Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Elektronika i łódki zanętowe

Elektronika i łódki zanętowe do wędkarstwa na Sportano.pl

Połączenie pasji i technologii to świetny sposób na udany połów. Elektroniczne gadżety dla wędkarzy, takie jak łódki zanętowe, echosondy i sygnalizatory brań od marek takich jak Deeper, JRC i RidgeMonkey dostępne w Sportano to gwarancja jakości i sukcesu na każdym wędkowaniu!

Łódka zanętowa dla profesjonalnych wędkarzy

Łódka zanętowa to sprzęt pozwalający precyzyjnie zrzucić zanętę w zbiorniku wodnym. Te zdalnie sterowane gadżety dla wędkarzy znacznie różnią się funkcjonalnością, co pozwala dobrać urządzenie do swoich potrzeb. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łodzi zanętowej?

Ładowność łódki zanętowej

Ilość pokarmu, który może zmieścić się w komorze, zazwyczaj waha się od 1 kg do nawet 5 kg. Większa ładowność wpływa jednak na rozmiary urządzenia. Trzeba to uwzględnić, planując ilość miejsca w bagażniku samochodu.

Jaki zasięg łodzi zanętowej?

Prostsze modele mogą przepłynąć zwykle około 500 m, a bardziej zaawansowane znacznie więcej. Osoby, które zastanawiają się, jaką łódkę zanętową kupić, powinny zwrócić uwagę także na czujnik zasięgu.

Łódka zanętowa – prędkość i czas działania

Prędkość łodzi zanętowej zazwyczaj mieści się w przedziale od 1 do 3 m/s. W zależności od tego, jak długo z maksymalną prędkością sprzęt pływa, różni się maksymalny czas działania akumulatora. Jest to zwykle około 2-3 godzin.

Głośność łódki zanętowej

Łódka zanętowa stanowi ogromne udogodnienie dla karpiarzy i jest dobrą alternatywą dla nęcenia z rzutu. Pozwala ona w bezproblemowy sposób podać zanętę w miejscu, które wędkarz obierze za cel. W większości modeli silniki są tak zoptymalizowane, aby poziom hałasu był na jak najniższym poziomie. Warto zatem zwrócić uwagę na urządzenia z silnikami bezszczotkowymi.

Łódka zanętowa a bezpieczeństwoŁódka zanętowa a bezpieczeństwo

Aby uniknąć utraty sterowności, a być może i cennego sprzętu w ogóle, dobrze jest zdecydować się na łódkę zanętową z funkcją autopilota GPS. Pozwala ona zapisać miejsca połowu, a tym samym umożliwia powrót sprzętu. Wystarczy później wybrać odpowiednią opcję na pilocie, by urządzenie popłynęło w to samo miejsce. Użyteczne jest także oświetlenie pozwalające zlokalizować sprzęt z większej odległości, zwłaszcza po zmroku.


Mniej zaawansowane modele urządzeń umożliwiają zwykle jedynie zrzucenie zanęty w wybranym miejscu. Łódka zanętowa z echosondą pomoże dodatkowo wybrać optymalne miejsce do jej umieszczenia na dnie i zlokalizować obszar żeru ryb, a w połączeniu z modułem nawigacyjnym GPS będzie jeszcze skuteczniejsza.

Elektroniczne gadżety dla wędkarzy

Łódka zanętowa to tylko jeden z kilku sprzętów, które pomagają w łowieniu ryb. Gadżety dla wędkarzy to także m.in. echosondy, sygnalizatory i powerbanki.

Echosonda wędkarska

Dzięki modułom Bluetooth lub WiFi echosondy mogą łączyć się poprzez aplikacje ze smartfonami z systemami Android oraz iOS i wyświetlać miejsce odbicia sygnału, czyli np. wykrycia dna lub ryby.

Powerbank dla wędkarza

Powerbank dla wędkarza powinien być odporny na wodę i ewentualne upadki. Aby uniknąć noszenia kabli, warto zwrócić uwagę na to, czy powerbank ma ładowanie indukcyjne (bezprzewodowe). Niektóre modele smartfonów można ładować w ten wygodny sposób.

Elektroniczny sygnalizator brań

Sygnalizatory brań to gadżety dla wędkarzy, które montuje się na podpórce lub stanowisku karpiowym. Gdy ryba zaczyna brać, urządzenie wydaje z siebie dźwięk. Przydatnymi dodatkami są też diody ułatwiające łowienie w nocy i pamięć brań informująca o połowie, gdy przez jakiś czas nie było się obecnym przy wędce karpiowej.

Rozwiń opis Zwiń opis