• Darmowa dostawa
 • 30 dni na zwrot
 • Wysyłka w 24 h
Przełącznik nawigacyjny

Kostki do jogi

Produkty: 14

Zobacz jako
 1. Kostka do jogi TREXO brązowy YB-75
  49,99 zł
  32,99 zł
  22.9 x 15.2 x 7.6

  1

 2. Kostka do jogi TREXO brązowa YB-100
  69,99 zł
  41,99 zł
  22.9 x 15.2 x 10.2

  1

 3. Kostka do jogi Spokey Eko Ganesha beżowa 928906
  112,99 zł
  79,99 zł
  7.5 x 15 x 23 cm

  1

 4. Kostka do jogi Joy in me brązowa 801005
  99,99 zł
  23 x 12.5 x 7 cm

  1

 5. Kostka do jogi JadeYoga Cork Block Small jasnobrązowa CYBS
  89,99 zł
  84,99 zł
  7.6 cm x 12.1 cm x 22.9 cm

  1

Kostki do jogi – wybierz odpowiedni model w sklepie Sportano 

Podczas uprawiania jogi, niezależnie od stopnia zaawansowania, pomocne mogą okazać się kostki do jogi, które świetnie sprawdzają się u początkujących oraz tych bardziej zaawansowanych. Kostki pozwalają na wykonywanie określonych pozycji, a jednocześnie są bardzo pomocne i wpływają na poprawę ruchów na macie. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z jogą, akcesoria takie jak kostki będą bardzo przydatne, zwłaszcza gdy borykasz się z problemami zdrowotnymi lub chcesz bardziej rozciągnąć ciało. W asortymencie sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz kostki do jogi od sprawdzonych marek jak Yoga Design Lab, Gaiam, Joy in me, JadeYoga, Spokey, TREXO czy Schildkröt

Kostka do jogi – zastosowanie, wymiary i podstawowe informacje 

Kostka do jogi jest bardzo lekkim i wygodnym w użytkowaniu narządzeniem, które ułatwia wykonywanie ćwiczeń na macie. Oprócz tego zapobiega powstaniu urazów, wynikających z nadmiernego obciążenia i rozciągania mięśni, dlatego przydaje się u początkujących. Kostka pomaga w nauce poszczególnych pozycji, czyli inaczej asan. Stanowi podpórkę podczas wykonywania pozycji leżących, stojących czy siedzących. Pomaga również wymodelować sylwetkę i rozciągnąć ciało, wzmacniając przy tym mięśnie.  

Na rynku dostępna jest kostka do jogi drewniana, kostka do jogi korkowa oraz najczęściej kostka do jogi piankowa. Drewniane propozycje są z reguły najcięższe, nie każdemu odpowiadają ze względu na właściwości, ale jednocześnie zapewniają doskonałą stabilność. Produkowane z drewna bukowego, sosnowego lub dębowego. Kostki korkowe to modele lekkie i wyróżniają się stabilnością podczas ćwiczeń. Z kolei kostki wykonane z pianki nie uciskają, cechują się wygodą w użytkowaniu i są odporne na zniekształcenia. Najbardziej uniwersalne i chętnie wybierane do ćwiczeń stojących, siedzących oraz podczas skrętów.  

Jeśli chodzi o wymiary kostki do jogi, wszystko zależy od wybranego modelu i producenta. Różnią się one od siebie i należy je dopasować względem własnych potrzeb oraz wygody na treningu. Zazwyczaj mają długość 21-23 cm, a szerokość około 11-13 cm.  

Wybór właściwej kostki do jogi 

Z kostek do jogi chętnie korzystają osoby początkujące oraz bardziej doświadczone, które chcą urozmaicać swoje treningi. Służą do podpierania podczas wykonywania ćwiczeń i poszczególnych pozycji. Przy wyborze właściwego modelu warto kierować się materiałem wykonania, gdzie najbardziej uniwersalne produkty zaprojektowane są z pianki lub korka. Drewniane są zazwyczaj znacznie cięższe i niezbyt wygodne w użytkowaniu. Kostka do jogi musi zapewnić stabilność i pozwolić na przeniesienie masy ciała, co umożliwia odpowiednia konstrukcja − równe ścianki czy kąty proste. Oprócz tego zwróć uwagę na masę produktu, którą należy dopasować do własnych preferencji. Jeśli zależy Ci na lekkim modelu, kostka z pianki lub korka to najlepsza propozycja.  

Dodatkowo kostki do jogi różnią się od siebie nie tylko materiałem wykonania czy wymiarami, ale również kolorystyką. Nie wpływa to na właściwości i zastosowanie produktu, ale pozwala na dopasowanie do indywidualnych upodobań osoby ćwiczącej.   

Marki oferujące kostki do jogi wysokiej jakości 

W asortymencie sklepu sportowego Sportano.pl znajdziesz wysokiej jakości kostki do jogi wykonane z pianki, drewna lub korka, dzięki czemu wybierzesz właściwy model dopasowany do Twoich potrzeb. U nas wyposażysz się w produkty od renomowanych marek takich jak JadeYoga, Spokey, Joy in me, TREXO, Yoga Design Lab, Gaiam czy Schildkröt w różnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Dzięki kostce do jogi wzmocnisz mięśnie, poprawisz stabilizację i będziesz mógł prawidłowo wykonywania poszczególne ruchy oraz pozycje na macie.  

Rozwiń opis Zwiń opis