Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 199 zł.

Darmowa dostawa nie obejmuje przesyłek wielkogabarytowych.

Więcej o dostawie
30 dni na darmowy zwrot od daty dostarczenia przesyłki. Sprawdź jak dokonać zwrotu
Większość produktów wysyłamy do 24h.

Czas realizacji zamówienia różni się w zależności od wybranej metody dostawy.

Sprawdź szczegółowe informacje
Przełącznik nawigacyjny

Wpisz wyszukiwaną frazę, by zobaczyć podpowiedzi.

Kettlebell

Kettlebell – wybierz odpowiedni model w sportowym sklepie Sportano 

Kettlebell, czyli odważniki wyposażone w specjalne uchwyty w kształcie litery U i mogą być wykorzystywane do treningów siłowych, a także wytrzymałościowych. To sprzęt, który sprawdzi się dla osób, chcących wymodelować sylwetkę, poprawić wytrzymałość czy potrenować w domowym zaciszu, stawiając na wzmocnienie mięśni i poprawę kondycji. W Sportano oferujemy kettlebell 3, 4, 6, 10, 12, 16, 20 czy 24 kilogramy od sprawdzonych producentów takich jak Technogym, Bowflex, Bushido, HMS, Gipara, Pure2Improve czy Spokey

Waga kettlebell 6, 8 lub 20 kg – jak dobrać właściwą? 

Osoba początkująca, która dopiero rozpoczyna trening kettlebell, powinna wybierać lżejsze ciężary, które umożliwiają opanowanie prawidłowej techniki poruszania się z ciężarem. Ćwicząc z ciężarem poprawisz siłę, wytrzymałość, koordynację, a także mobilność. Kettlebell ma przesunięty środek ciężkości, przez co używa się go w ćwiczeniach angażujących całe ciało. W przypadku kobiet można zacząć od kettlebell 4 kg i kettlebell 6 kg, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kettlebell 8 kg, kettlebell 10 kg lub kettlebell 12 kg. Po pierwszych treningach można sukcesywnie wybierać większe obciążenie. Najważniejsze dobrać obciążenie do własnych możliwości, aby nie przeciążyć organizmu, a jednocześnie wypracować odpowiednią technikę. U mężczyzn zaleca się rozpocząć treningi od kettlebell 12 kg i kettlebell 16 kg, a następnie kettlebell 20 kg oraz kettlebell 24 kg. Na rynku dostępne jest nawet kettlebell 32kg, dlatego z pewnością dopasujesz odpowiednią wagę do swoich treningów.  

Regulowane, żeliwne lub kompozytowe – rodzaje kettlebell 

Na rynku popularne są kettlebell żeliwne, kompozytowe, ogumowane oraz bitumiczne. Jeśli chcesz, aby odważniki posłużyły wiele lat i sprawdziły się w różnych warunkach, wykonane z żeliwa sprawdzą się najlepiej. Kettlebell kompozytowe i bitumiczne zazwyczaj mogą być niewłaściwie wyważone. Kettlebell żeliwny cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, przez co może posłużyć znacznie dłużej. Oprócz tego trening z jego użyciem jest komfortowy i bezpieczny. Warto zdecydować się na odważnik z gumową podstawką, która zabezpiecza podłoże przed zarysowaniem, co jest niezwykle przydatne podczas ćwiczeń w domu. Ostatnio popularność zyskuje kettlebell regulowany, który wyposażony jest w wymienne talerze, przez co nie trzeba kupować kilku sztuk odważników o różnej wadze.  

Jak wybrać właściwy kettlebell? 

Oprócz odpowiedniego materiału wykonania odważników zwróć uwagę na wszelkie elementy, zwłaszcza na rączkę, która powinna być starannie zaprojektowana i wygodna w użytku. Pod palcami nie możesz odczuwać nierówności, co będzie świadczyć o niskiej jakości produktu. Kształt kettlebell jest o tyle ważny, ponieważ musisz pewnie i wygodnie trzymać odważnik w dłoniach. Zbyt mała rączka spowoduje brak pewnego chwytu, a źle wyprofilowany kettlebell będzie obijać przedramiona czy ręce podczas treningów.  

Dopasuj odważnik do poziomu zaawansowania pod względem wagi produktu, ponieważ początkujący powinien wybrać lżejszy sprzęt, aby opanować technikę. Cięższe odważniki to propozycje dla bardziej doświadczonych, którzy szukają sprzętu do efektywnych treningów.  

Marki oferujące kettlebell wysokiej jakości 

W Sportano oferujemy wysokiej jakości odważniki typu kettlebell od profesjonalnych marek jak Pure2Improve, Spokey, Bowflex, Bushido, Gipara czy Technogym. Wybrane produkty posiadają wypełnienie lub nie, a także wykonane są z żeliwa, plastiku, stali, PE, ABS lub gumy. W naszym sklepie znajdziesz również kettlebell regulowany z możliwością wymiany i dopasowania talerzy do Twoich potrzeb. Z kolei zestaw kettlebell składa się z kilku odważników w różnym przedziale wagowym, dzięki czemu możesz na treningu korzystać z wybranego sprzętu. Jeśli nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować, skorzystaj z obsługi klienta Sportano, gdzie pomożemy Ci dopasować odpowiedni model. 

Rozwiń opis Zwiń opis