziom hałasu był na jak najniższym poziomie. Warto zatem zwrócić uwagę na urządzenia z silnikami bezszczotkowymi.

Łódka zanętowa a bezpieczeństwoŁódka zanętowa a bezpieczeństwo

Aby uniknąć utraty sterowności, a być może i cennego sprzętu w ogóle, dobrze jest zdecydować się na łódkę zanętową z funkcją autopilota GPS. Pozwala ona zapisać miejsca połowu, a tym samym umożliwia powrót sprzętu. Wystarczy później wybrać odpowiednią opcję na pilocie, by urządzenie popłynęło w to samo miejsce. Użyteczne jest także oświetlenie pozwalające zlokalizować sprzęt z większej odległości, zwłaszcza po zmroku.


Mniej zaawansowane modele urządzeń umożliwiają zwykle jedynie zrzucenie zanęty w wybranym miejscu. Łódka zanętowa z echosondą pomoże dodatkowo wybrać optymalne miejsce do jej umieszczenia na dnie i zlokalizować obszar żeru ryb, a w połączeniu z modułem nawigacyjnym GPS będzie jeszcze skuteczniejsza.

Elektroniczne gadżety dla wędkarzy

Łódka zanętowa to tylko jeden z kilku sprzętów, które pomagają w łowieniu ryb. Gadżety dla wędkarzy to także m.in. echosondy, sygnalizatory i powerbanki.

Echosonda wędkarska

Dzięki modułom Bluetooth lub WiFi echosondy mogą łączyć się poprzez aplikacje ze smartfonami z systemami Android oraz iOS i wyświetlać miejsce odbicia sygnału, czyli np. wykrycia dna lub ryby.

Powerbank dla wędkarza

Powerbank dla wędkarza powinien być odporny na wodę i ewentualne upadki. Aby uniknąć noszenia kabli, warto zwrócić uwagę na to, czy powerbank ma ładowanie indukcyjne (bezprzewodowe). Niektóre modele smartfonów można ładować w ten wygodny sposób.

Elektroniczny sygnalizator brań

Sygnalizatory brań to gadżety dla wędkarzy, które montuje się na podpórce lub stanowisku karpiowym. Gdy ryba zaczyna brać, urządzenie wydaje z siebie dźwięk. Przydatnymi dodatkami są też diody ułatwiające łowienie w nocy i pamięć brań informująca o połowie, gdy przez jakiś czas nie było się obecnym przy wędce karpiowej.

Rozwiń opis Zwiń opis