Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Żyłki i plecionki sumowe

Plecionki sumowe i żyłki w ofercie Sportano.pl

Odpowiednia plecionka lub żyłka sumowa ma istotne znaczenie podczas połowu ryb. Podczas wyboru najważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na parametry takie jak elastyczność, grubość, czy też rozciągliwość. Sumy to duże ryby, wymagające mocnego sprzętu, który wytrzyma starcie ze stukilogramowym przeciwnikiem. Kluczowe znaczenie w tym przypadku ma wysokiej jakości plecionka sumowa, która odpowiada za powodzenie połowu.


W sklepie Sportano.pl znajdziesz szeroki wybór plecionek i żyłek sumowych, które wykonane są z solidnych materiałów. Porządne linki nadadzą się do łowienia sumów w każdych warunkach. Dzięki produktom od światowej klasy producentów produktów wędkarskich możesz mieć pewność, że łowy będą udane.

Plecionki sumowe dla wędkarzy

Do wędkarstwa sumowego najlepiej sprawdzą się mocne plecionki, które wytrzymają holowanie ciężkich sumów. Plecionka sumowa charakteryzuje się solidnym wykonaniem, dzięki któremu wędkarz może mieć pewność, że nawet podczas starcia z największym okazem poradzi sobie z holem. Czym jeszcze powinna się charakteryzować idealna plecionka sumowa?

Odporność

Plecionka sumowa musi być odporna na przetarcia. Wędkarstwo sumowe to duże wyzwanie, podczas którego trzeba się zmierzyć z dużymi okazami ryb drapieżnych, które agresywnie polują na przynęty, przez co linka narażona jest na uszkodzenia.

Rozciągliwość

Podczas holowania suma, ważne jest by zastosowana żyłka lub plecionka charakteryzowała się jak najmniejszą rozciągliwością. Zbyt elastyczne linki mogą doprowadzić do ich zerwania podczas walki z sumem. Sztywna żyłka wspomoże holowanie ryby, dzięki czemu połów okaże się sukcesem.

Rozmiar

Sumy to drapieżne ryby słodkowodne, które ważą ponad 100 kg, dlatego też plecionki, którymi łowimy, muszą być grube. Najczęściej wybieranymi plecionkami na suma są te w rozmiarze od 0,40 mm. Taki rodzaj linki pozwoli na swobodne schwytanie wąsatego króla wód, który bez litości rzuca się na przynęty.

Wytrzymałość

Przy sumach trzeba zwrócić także uwagę na wytrzymałość plecionki, która w przypadku wędkarstwa sumowego jest znacznie większa niż przy innych rodzajach wędkarstwa. Profesjonalni wędkarze często używają tak wytrzymałych linek, jak np. plecionka sumowa 100 kg.

Żyłki sumowe: na jaką się zdecydować?

Linka wykonana z solidnych materiałów wysokiej jakości, zapewni odpowiedni rzut i hol tak dużej ryby, jaką jest sum. W zależności od preferencji żyłka lub plecionka sumowa musi być odpowiednio dobrana do stylu łowienia i indywidualnych preferencji wędkarza. Jakie plecionki i żyłki do wędkowania sumowego wybrać?


Żyłka musi być przede wszystkim wykonana z solidnego materiału. Tylko wytrzymała linka będzie odporna na wszelkiego rodzaju przetarcia, z jakimi musi zmierzyć się wędkarz podczas holu suma. Warto także pamiętać o tym, aby dobierać sprzęt pod największy docelowy okaz ryby.


W sklepie Sportano.pl znajdziesz szeroki wybór żyłek i plecionek sumowych, które przeznaczone są na każde warunki i każdą metodę łowienia sumów. Czołowi producenci wędkarstwa sumowego tacy jak MADCAT oraz Black Cat dbają o to, aby sprzęt wędkarski był wykonany z najwyższej jakości materiałów oraz przystosowany do ciężkich warunków podczas połowu. Taki sprzęt pomoże amatorom odkryć nowy poziom wędkarstwa, a profesjonalistom osiągać nowe sukcesy w łowieniu największy okazów ryb.

Rozwiń opis Zwiń opis